Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Gëzuar Vitin e Ri 2017!” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Gëzuar Vitin e Ri 2017!” plus 19 more


Gëzuar Vitin e Ri 2017!

Posted:

Lexues të nderuar,

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tema e Vitit: Demarkacioni [video]

Posted:

Fjala Demarkacion është përmendur me mijëra herë në fjalorin e përditshëm të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Viti i Mustafës me ‘rriqrat, gjelin, Malësoren…” [video]

Posted:

Edhe në vitin e dytë të plotë të qeverisjes, kryeministri i vendit Isa Mustafa ka vazhduar të fyejë e ofendojë këdo që nuk është pajtuar me të, dhe këtë e ka bërë për të dyja gjinitë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ekonomia në vendnumërim [video]

Posted:

Ekonomia kosovare hasi në probleme e sfida të njëpasnjëshme që nga janari i 2016-s. Me qëllim të rritjes së transparencës, qeveria lansoi prokurimin elektronik.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje kujton Astrit Deharin në urimin për ndërrimin e moteve

Posted:

Lëvizja Vetëvendosje ju uron të gjithëve që ky ndërrim vitesh t'ju gjejë pranë të dashurve tuaj, e që të jeni mirë e të lumtur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjykata e Prokuroria s’po gjejnë rrugë për t’u ofruar qytetarëve sistem të denjë [video]

Posted:

Vonesa në zgjidhjen e lëndëve, qindra mijëra të grumbulluara, ankesa për mungesë kushtesh, mungesa kuadrosh, akuza e dënime për korrupsion edhe për vet figurat e këtij sistemi, kanë vënë seriozisht në pikëpyetje qëllimin që nga i njëjti, qytetari të presë drejtësi dhe barazi para ligjit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Viti i demarkacionit [video]

Posted:

Vit i vështirë ishte edhe 2016-ta për koalicionin qeverisës PDK-LDK, që në Kuvend numëronin më shumë se dy të tretat e votave të deputetëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çka u tha në përurimin e autostradës “Arbën Xhaferi” [video]

Posted:

20 kilometrat e para të autostradës "Arbën Xhaferi", janë lëshuar për qarkullim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Viti 2017, duhet të jetë vit i rinisë së Kosovës” [video]

Posted:

Qytetarë të shumtë, kanë shijuar ditën e fundit me diell të vitit 2016 në sheshet e kryeqytetit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Skenat në Kuvend gjatë debatit për ligjin për Veteranë, të papranueshme [video]

Posted:

Përmbyllje klasike të vitit ka bërë Kuvendi i Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti uron heronjtë e sotëm që kujdesen për rehatinë dhe qetësinë tonë

Posted:

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një statusi në faqen e tij në Facebook, ka uruar qytetarët e Kosovës për Vitin e Ri, 2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

MPJ hesht ndaj ofendimeve të ambasadores Lama ndaj KTV-së

Posted:

Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Romë, Alma Lama, përmes një statusi në Facebook, ka ofenduar rëndë kompaninë KOHA, gjegjësisht gazetarin e emisionit Interaktiv në KTV, Xhemajl Rexha, pas publikimit të një storieje me titullin "Tregtia e Vitit – Alma Lama, Ambasadore e Thaçit në Romë".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gazetarët reagojnë ndaj deklaratave fyese të ambasadores Lama ndaj KTV-së

Posted:

Drejtoresha e "Grupit KOHA", Flaka Surroi, ka reaguar ndaj deklaratave fyese të ambasadores së Kosovës në Itali, Alma Lama, kundër KTV-së.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nisma uron shqiptarët për ndërrimin e motmoteve

Posted:

Nisma për Kosovën ka uruar qytetarët e Kosovës për Vitin e Ri 2017, duke dëshiruar mbarësi për të gjithë shqiptarët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Liberalizimi i vizave, i pasigurt

Posted:

Kosova vazhdon të mbetet vendi më i izoluar në Evropë, dhe qytetarët e saj mund të lëvizin drejt vendeve të Bashkimit Evropian vetëm pas kompletimit të shumë dokumenteve e pritjeve të gjata për marrje të vizës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj uron qytetarët e Kosovës për Vitin e Ri

Posted:

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar qytetarët e Kosovës, anëtarët dhe simpatizantët e AAK-së për festën e ndërrimit të motmoteve, duke thënë se Kosova ka shpresë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

AGK-ja reagon ndaj gjuhës fyese të Lamës kundër KTV-së

Posted:

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës e ka dënuar gjuhën fyese të përdorur nga ambasadorja e Kosovës në Itali Alma Lama, e cila në një postim të saj në rrjetin social "Facebook" ka fyer dhe akuzuar gazetarin Xhemajl Rexhën dhe KTV-në.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Klubi i Intelektualëve Rugovas: Do të ketë gjak nëse miratohet ky demarkacion

Posted:

Klubi i Intelektualëve Rugovas kanë paralajmëruar institucionet e Kosovës se nëse miratojnë marrëveshjen e tanishme të demarkacionit me Malin e Zi, do të ketë derdhje gjaku.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Abrashi: Verifikimi i listave po vazhdon

Posted:

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi ka deklaruar se kategorizimi i pensioneve për veteranët e UÇK-së, është zgjidhja më kreative që e kanë bërë në presion të kohës dhe në presion të kërkesave të FMN-së. Kurse, sa i përket procesit të verifikimit, ai tha se është proces më i gjatë ku shumë akter janë duke punuar në këtë drejtim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ambasadorja Lama fyen gazetarin e KTV-së [video]

Posted:

Ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama, me fjalë fyese ka reaguar ndaj storjes së KTV-së "Tregtia e Vitit – Alma Lama, ambasadore e Thaçit në Romë".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :