Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Putin zbulon çfarë synon ?rendi i ri botëror?” plus 19 more

loading...

Albeu: “Putin zbulon çfarë synon ?rendi i ri botëror?” plus 19 more


Putin zbulon çfarë synon ?rendi i ri botëror?

Posted: 30 Dec 2016 01:42 PM PST

Presidenti rus Vladimir Putin në konferencën vjetore të tij me rastin e Krishtlindjeve, tha se elitat perëndimore kanë braktisur vlerat e krishtera dhe kjo mund të kthehet në bumerang për to. Ai tha se elitat kanë krijuar një kulturë të re politike që mund të jenë shkatërruese për to dhe mund të

Gjuriç: Do të luftojmë për atë që është e jona

Posted: 30 Dec 2016 01:41 PM PST

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë Marko Gjuriç ka deklaruar se 2016 ishte një vit i luftës së madhe për interesat serbe në krahinën jugore, duke shtuar se lufta do të vazhdojë në vitin e ardhshëm me frymëzim dhe ndërgjegjësimin e vlerës së një qëllimi të përbashkët. Në një interv

Grabitja e kazinosë në Tiranë, Tahiri krenar: Bravo policisë

Posted: 30 Dec 2016 01:30 PM PST

Pasi u arrestua në kohë rekord grabitësi i kazinosë në Tiranë ka reaguar ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. ?Bravo Policisë Tiranë për kapjen e grabitësit të armatosur në kohë rekord. Në krye të detyrës në të gjithë vendin për festa. Gezuar?, shkruan Ministri në një postim në profilin e tij ne

Gates: Bota e papërgatitur të përballet me një epidemi gripi vdekjeprurës

Posted: 30 Dec 2016 01:23 PM PST

Një nga njerëzit më të pasur në botë, Bill Gates ka paralajmëruar se sistemet emergjente të botës ende nuk janë aq të forta që të përballen me një epidemi të gripit vdekjeprurës. Miliarderi Bill Gates ka shfaqur shpresën sot se vitin e ardhshëm bota nuk do të goditet nga epidemi vdekjeprurëse të

Ali Ahmeti: Rama ka ndihmuar për takimin e liderëve shqiptarë, jam takuar edhe me Vetëvendosjen (VIDEO)

Posted: 30 Dec 2016 01:12 PM PST

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti gjatë një interviste në televizionin 21, ka folur për takimet që janë zhvilluar ditëve të fundit me liderët politik shqiptar, të inicuara nga Ali Ahmeti dhe Edi Rama. ?Në radhë të parë kjo është nevojë për shqiptarët në Maqedoni partitë politike kanë bërë shumë më herë

Ronaldo: Ja dëshira ime për vitin 2017

Posted: 30 Dec 2016 01:11 PM PST

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo e ka cilësuar si vit të ëndrrave dhe të paharruar vitin 2016, por pret që edhe viti 2017 të jetë po ashtu i njëjtë. ?Ky vit ka qenë një vit i ëndrrave. Një vit i paharrueshëm?, ka thënë Ronaldo për mediat spanjolle. ?Unë shpresoj se edhe 2017 do të j

Momenti kur Tesla parashikon një aksident dhe reagon para se ai të ndodhë (VIDEO)

Posted: 30 Dec 2016 12:53 PM PST

Videoja e mësipërme tregon sesi autopiloti mund të shpëtojë jetën tuaj. Alarmi paralajmërues i vendosur në xhamin e përparmë të kësaj makine të markës Tesla paralajmëron shoferin dhe frenon makinën sekonda përpara se një aksident të ndodhë. /albeu.com/

Rama përkujton kolosin Hafiz Ali Korça (FOTO LAJM)

Posted: 30 Dec 2016 12:49 PM PST

Kryeministri i vendit, Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka përkujtuar intelektualin dhe patriotin, Hafiz Ali Korça, me rastin e 60 vjetorit të vdekjes. Rama nuk ka lënë pa vlerësuar Hafiz Ali Korçën për të gjitha kontributet si mësues, si autor i veprave të rëndësishme, dhe

Kina ndalon tregtimin e fildishit deri në fund të 2017

Posted: 30 Dec 2016 12:45 PM PST

Kina ka njoftuar ndalimin e të gjithë aktivitetit të tregtimit dhe përpunimit të fildishit deri në fund të vitit 2017. Grupet e ruajtjes në Kinë e kanë përshëndetur këtë vendim, duke e konsideruar si vendim historik dhe një ?lojë ndryshimi? për të ardhmen e elefantëve. Kjo masë e vendosur ng

Revoltohet Ledina Çelo: Kam dal pa prova në skenë, ja pse e vesha fustanin

Posted: 30 Dec 2016 12:40 PM PST

Këngëtarja Ledina Çelo ka dhënë intervistën e saj të parë pas mbylljes së Festivalit të 55-të të Këngës në Radiotelevizionin Shqiptar, ku ajo ishte prezantuese dhe një ndër emrat më të përfolur të tij. Eventi më i rëndësishëm muzikor në vend, në të cilin më herët ka qenë edhe fituese, i rezervoi Led

Lufta kundër terrorizmit, Franca përgatitet për rritjen e buxhetit për ushtrinë

Posted: 30 Dec 2016 12:35 PM PST

Lufta kundër terrorizmit është e gjatë, andaj Franca do të përgatitet që të rrisë buxhetin për ushtrinë. ?Duhet të përgatitemi për një luftë të gjatë në një ambient strategjik tërësisht të modifikuar dhe asnjë qeveri nuk mund të tërhiqet përpara një përgjegjësie të tillë?. Kështu ka deklaruar

Ky është autori që grabiti me armë kazinonë në Tiranë (FOTO LAJM)

Posted: 30 Dec 2016 12:34 PM PST

Është kapur me armën në dorë autori që grabiti kazinonë te ?Zogu i Zi? në Tiranë. Autori u identifikua nga policia, dhe bëhet fjalë për shtetasin Ilir Teli, rreth 47-vjeç dhe është personi që shihni në foto./Albeu.com/

Grabitja e kazinosë, si u kap autori kur hyri për herë të dytë

Posted: 30 Dec 2016 12:23 PM PST

Mbrëmjen e sotme u grabit me armë një kazino në Tiranë. Ngjarja raportohet se sapo ka ndodhur në një kazino në zonën e ?Zogut të Zi? në kryeqytet. Sipas të dhënave të para mësohet se persona të armatosur kanë shkuar në një kazino dhe nën kërcënimin e armës kanë bërë grabitjen. Burime për ?Pan

Ish-Fronti Nusra kundër armëpushimit në Siri

Posted: 30 Dec 2016 12:12 PM PST

Zëdhënësi i grupit militant Jabhat Fateh al-Sham, i njohur më parë me emrin Fronti Nusra, një nga palët ndërluftuese në Siri, e ka kritikuar marrëveshjen për armëpushim në shtetin e përfshirë nga lufta, me Turqinë dhe Sirinë si garantuese, raporton Reuters. Sipas këtij grupi, zgjidhja politike e

Grabitet një kazino te ?Zogu i Zi? në Tiranë

Posted: 30 Dec 2016 12:11 PM PST

Mbrëmjen e sotme është grabitur me armë një kazino në Tiranë. Ngjarja raportohet se sapo ka ndodhur në një kazino në zonën e ?Zogut të Zi? në kryeqytet. Sipas të dhënave të para mësohet se persona të armatosur kanë shkuar në një kazino dhe nën kërcënimin e armës kanë bërë grabitjen. Policia k

Gara për fanellat/ Kush shet më shumë, Real Madridi apo Barcelona?

Posted: 30 Dec 2016 12:02 PM PST

Megjithëse në skuadër kanë lojtarët më të mirë në botë, kjo nuk iu ka mjaftuar për të qenë të parët në shitjet e fanellave. Sipas një studimi që ka bërë profesor Peter Rohlman në kuadër të kompanisë, duke hulumtuar shitjet e fanellave të skuadrave, pa llogaritur tregun pirat, del se Manchester Un

Artan Grubi-analistëve: Injoranca në kulm!

Posted: 30 Dec 2016 11:51 AM PST

Deputeti i BDI-së Artan Grubi përmes një statusi të tijin në rrjetin social Facebook ka reaguar kundër analistëve dhe opinionistëve të cilët sipas tij komentojnë ngjarje dhe japin mendime të tyre duke mos ditur asgjë në esencë. Ai poashtu ka sulmuar edhe deputetë, të cilët në Kuvend veprojnë në ku

15 ngjarjet më të rëndësishme që karakterizuan vitin 2016 nëpër botë (FOTO LAJM)

Posted: 30 Dec 2016 11:41 AM PST

Duke nisur nga 3 janari i vitit 2016 kur Irani dhe Arabia saudite ndërprenë marrëdhëniet diplomatike e deri më 23 dhjetor kur forcat qeveritare në Siri morën përfundimisht Aleppon nga duart e ISIS këto janë ngjarjet më të rëndësishme që kanë shënjuar vitin që po lemë pas.

Thaçi: I sigurt se demarkacioni e Asociacioni do kryhet në fillim të vitit të ardhshëm

Posted: 30 Dec 2016 11:40 AM PST

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur i sigurt se shënimi i kufirit me Malin e Zi është marrëveshje e drejtë dhe e saktë. Thaçi ka theksuar se Demarkacioni është konfirmuar nga komisioni shtetëror i Republikës së Kosovës, komisionit të angazhuar ndërkombëtar, aleancës së NATO?s dhe S

Ja çfarë thotë Guardiola për transferimin e Iscos

Posted: 30 Dec 2016 11:35 AM PST

Pep Guardiola është shprehur se nuk ka ide për transferimin e Iscos Mesfushori i Real Madridit, Isco pritet të largohet nga Santiago Bernabeu në fund të këtij edicioni, pasi nuk po luan rregullisht. Për të interesim kanë shprehur shumë skuadra, ndër to edhe Manchester City, shkruan Goal.com.

Related Posts :