Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Ngecin p?r disa or? n? karosel 38 m mbi tok?” plus 8 more

loading...

Bota Sot: “Ngecin p?r disa or? n? karosel 38 m mbi tok?” plus 8 more


Ngecin p?r disa or? n? karosel 38 m mbi tok?

Posted: 31 Dec 2016 02:28 AM PST

Afërsisht 20 persona kanë ngecur 38 metra mbi tokë, për disa orë, në një karosel në lunaparkun “Knott’s Berry Farm” në Karolinën Jugore, ditën e premte. Karoseli i quajtur “ Sky Cabin” kishte ndalur së punuari pasditen e së premtes, ndërsa është bërë e ditur që askush nuk është lënduar pas këtij incidenti. Ekipet e shpëtimin ishin në vendin e ngjarjes që të zbresin pasagjerët poshtë, përderisa punëtorët e lunaparkut kanë qenë në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

?far? pritet t? ndodh? n? 2017-n?

Posted: 31 Dec 2016 12:45 AM PST

Një konflikt mbi ngrohjen globale dhe turizëm i zgjeruar hapësinor. Ja çfarë parashikon i famshmi Nostradamus për 2017-n. Sipas ithtarëve të tij, filozofi francez i shekullit të XVI ka paraparë me saktësi të çuditshme një sërë ngjarjesh historike, përfshirë këtu 11 shtatorin dhe ngritjen e Adlof Hitlerit. Teoritë e konspiracionit thonë se, ai arriti të shihte që prej atëherë zgjedhjen e Donald Trumpit president. Madje, ka nga ata që shkojnë aq larg, sa të pretendojnë se Nostradamusi ka......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Media italiane: Prizreni ?sht? Firence e Ballkanit

Posted: 31 Dec 2016 12:36 AM PST

Agjencia italiane e lajmeve “ANSA” ka publikuar një artikull, në të cilin e  quan Prizrenin “Firencen e Ballkanit”, për shkak të objekteve të vjetra dhe multikulturore. Prizreni konsiderohet mozaik etnish e religjionesh. Në të jetojnë shqiptarë, turq, boshnjakë, goranë e romë; myslimanë, ortodoksë, katolikë e hebrenj. Ky qytet konsiderohet si trekëndësh fetar. Pak metra larg xhamisë më të vjetër në Kosovë, me minaret më të larta në Ballkan, gjendet kisha ortodokse e jo......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

N? pritje t? 2017-s

Posted: 31 Dec 2016 12:34 AM PST

Vendet e para në Botë që futen në vitin 2017, janë ishujt e Kiribatit dhe Samoa dhe pas tyre po bëhen gati të festojnë  Zelanda e Re dhe Australia e mw pas Japonia. Ndër vendet e fundit që festojnë  janë ishujt Hauai.  Në Zelandën e Re fishekzjarret pritet të hidhen pas rreth 3 orësh, ndërsa në Australi ku festohet 4 orë më vonë,  autoritetet po bëhen gati ta presin natën e ndërrimit të viteve nën masa tepër të larta sigurie. Në Sidnej, mëse 2 mijë policë po......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetura futet n?p?r sheshet e Prishtin?s me shpejt?si t? madhe

Posted: 31 Dec 2016 12:16 AM PST

Nje veturë ka hyrë nëpër sheshet kryesore të Prishtinës, dhe atë me shpejtësi të madhe. Në videon e derguar mund të shihni si i kalon sheshet kjo veturë. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

93 gazetar? u vran? gjat? detyr?s n? vitin 2016

Posted: 30 Dec 2016 10:45 PM PST

Federata Ndërkombëtare e Gazetarëve njoftoi sot se 93 gazetarë janë vrarë në vitin 2016 gjatë kryerjes së detyrave të tyre, apo në atentate Numri gazetarëve të vrarë në vitin 2016 është më i vogël se në vitin 2015, që kanë humbur jetën 112 gazetarë. Numri më i madh i të vrarëve është në vatrat e luftës, ku prinë Siria. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hapet segmenti i ri i Autostrad?s “Arb?n Xhaferi”

Posted: 30 Dec 2016 10:35 PM PST

Sot mbahet ceremonia e hapjës së nyjeve lidhëse Konjuh dhe Babush të Autostradës “Arbën Xhaferi”. Në këtë përurim të pranishëm do të jenë Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi, kryeministri i Qeverisë së Kosovës Isa Mustafa, kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli dhe zyrtarë të tjerë qveritarë e komunalë.  Ceremonia do të mbahet në Babush.  Autostrada “Arbën Xhaferi” është njëri nga projektet strategjike rrugore......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Senati amerikan mund ta jap? n? janar jeshilen p?r futjen e Malit t? Zi n? NATO

Posted: 30 Dec 2016 03:38 PM PST

Muajin e ardhshëm, Senati amerikan mund të votojë për ratifikimin e kërkesës së Malit të Zi për t'u bërë anëtar i 29-të i NATO-s. Aleanca zyrtarisht e miratoi kërkesën në konferencën e saj të korrikut në Varshavë. Deri tani, 19 nga 28 aleatët e NATO-s e kanë miratuar atë zyrtarisht. Miratimi nga ligjvënësit e Shteteve të Bashkuara mund t’u sinjalizojë të tjerëve për t’i dhënë dritën e gjelbër zgjerimit nëpërmjet veprimeve të tyre......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Viti i Ri shtyhet p?r nj? sekond?

Posted: 30 Dec 2016 02:59 PM PST

“Një sekondë i brishtë” do të shtohet në fundvit për të kompensuar ngadalësimin e rrotullimit të Tokës, raporton BBC. Sekonda "ekstra" do të ndodhë kur ora tregon mesnatën dhe në kohën 23:59:60 do të regjistrohet, duke vonuar për një çast 2017-tën. Hera e fundit që ka ndodhur kjo ka qenë në qershor të 2015, dhe kjo është hera e 27-të që do të ndodhë. Ky ndryshim është i nevojshëm për shkak se koha standarde mbetet prapa orës atomike, e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :