Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Sherr mes shqiptarësh dhe italianësh për 1 cigare, plagosen 7 persona” plus 19 more

loading...

Albeu: “Sherr mes shqiptarësh dhe italianësh për 1 cigare, plagosen 7 persona” plus 19 more


Sherr mes shqiptarësh dhe italianësh për 1 cigare, plagosen 7 persona

Posted: 31 Dec 2016 01:13 PM PST

Një sherr mes shqiptaresh dhe italianësh ka përfunduar me 7 persona të plagosur. Ngjarja ka ndodhur ne Prato te Italisë ditën e sotme ne një pike fastfood-i ?McDonalds?. Bëhet e ditur se zanafilla e sherrit ka qenë një shqiptar, që i ka kërkuar një punonjësi të McDonalds një cigare. Aty k

Ja 5 arsye përse nuk dobësoheni pavarësisht dietës

Posted: 31 Dec 2016 01:02 PM PST

Ndonjëherë të duket sikur dhe pse përpiqesh të kesh kujdes me ushqimet, nuk humbet dot në peshë. Mund të kesh të drejtë. Njihu me pesë kundërshtarët e fshehtë që nuk të lënë të dobësohesh. Uji i rubinetit Uji i rubinetit është shumë i pasur me fluor që mund të jetë i mirë për dhëmbët, por jo p

Ju pëlqen të udhëtoni? Ja tre arsye pse duhet ta bëni

Posted: 31 Dec 2016 12:56 PM PST

Për të kuptuar më mirë se sa i rëndësishëm është pushimi, shkenca dhe shumë aventuristë kanë disa gjëra për t?ju treguar. Fiziologjikisht, udhëtimi është dhuratë për trupin Së pari, një studim i vitit 2002 ka zbuluar se akti i thjesht i të planifikuarit një udhëtim i ka bërë njerëzit më shumë të

Për 30 vite ?strehonte? macet e rrugës, në fakt i therte dhe i shiste për mish lepuri

Posted: 31 Dec 2016 12:29 PM PST

Huang Fuping nga Kina pretendonte se në shtëpinë e tij kujdesej për mace të pastreha, por në fakt ai i therte dhe i shiste në restorante duke mashtruar se ishte mish lepuri. Autoritetet e sigurisë pasi kanë hyrë në shtëpinë e tij, janë tmerruar nga kasaphana me kafshë të prera, të rrjepura dhe t

Basha uron shqiptarët: Shëndet dhe mbarësi

Posted: 31 Dec 2016 12:26 PM PST

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha u është bashkuar urimeve për ndërrimin e viteve. Në një postim në profilin e tij në Facebook, Basha uron qytetarët shqiptarë duke i qëndruar larg retorikës politike. ?Ju uroj nga zemra të gjithë shqiptarëve dhe familjeve të tyre kudo që ndodhen një Vit të Ri me s

Liverpool fiton betejën ndaj Cityt (VIDEO)

Posted: 31 Dec 2016 11:54 AM PST

Skuadra e Liverpoolit e ka mbyllur në mënyrën më të mirë vitin 2016, duke shënuar fitore në betejën kundër Manchester Cityt me rezultat 1:0. Golin e vetëm dhe të fitores në këtë ndeshje e shënoi mesfushori holandez, Wijnaldum. Pas kësaj fitoreje, Liverpool mbetet në vendin e dytë me 43 pikë, 6

Tramezzani bën një urim emocionues: ?Shqiptarë më mësuat se çfarë është krenaria?

Posted: 31 Dec 2016 11:50 AM PST

Me rastin e festës së Vitit të Ri, në kapërcyell të vitit 2016 dhe mbërritje të vitit 2017, një urim i vecantë dhe mjaft i përzemërt ka ardhur për shqiptarët. Fjala është për Paolo Tramezzanin, ish-zv.trajnerin e kombëtares kuqezi, i cili në ditët e fundit të dhjetorit vendosi të marrë përsipër drej

Fishekzjarrë dhe kallashnikovë, ja si festohej ndërrimi i viteve në ?97 (VIDEO)

Posted: 31 Dec 2016 11:49 AM PST

Çdo fundvit fishekzjarrët janë kthyer në mjetin tradicional për të festuar ndërrimin e viteve. Por jo gjithmonë ka qenë kështu. Në vitet 1997-98 pjesë e festimeve kanë qenë edhe armët. Në videon e më sipërme mund të shihni se si festohej viti i ri para 20 vitesh në festimi i vitit të ri në

Shefat në Francë e kanë tashmë të ndaluar të shqetësojnë punonjësit mbas orarit të punës

Posted: 31 Dec 2016 11:41 AM PST

Punonjësit francezë prej 1 janarit të 2017 do të kenë të drejtë ligjore që të shmangin emailet e punës, kur janë jashtë orarit. Ligji i ri, i cili po quhet ? e drejta për tu shkëputur? dhe hyn zyrtarisht në fuqi më 1 janar 2017. Kompanitë me më shumë se 50 punëtorë janë të obliguar statut të

?Dasma e Princit shqiptar ndër më të mirat në botë? (FOTO LAJM)

Posted: 31 Dec 2016 11:37 AM PST

Kurier.at?, media austriake ka punuar një artikull ku rëndit dasmat më të bukura të realizuar gjatë vitit 2016. Dhe në listën mës 7 dasmave më të bukura dhe të veçanta në botë, renditet dhe ajo e martesës së Princit Leka me Elia Zaharian. ?Kurier.a? në këtë listë ka përfshirë edhe kurorëzimin e

E dini çfarë ndodh kur ndez 10 mijë fishekzjarrë përnjëherë?

Posted: 31 Dec 2016 11:25 AM PST

Një djalë ka bërë një eksperiment të çuditshëm. Ai ka marrë 10 mijë fishekzjarrë të vegjël dhe i ka bashkuar. Më pas ai i ka ndezur të gjithë dhe shikoni çfarë spektakli ka ndodhur./Albeu.com

Këshilli i Sigurimit mbështet armëpushimin në Siri

Posted: 31 Dec 2016 11:23 AM PST

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara ka votuar pro marrëveshjes së armëpushimit në Siri, marrëveshje e cila është nënshkruar nga Turqia dhe Rusia dhe mbështetur edhe presidenti sirian. Armëpushimi vjen pas më shumë se 5 vitesh luftë që kanë lënë pas mbi 300 mijë e miliona njerëz të zhvend

Urimi i Obamës për Vitin e Ri: Të punojmë së bashku për një Amerikë më të fuqishme (VIDEO)

Posted: 31 Dec 2016 11:10 AM PST

Presidenti në ikje i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka uruar Vitin e Ri popullin amerikan, duke vlerësuar edhe të gjitha arritjet e presidencës së tij. Nëvideo- mesazhin e tij, presidenti gjithashtu nxiti amerikanët të vijojnë të punojnë së bashku për të ndërtuar një Amerikë edhe më të fuq

Presidentit Thaçi uron për Vitin e Ri 2017

Posted: 31 Dec 2016 11:00 AM PST

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në mesazhin e tij të fundvitit, ka deklaruar se viti 2016 ishte vit i mundësive të reja për qytetarët e Kosovës, por edhe vit i kalitjes me sfidat e shtetit dhe shoqërisë për të ardhmen evropiane të shtetit. Urimi i plotë i presidentit Thaçi për fundvit: Është

"Alo policia, më gjej një të dashur"...10 kërkesat më të çuditshme për 2016-n

Posted: 31 Dec 2016 10:55 AM PST

Për një vit në kryeqytet, policia dhe prokuroria janë angazhuar për gati 16 mijë kallëzime, që nga më të thjeshtat e deri te ngjarjet më të rënda. Por mes tyre, në Sallën Operative me numrin 112, qytetarët kanë kërkuar ndihmë edhe për situata paradoksale. Top Channel ka renditur 10 kërkesat më qe

Qytetarët e Maqedonisë: Një vit i rëndë që do ta mbajmë mend për keq (VIDEO)

Posted: 31 Dec 2016 10:53 AM PST

Kriza politike, ekonomia e dobët, puna e Prokurorisë Speciale Publike, zgjedhjet e 11 dhjetorit, këto janë disa nga gjërat të cilat për shumicën e qytetarëve të Maqedonisë e kanë karakterizuar vitin që po lëmë pas. Disa prej tyre me shumë optimizëm presin që viti 2017 do të sjellë ndryshime, e

Receta për të eleminuar fryerjen e barkut

Posted: 31 Dec 2016 10:40 AM PST

Fryrja e barkut është një nga fenomenet më shqetësuese pas një vakti të mirë. Për të eleminuar fryerjen e barkut mund të konsumoni një recetë të thjeshtë natyrale. Për përgatitjen e kësaj recete ju duhen këto perbërës. 1 finok, 1/2 molle jeshile, 1/2 kastravec Pak pluhur xhenxhenfili

Mirush Kabashi: ?Bujar Lako u dënua me riedukim, si e mblodhi pianistja?

Posted: 31 Dec 2016 10:40 AM PST

Aktori i njohur, Mirush Kabashi, ka folur pwr vitet e Kursit të aktrimit me Bujar Lakon, dënimin që atij iu bë gjatë shkollës, rolet e tij, por dhe amanetin e tij për të mos pranuar homazhe në teatrin kombëtar. Në një intervistë për gazetën ?Panorama? Kabashi Kabashi tregon dhe momentet e depres

Urimi për Vitin e Ri, Rama u kërkon ndjesë shqiptarëve (VIDEO)

Posted: 31 Dec 2016 10:22 AM PST

Kryeministri i vendit Edi Rama ka zgjedhur videomesazhin si mënyrë për te uruar qyetetarët për festat e fundivitit. Ne një video rreth 8 minuta, te postuar në llogarinë e tij në ?Facebook?, Rama e nis urimin e tij për shqiptaret duke kërkuar ndjese. Fillimisht, ai u kërkon ndjese te gjithë v

?Ndihem pak si Hirushja..? , fjalimi i lamtumirës së Ban Ki Moon

Posted: 31 Dec 2016 10:08 AM PST

Sekretari i Përgjithshëm i kombeve të bashkuara Ban Ki Moon ka mbajtur fjalimin e tij të lamtumirës përpara zyrtarëve, stafit dhe diplomatëve të pranishëm në selinë e OKB në Nju Jork. ?Tani, ndjehem pak si Hirushja, në mesnatë ndryshon çdo gjë?, ka thënë me shaka Ban. Ban ki Mun njoftoi se do

Related Posts :