Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Koha.net: “Ndryshimet në Ligjin për Veteranët Mustafa i përkthen në forcën e mazhorancës” plus 19 more

loading...

Koha.net: “Ndryshimet në Ligjin për Veteranët Mustafa i përkthen në forcën e mazhorancës” plus 19 more


Ndryshimet në Ligjin për Veteranët Mustafa i përkthen në forcën e mazhorancës

Posted:

Kryeministri Isa Mustafa e ka parë si seriozitet dhe forcë të koalicionit qeverisës, votimin në Kuvendin e Kosovës për plotësimet dhe ndryshimet në Ligjin për Veteranët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Osmani: Kur flisnin burrat askush nuk kërcënonte

Posted:

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka reaguar ndaj veprimeve të përfaqësuesve të veteranëve të luftës së UÇK-së sot në seancën ku po synohej miratimi i plotësimeve në ligjin për ta, e më të cilin do të bëhen tri kategori veteranësh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ahmeti: Rama ka ndihmuar për takimin e liderëve shqiptarë

Posted:

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka folur për takimet që janë zhvilluar ditëve të fundit nga liderët politik shqiptar, të iniciuara nga Ali Ahmeti dhe Edi Rama.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fotografi të rralla nga funerali i Atë Gjergj Fishtës dhe fjalimi i Hoxhë Hafiz Ali Krajës

Posted:

76 vjet nga dita, kur u largua nga kjo botë frati i famshëm, shkrimtari i shquar, publicisti e mbrojtësi i madh i Çështjes Shqiptare dhe një fjalim i ndjerë nga hoxha, Hafiz Ali Kraja.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lekaj thotë se mazhoranca në Ditën e Veteranëve i ndau e i përçau me Ligjin e Plotësuar

Posted:

Miratimi i Ligjit për Plotësim të Ligjit të Veteranëve ka nxitur reagimin e Grupit Parlamentar të AAK-së. Kryetari i këtij grupi ka thënë se në këto orë të vona kur duhej të uronin për unitet dhe bashkim të faktorit politik e ushtarak të ish-UÇK-së, u bë e kundërta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kuvendi kryen punë me veteranët, miratohet Ligji për Plotësim

Posted:

Në ora 22:00, Kuvendi i Kosovës ka miratuar Ligjin për Plotësimin e Ligjit për Veteranë. Kjo gjë nuk u arrit me votim të parë, pasi nuk pati kuorum.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ndotin ajrin - kërkohet shfuqizimi i importit të veturave të vjetra

Posted:

Lejimi i importit të veturave të vjetra ka rritur dukshëm numrin e makinave të vjetra që qarkullojnë rrugëve të Kosovës, çka si pasojë vlerësohet se ka ndikuar dukshëm edhe në ndotjen e ajrit dhe ambientit, për shkak të lirimit të gazrave.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Haradinaj: Kategorizimi i veteranëve si në kohën e partizanëve

Posted:

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe njëri ndër luftëtarët e parë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është shprehur kundër ndarjes së veteranëve në tri kategori.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjithçka rreth seancës me tensione për Ligjin për Veteranë [video]

Posted:

U ftuan për të monitoruar ndryshimet e Ligjit për Veteranët, por si asnjëherë më parë, mysafirët shkaktuan konflikt verbal, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa asnjë fjalë për dorëheqjen e ministres Mirjana Jevtiq [video]

Posted:

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, e ka zyrtarizuar Ferat Shalën ministër të Mjedisit e Planifikimit Hapësinor, por asnjë fjalë nuk e tha për ministren serbe, e cila të enjten ka dhënë dorëheqje nga pozita e ministres së Pushtetit Lokal, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kthehet në rigjykim rasti “Medicus” [video]

Posted:

Një nga rastet më të mëdha që gjykoi EULEX-i, rasti Medicus, është kthyer në rigjykim nga një trup gjykues vendës i Gjykatës Supreme të Kosovës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lushi do që veteranët të lënë ndarjet, thërret për tubim e rrëzim të murit në Mitrovicë

Posted:

Uk Lushi, ish-pjesëtar i Brigadës Atlantiku të UÇK-së, ka bërë një apel bashkëluftëtarëve të tij. Veteranëve u ka thënë t'i lënë ndarjet dhe ofendimet mes njëri-tjetrit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëvendosje nuk e pranon aktakuzën e ngitur për 4 aktivistët e saj [video]

Posted:

Lëvizja Vetëvendosja nuk po e pranon aktakuzën e ngritur për 4 aktivistët e saj nga Prokuroria, raporton KTV.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shtëpia e Bardhë kujton vizitën e Joe Bidenit në Kosovë

Posted:

Faqja zyrtare e Shtëpisë së Bardhë e SHBA-së ka rikujtuar vizitën e zëvendëspresidentit amerikan në Kosovë, Joe Biden, që bashkë me familjarë të tij kishte marrë pjesë në inaugurimin e rrugës që mban emrin e djalit të tij tashmë të ndjerë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Molliqaj thotë se përfaqësuesit e veteranëve u bënë milionerë duke hequr dorë nga bashkimi kombëtar

Posted:

Sekretari i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj i ka dalë në mbrojtje deputetes Aida Dwrguti qw pati përleshje fjalësh me përfaqësuesit e veteranëve, Hysni Gucatin e Nesim Haradinajn.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Konstituohet Kuvendi i Maqedonisë

Posted:

Komisioni për Çështje të Zgjedhjeve dhe Emërimeve ka verifikuar mandatet e përbërjes së re të Parlamentit të Maqedonisë, i nënti me radhë nga pavarësia e shtetit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mitrovica jugore i kërkon qeverisë të mos neglizhojë rrënimin e murit

Posted:

Zyrtarët në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, por edhe autoritetet lokale në Mitrovicën e jugut, kanë mirëpritur Rezolutën e miratuar nga Kuvendi i Kosovës për rrënimin e murit në pjesën veriore të Mitrovicës që në janar të vitit 2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gaxherri kritikon ashpër kolegët deputetë për mungesa në Kuvend

Posted:

E ashpër ka qenë deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Besa Gaxherri, me kolegët e saj deputetë, që siç ka thënë nuk po i marrin seriozisht seancat.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Tahiri: Dialogu po jep rezultate, si shtrirja e sovranitetit në veri

Posted:

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka pritur sot në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Jean Hubert Lebet, me të cilin përpos që ka folur për Kosovën gjatë vitit 2017 në të gjitha fushat, ajo është ndalur te fusha e dialogut, të cilën e drejton.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kuvendi voton për ndryshime në Ligjin për Veteranët

Posted:

Me 58 vota pro, 4 abstenime e asnjë kundër seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës ka vendosur për ndryshim plotësimet në Ligjin për Veteranët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :