Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Vogëlushët kalojnë natën lakuriq pranë nënës së tyre pa e ditur tmerrin që u kishte ndodhur” plus 11 more Mistere

loading...

“Vogëlushët kalojnë natën lakuriq pranë nënës së tyre pa e ditur tmerrin që u kishte ndodhur” plus 11 more Mistere


Vogëlushët kalojnë natën lakuriq pranë nënës së tyre pa e ditur tmerrin që u kishte ndodhur

Posted: 08 Nov 2016 09:11 AM PST

Një ngjarje shokuese ka tronditur një familje mbrëmjen e së dielës, ku dy fëmijë të vegjël e kanë kaluar natën lakuriq pranë trupit të vdekur të nënës së tyre, e cila vdiq papritur nga një krizë epileptike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Humbi unazën e martesës, do të befasoheni se ku e gjeti

Posted: 08 Nov 2016 05:08 AM PST

Shumë personave i ka ndodhur të humbasin unazat, por pak prej tyre i kanë gjetur, e sidomos në këtë mënyrë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E tmerrshme: Gjarpri në avion gjatë fluturimit drejt Meksikës (VIDEO)

Posted: 08 Nov 2016 01:38 AM PST

Në qoftë se ju jeni frikësuar nga filmat me gjarpërinj në avion, ju tashmë mund të frikësoheni edhe kur ta shikoni këtë video të një gjarpri i cili ishte me të vërtetë në një avion.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tetë teoritë konspirative që ende mbeten një mister

Posted: 07 Nov 2016 05:43 PM PST

Ka një shprehje tepër të veçantë në shkencat kompjuterike që thotë: "Mos e shihni me sy të keq diçka që shpjegohet përmes budallallëkut apo marrëzisë".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Misteret më intriguese në punët e pista të CIA-s

Posted: 07 Nov 2016 05:38 PM PST

Agjensia amerikane e inteligjencës CIA u themelua në vitin 1947, dhe u ngarkua me kryerjen e punëve të zbulimit jashtë Shteteve të Bashkuara.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo ka qenë nëndetësja e parë në histori (Foto)

Posted: 07 Nov 2016 05:32 PM PST

A e dini se nëndetësja e parë është përdorur në vitin 1578. Mund tu duket e pabesueshme, por më poshtë do të shihni dhe fotot se çfarë forme ka pasur ajo.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujtimet dhe dhuratat nga e kaluara

Posted: 07 Nov 2016 05:25 PM PST

Çfarë përfaqëson një kujtim nga e kaluara? Diçka që na lidh me të, diçka që na tërheq vëmendjen për një epokë ose kohë, e cila ka kaluar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 VIP-at që kaluan në depresion pas lindjes

Posted: 07 Nov 2016 03:33 PM PST

Deri në 85% të grave përjetojnë çrregullime të ndjeshme të humorit, menjëherë pas lindjes.Gratë në Shqipëri e fshehin dhe nuk kërkojnë ndihmë, megjithatë edhe në perëndim stigma e depresionit postpartum është e fortë, pasi shoqëria pret që një nënë të jetë vetëm e lumtur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Cassini në vitin e fundit të jetës

Posted: 07 Nov 2016 03:30 PM PST

NASA synon t'i zbardhë disa mistere në vitin e fundit të misionit të sondës Cassini, para se ta orientojë atë në një mision vetëvrasës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si ta gjejmë qetësinë shpirtërore

Posted: 07 Nov 2016 03:27 PM PST

Qetësia shpirtërore është shumë e çmueshme për secilin, sepse na bënë të ndihemi në harmoni me vetveten

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 monedha të Periudhës Ilire (Foto)

Posted: 07 Nov 2016 03:24 PM PST

Me çfarë paguanin në lashtësi ilirët, pasardhës të të cilëve jemi ne, shqiptarët e sotëm?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët: Vrimat e zeza janë dyer për në botën tjetër

Posted: 07 Nov 2016 01:02 PM PST

Vrimat e zeza janë dyer për në pjesë tjera të universit, thuhet sipas një studimi. Por që kurrë nuk do të mund të ktheheshit nëse do të hynit në to.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :