Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Zbulohet ilaçin që e shëron HIV/AIDS?” plus 9 more Express Shneta

loading...

“Zbulohet ilaçin që e shëron HIV/AIDS?” plus 9 more Express Shneta


Zbulohet ilaçin që e shëron HIV/AIDS?

Posted: 07 Nov 2016 04:37 AM PST

Shkencëtarët duket se e kanë zbuluar një ilaç, i cili shpresojnë se do të ndihmojë në shërimin e HIV/AIDS.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rezonanca magnetike e gjirit

Posted: 07 Nov 2016 01:26 AM PST

Rezonanca magnetike është metodë e cila nuk përdor rrezatim jonizues. Ajo është një metodë e cila gjatë procesit të dhënies së imazhit përdor fushën magnetike me ndihmën e disa sinjaleve të radio frekuencave, ndaj të cilave reagojnë atomet e hidrogjenit (trupi i njeriut është i përbërë nga 70% ujë, dhe 70% janë atome të hidrogjenit).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si duket zemra jashtë trupit, shiko rrahjet e saj (Video +16)

Posted: 07 Nov 2016 01:07 AM PST

Kjo video e pabesueshme tregon një zemër funksionale duke rrahur jasht trupit të njeriut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky prezervativ quhet Lejlek! Në vend që të mbrojë nga shtatzënia, ai sjell bebe (Video)

Posted: 07 Nov 2016 12:44 AM PST

Shikoni udhëzimin për përdorimin e prezervativit "Lejlek" dhe do të ngazëlleheni. Apo mbase do të befasoheni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto lloje të kancerit shkaktohen nga alkooli

Posted: 06 Nov 2016 10:39 PM PST

Një studim në Universitetin e Otagos (Zelandë të Re) tregon se pirja e alkoolit, edhe pse në mënyrë të moderuar, mund të shkaktojë shtatë forma të kancerit: të orofaringut, të laringut, ezofagut, mëlçisë, zorrës së trashë dhe kancerin e gjirit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto shenja tregojnë se ai dëshiron vetëm seks me ju

Posted: 06 Nov 2016 02:40 PM PST

Kur është fjala për meshkujt, ata mund t'i ndajmë në dy kategori: ata që brengosen për ju dhe që dëshirojnë marrëdhënie të vërtetë, dhe ata që dëshirojnë vetëm seks.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë arsyet pse duhet të hani limon

Posted: 06 Nov 2016 01:37 PM PST

Limonët përmbajnë shumë përfitime shëndetësore në lëngun e tyre, lëkurën dhe tulin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është arsyeja pse ju dridhet syri nganjëherë

Posted: 06 Nov 2016 01:02 PM PST

Dridhja e pakontrollueshme e syrit mund të jetë një nga veprimet më irrituese në trupin e njeriut.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto shenja tregojnë se e keni gjetur personin e duhur

Posted: 06 Nov 2016 09:45 AM PST

Kur njëri partner e thyen besimin e tjetrit, kjo shkakton dhimbje. Sa më shumë që një person i beson personit tjetër – sa më shumë që ai ose ajo brengoset – aq më shumë do të dhemb kur ai besim thyhet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Humb 109 kilogramë, por i ndodh diçka që nuk e priste kurrë (Foto)

Posted: 06 Nov 2016 09:33 AM PST

Një modele amerikane ka pësuar një ndryshim drastik, pasi ka humbur plot 109 kilogramë. E lumtur për ndryshimin e saj, Rosie Mercado nuk e priste kurrë këtë reagim të fansave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :