Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Verifikim të gjithë sahatëve të energjisë, ja tarifa që do paguhet nga qytetarët” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Verifikim të gjithë sahatëve të energjisë, ja tarifa që do paguhet nga qytetarët” plus 9 more Lajmi i Fundit


Verifikim të gjithë sahatëve të energjisë, ja tarifa që do paguhet nga qytetarët

Posted: 09 Nov 2016 08:38 AM PST

Të gjithë matësat e energjisë elektrike do të verfikohen në terren nga Drejtoria e Përgjithshme e Metrologjisë. Një udhëzim i Ministrit të Financave Arben Ahmetaj dhe Ministrit të Energjisë Damian Gjiknuri parashikon që të gjithë sahatët e vendosur në banesa, pallate dhe në biznese të kontrollohen nëse punojnë siç duhet, gjithashtu do të kontrollohet nëse ...

Në SHBA zhvillohen protesta kundër Donald Trump

Posted: 09 Nov 2016 08:30 AM PST

Fitorja e thellë e Donald Trump si president i Shteteve të Bashkuara ka zemëruar një pjesë të mirë të popullsisë amerikanë, dhe më konkretisht shtetit të Los Angeles. Mediat lokale raportojnë se numër i konsiderueshëm simpatizantësh të Hillary Clinton kanë dal në rrugë dhe po protestojnë kundër të zgjedhurit si president. Kujtojmë se në Kaliforni, ...

Gjykata Kushtetuese rrëzon pjesërisht ligjin për pronat

Posted: 09 Nov 2016 08:20 AM PST

Gjykata Kushtetuese ka pranuar pjesërisht kërkesën për rrëzimin e ligjit të pronave. Kushtetuesja ka njoftuar këtë të mërkurë vendimin për shfuqizimin e nenit 6 të ligjit në fjalë. Në vendimin e saj, gjykata sqaron se pikat 3 dhe 5 të nenit numër 6 janë anti-kushtetuese.

Shqiptari uron Trump në ‘Facebook’, por përgjigja që merr ishte befasuese

Posted: 09 Nov 2016 08:20 AM PST

Trump nuk ka mbështetës vetëm në Amerikë por edhe në vendin tonë… Një shqiptar ka zgjedhur që ta urojë Presidentin e ri të SHBA-së përmes një mesazhi në faqen e tij zyrtare të Facebook.. "Urime Donald J Trump nga Shqipëria', shkruan ai ndërkohë që merr një përgjigje nga stafi i tij. "Faleminderit shumë për mbështetjen ...

Bie në pranga 48-vjeçari, autor i dy vjedhjeve në Tiranë, ja emri

Posted: 09 Nov 2016 08:11 AM PST

Një 48-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga efektivët e Komisariatit Nr.1 në Tiranë, pasi është kapur duke vjedhur. Në pranga ka rënë shtetasi Arjan Myftari, 48 vjeçari banues në Tiranë, i cili u kap në flagrancë, në rrugën "Ali Shefqeti", duke vjedhur në një pikë skrapi, në pronësi të shtetasit K. M. Poashtu Policia njofton se ky ...

Përmbytjet shkatërrojnë fermën e peshkut në Dibër

Posted: 09 Nov 2016 08:09 AM PST

Dëmtimet nga reshjet në Dibër janë të mëdha. Shkak janë bërë vërshimet e përrenjeve dhe të lumenjve. Vërshimet e Setës i shkatërruan plotësisht fermën e prodhimit të peshkut.

Ndeshja me Izraelin, blindohet “Elbasan Arena”

Posted: 09 Nov 2016 08:04 AM PST

Pas deklaratës zyrtare që ndeshja Shqipëri-Izrael do të luhet në “Elbasan Arena”, policia ka shtuar masat duke mos lejuar asnjë person të paautorizuar të hyjë në stadium. Masat e shtuara të sigurisë vijnë pas alarmit të dhënë disa ditë më parë në lidhje me një sulm të mundshëm terrorist shkruan LajmiFundit.al. Sipas burimeve sulmi ishte ...

Ja ku do të jetojë Obama pas largimit nga Shtëpia e Bardhë

Posted: 09 Nov 2016 07:54 AM PST

Familja e Barak Obamës pas largimit nga Shtepia e Bardhë në fund të këtij viti do të transferohet në Kalorama të Uashingtonit. Ata do të jetojnë në këtë ndërtesë, ku edhe vajza e tyre, Sasha, do të përfundojë shkollën e mesme. Shtëpia e re e Obamës është ndërtuar në vitin 1928. Ka nëntë dhoma gjumi, dy kuzhina dhe ...

Këtë deklaratë të Trump për Kosovën s’e keni dëgjuar ndonjëherë…

Posted: 09 Nov 2016 07:37 AM PST

Kosovarët duket se janë frikësuar pa arsye se Presidenti i porsazgjedhur i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është kundër Kosovës. Në video shihet ai duke dhënë një deklaratë të tij për Larry King në vitin 99, ku ai kërkon të ndërhyhet me trupa tokësorë për t'i dhënë fund luftës në Kosovë. Express sjell të plotë ...

Mercedes heq nga tregu modelin e ri E-Class

Posted: 09 Nov 2016 07:35 AM PST

Kompania Mercedes njofton se ka tërhequr nga tregu veturat e reja E-Class, më saktësisht modeli E300. Problemi është te instalimi elektrik, pasi nëse ulet dikush apo vendoset diçka me peshë të konsiderueshme në ulëset e pasme, atëherë vetura ndalet, nuk vazhdon të punojë. Tërheqja përfshin 6,858 Sedana E300 dhe E300 4MATIC, sipas rregullatorit amerikan të ...

Related Posts :