Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Agjenti shqiptar i CIA's i infiltruar n? ISIS: Takova Lavdrim Muhaxherin, m? propozuan t? b?hesha komandant” plus 6 more

loading...

Bota Sot: “Agjenti shqiptar i CIA's i infiltruar n? ISIS: Takova Lavdrim Muhaxherin, m? propozuan t? b?hesha komandant” plus 6 more


Agjenti shqiptar i CIA's i infiltruar n? ISIS: Takova Lavdrim Muhaxherin, m? propozuan t? b?hesha komandant

Posted: 30 Dec 2016 09:00 AM PST

Shtetasi i Kosovës Blerim Skoros thotë se ka qëndruar në Siri si agjent i SHBA've, Ai pretendon se ka qenë i infiltruar për CIA'n dhe FBI'në në mesin e xhihdistëve të Ballkanit në ISIS. Skoros në një intervistë tregon se në ISIS njohu Lavdrim Muhaxherin dhe shqiptarët e tjerë që luftonin atje.  Për më shumë ndiqni intervistën: ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nes?r l?shohet nj? segment i autostrad?s "Arb?r Xhaferi"

Posted: 30 Dec 2016 07:46 AM PST

Dita e fundit e vitit 2016 është përzgjedhur për ta inauguruar nyjën lidhëse të fshatit Konjuh dhe Babush të Autostradës Prishtinë-Hani i Elezit.  Në ceremoninë e inaugurimit të këtij segmenti të gjashtë të autostradës “Arbër Xhaferi”, në fshatin Babush, do të marrë pjesë edhe kryeministri Isa Mustafa, ka njoftuar zyra e shefit të ekzekutivit.  Ceremoni është thirrur për në ora 11:00.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vdes shpik?si i Kinder vez?s

Posted: 30 Dec 2016 06:44 AM PST

William Salis, themelues i Kinder vezës ka vdekur dje në moshën 83 vjeçare në qytetin Pavia në Itali. Salis, i cili në firmën "Ferrero" ka filluar të punojë në vitin 1960, shumë shpejt u bë dorë e djathë e pronarit të saj Michaelo Ferrera. Në vitet e 70 –ta të shekullit të shkuar, prodhuesi italian i çokollatave dhe i bonboneve u përpoq të bënte një çokollatë tjetër në vend të asaj të rëndomtës, çokollata në formë të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

7 vjet burg p?r biznesmenin q? u pagoi bileta terrorist?ve nga Kosova q? shkonin n? Siri

Posted: 30 Dec 2016 05:47 AM PST

Gjykata Themelore në Ferizaj ka dënuar me 7 vite burgim, biznesmenin nga Peja, Fatos Rizvanolli, që financoi terroristët kosovarë që niseshin për luftime në Siri e Irak. Rizvanollit kjo gjykatë  ia shqiptoi shtatë vjet burg për rekrutim në terrorizëm  Rizvanolli nga gjykata u lirua për tri pika të aktakuzës që lidheshin me organizim të grupeve terroriste. Prokuroria e ka akuzuar Rizvanollin për blerjen e së paku tri biletave  atyre që shkonin në luftën e Sirisë për t’iu bashkuar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

ATK: Prej 1 janarit fillon aplikimi p?r kupon fiskal

Posted: 30 Dec 2016 04:52 AM PST

Aplikimi për ri mbursim të mjeteve nga grumbullimi i kuponëve fiskal për tre mujorin e katërt të vitit 2016, fillon nga data 01 janar e deri më 31 janar vitit të vjen. Kjo është bërë e ditur nga Administrata Tatimore e Kosovës (ATK). Sipas njoftimit aplikimi bëhet duke plotësuar aplikacionin për rimbushim të mjeteve nga grumbullimi i kuponëve fiskal. Aplikacioni duhet të plotësohet në mënyrë elektronike përmes ueb-faqes së Administratës Tatimore të Kosovës. Vetëm pasi të keni aplikuar,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia gjermane ndalon shoferin shqiptar: Ishte n?n efektin e kokain?s

Posted: 30 Dec 2016 04:10 AM PST

Në natën mes së enjtes dhe së premtes, 29 dhe 30 dhjetor, policia gjermane e Regensburg ka ndalur për kontroll një shofer (20) nga Shqipëria, shkruan wochenblatt.de. 20 vjeçari nga Shqipëria konkretisht është kontrolluar në rrugën Nordgaustraße, ku u konstatua se ishte në varësi të marihuanës dhe kokainës, përcjell botasot.info. Policia ka pezulluar udhëtimin e mëtejshëm të tij dhe i është urdhëruar të kryejë analizat e gjakut./Bota sot ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nj? rrug? me emrin e humanistes austriake dr.Marianne Graf

Posted: 29 Dec 2016 11:37 PM PST

Kërkoj nga komuna e Prishtinës, apo ndonjë komunë tjetër në republikën e Kosovës që në njërën nga rrugët e saj të emëroj me emrin e humanistes austriake dr.Marianne Graf. Emërimi i rrugës me këtë emër do të ishte një falenderim për mbështetjen e kësaj zonje dhe të shtetit austriak në kohën më të vështirë të vuajtjeve të popullit të Kosovës që largohej nga shtëpitë e tyre dhe vendosej në Shqipëri, ku ajo me shoqatën e saj ndihmoj......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :