Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Lajmet e fundit: “Gazeta Express: Personaliteti i Vitit është Fadil Vokrri” plus 44 more

loading...

Lajmet e fundit: “Gazeta Express: Personaliteti i Vitit është Fadil Vokrri” plus 44 more


Gazeta Express: Personaliteti i Vitit është Fadil Vokrri

Posted: 31 Dec 2016 05:08 AM PST

Mundësitë ishin të mëdha këtë vit. Zgjodhëm mes yjeve. Nuk ishte e lehtë. Qe pse e fitoi Vokrri:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

"Alo policia, më gjej një të dashur"...10 kërkesat më gazmore për 2016-n

Posted: 31 Dec 2016 07:41 AM PST

Për një vit në kryeqytet, policia dhe prokuroria janë angazhuar për gati 16 mijë kallëzime, që nga më të thjeshtat e deri te ngjarjet më të rënda. Por mes tyre, në Sallën Operative me numrin 112, qytetarët kanë kërkuar ndihmë edhe për situata paradoksale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është mesazhi i kryeministrit Mustafa për Vitin e Ri (VIDEO)

Posted: 31 Dec 2016 05:12 AM PST

Zyra e Kryeministrit përmes një komunikatë për media ka dërguar mesazhin që kryeministri i vendit ua jep qytetarëve përmes një videoje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hashim Thaçi përqafon dy zyrtarët e LDK’së në përurimin e autostradës (FOTO)

Posted: 31 Dec 2016 06:48 AM PST

Ish-lideri i PDK'së, Hashim Thaçi, i ka përqafuar dy zyrtarë të LDK'së – Kryetarin e Lipjanit, Imri Ahmetin dhe Ministrin Lutfi Zharku – në përurimin e autostradës për Shkup.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Milan kërkon futbollistin e PSG’së (Foto)

Posted: 31 Dec 2016 06:59 AM PST

Milan është duke u interesuar për transferimin e Serge Aurier

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ambasadorja Lama i sulet gazetarit të KTV’së (VIDEO)

Posted: 31 Dec 2016 07:13 AM PST

Ish-deputetja e Vetëvendosjes dhe e LDK'së, Alma Lama, e cila është emëruar Ambasadore nga Hashim Thaçi në Itali, është përplasur publikisht me fjalë me gazetarin e KTV'së, Xhemajl Rexha.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ambasadori Britanik: Besoj në fuqinë popullit të Kosovës për të ardhme të ndritshme (VIDEO)

Posted: 31 Dec 2016 06:15 AM PST

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O'Connell, nëpërmjet një video të publikuar në Facebook u ka uruar kosovarëve Vitin e Ri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Cili kosovar ka dashur ta bëjë hundën si të femrës? (Video)

Posted: 31 Dec 2016 05:29 AM PST

Klinikat plastike nëpër botë preferojnë të kenë të punësuar edhe psikologun, i cili konsultohet nga pacientët të cilët duan të bëjnë ndryshime.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Femrat kosovare fyejnë gjokset, meshkujt rrisin "bylbylin" (VIDEO)

Posted: 31 Dec 2016 04:52 AM PST

Meshkuj që dëshirojnë të rrisin organin e tyre seksual dhe femra që rikthejnë virgjërinë shkojnë shpesh në klinikat e kirurgjisë plastike. Ka edhe femra të mbuluara të cilat shkojnë nëpër këto klinika për t'i përngjarë Kim Kardashianit, shkruan Zeri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Abrashi: 2017’a do të jetë sfidë për shërbimet sociale

Posted: 31 Dec 2016 04:50 AM PST

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi në një konferencë të fundit për këtë vit ka treguar sukseset e Ministrisë që ai drejton

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mesazhet e qarta të Joe Biden në Kosovë

Posted: 31 Dec 2016 04:31 AM PST

Debatet e mospajtimit nuk u zbutën as pas vizitës së zëvendëspresidentit amerikan, Joe Biden në Kosovë më 17 gusht

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një lajm fantastik për mbledhësit e kuponëve

Posted: 31 Dec 2016 04:08 AM PST

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), ka njoftuar se aplikimi për rimbursim të mjeteve nga grumbullimi i kuponëve fiskal për tre mujorin e katërt të vitit 2016, fillon nga data 01 janar deri më 31 janar vitit të vjen.Sipas njoftimit të ATK-Së, aplikimi bëhet duke plotësuar aplikacionin për rimbursim të mjeteve nga grumbullimi i kuponëve fiskal.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kryeministri krenohet se u shtruan edhe 20 km asfalt

Posted: 31 Dec 2016 03:59 AM PST

Shefi i Qeverisë, Isa Mustafa ka njoftuar se ka inauguruar edhe 20 kilometra asfalt në autostradën që lidh Prishtinën me Shkupin. Aty kanë marrë pjesë udhëheqësit e Shtetit përfshirë Presidentin Thaçi e Kryeparlamentarin Kadri Veseli.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Thaçi tërhiqet pak, thotë se Kosova është e pakompromis ndaj terroristëve të ISIS-it

Posted: 31 Dec 2016 03:36 AM PST

Hashim Thaçi i ka thënë Presidentit Erdogan se kushdo që në Turqi konsiderohet terrorist të njëjtin epitet e ka edhe në Kosovë. Mirëpo, në një intervistë për AA, Presidenti i Kosovës ka folur konkretisht për ISIS'in dhe ka thënë se lufta ndaj këtyre terroristëve është e pakompromis. S'e ka përmendur fare Gylenin i cili konsiderohet terrorist nga Erdogan

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kush i gëzoi fëmijët autikë këtë fundvit!?

Posted: 31 Dec 2016 03:35 AM PST

Rrjeti i dyqaneve të lagjes Meridian Express, prezent në shtatë qytetet kryesore, edhe këtë fundvit vazhdojë të tregojë kujdes të veçantë për komunitetet në nevojë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hakerët rusë sërish sulmojnë SHBA-në

Posted: 31 Dec 2016 03:12 AM PST

Një furnizues me energji elektrike në Vermont ka njoftuar se ka gjetur virus në një nga kompjuterët e saj, i cili sipas qeverisë amerikane është vendosur nga hakerët rusë.Kompania e energjisë elektrike në Burlington, ka thënë mbrëmë se furnizuesit me energji elektrike në SHBA janë paralajmëruar nga Departamenti i Sigurisë Kombëtare për një virus që shfrytëzohet nga "Grizzly Steppe", emër ky i dhënë një fushate ruse gjatë verës për të sulmuar institucionet demokratike amerikane.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qytetarët shpresojnë për një vit më të begatë (VIDEO)

Posted: 31 Dec 2016 03:00 AM PST

Zhvillimi ekonomik, standard më i mirë jetësor, punësimi, stabiliteti politik, si dhe marrëdhëniet e mira ndërmjet njerëzve, janë ndër pritjet, të cilat disa qytetarë, shqiptarë dhe serbë, shpresojnë të realizohen gjatë vitit 2017.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Parashikimi i fizikanit kosovar për motin: Na presin dimra të acartë

Posted: 31 Dec 2016 02:54 AM PST

Deri në vitin 2018 dimrat në Ballkan do të jenë të butë, ndërsa I ftohti I madh do të nisë të mbizotërojë prej vitit 2019 dhe temperaturat pritet të shkojnë deri në minus 30 gradë Celsius

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo ishte tragjedia e vitit 2016

Posted: 31 Dec 2016 02:51 AM PST

Përpos lajmeve të mira, në vitin 2016 nuk munguan as ato të hidhura

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kosova luftoi terrorizmin, i hetoi 100 raste – shkuan në Siri rreth 300 persona

Posted: 31 Dec 2016 02:48 AM PST

Në fillim të muajit nëntor policia e Kosovës në një varg operacionesh u arrestuan 19 persona nën dyshimin se ishin të lidhur me grupin terrorist Shteti Islamik (ISIS) dhe planifikimin e sulmeve terroriste në Kosovë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A do të joshet Kosova nga shkollat me të cilat Erdogan po synon ta mposhtë Gylenin. Çfarë është Fondacioni Maarif?

Posted: 31 Dec 2016 02:47 AM PST

Turqia ka hartuar Ligj për themelimin e Fondacionit për hapjen e shkollave fillore, të mesme dhe Fakultete jashtë Turqisë të cilat do të shërbenin për mbylljen e shkollave të klerikut Fetullah Gylen. Turqia e ka vënë në listë edhe Kosovën. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhenë shenja se mund të pranojë kërkesën turke kur ka thënë se ata që konsiderohen terroristë në Turqi konsideron të tillë edhe në Kosovë. Zyrtarisht, Shteti turk e konsideron Gylenin si terrorist dhe person që qëndron pas puçit të dështuar për rrëzimin e Erdoganit në korrik të këtij viti.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një Sheh në mes të katolikëve

Posted: 31 Dec 2016 02:43 AM PST

Posa të hysh në fshatin Doblibare, fshat ky në komunën e Gjakovës, të bie në sy Kisha e Shën Mehillit. Vetëm pak metra larg kishës, në mes të fshatit gjendet edhe një objekt kulti fetar, që është Teqeja e Sheh Ahmet Leskovcit, apo siç njihet ndryshe edhe si Teqeja e Doblibares, që për zot shtëpie e ka sheh Hysen Shehun. Përveç lashtësisë rreth 500-vjeçare, kjo teqe e ka edhe një element tjetër të veçantë, gjendet në mesin e besimtarëve katolikë të cilët jetojë në këtë fshat, duke qenë kështu një shembull i mirë i harmonisë dhe i tolerancës ndërfetare.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Burri e plagos me armë një femër në Vushtrri

Posted: 31 Dec 2016 02:40 AM PST

Dje në Vushtrri ka ndodhur një tentim-vrasje, ku mbet e plagosur një femër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pejë, hynë me maska në barnatore për ta grabitur arkën

Posted: 31 Dec 2016 02:27 AM PST

Policia ka njoftuar se dje në një barnatore në Pejë, disa persona të maskuar kanë hyrë për të grabituar arkën me ç'rast kanë sulmuar fizikisht punëtoren.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një person i panjohur tentoi ta dhunojë vajzën nga Lipjani

Posted: 31 Dec 2016 02:23 AM PST

Policia ka njoftuar se dje një person i panjohur ka hyrë në shtëpinë e një femre duke tentuar ta dhunojë, viktima ka pësuar lëndime trupore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Presidenti thotë në Turqi se Kosova ka nisur investigimet ndaj bazave të dyshimta të Gulenit

Posted: 31 Dec 2016 01:57 AM PST

Presidenti Thaçi shprehet se të gjitha ato elemente terroriste që sulmojnë për të destabilizuar institucionet legjitime, paqen dhe sigurinë në Turqi dhe gjetiu në botë, vlerësohen terroristë edhe nga Kosova. Ai tha se Kosova do të jetë e pakompromis, duke shtuar se janë të vëmendshëm për shqetësimin e ngritur nga autoritetet turke.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Oficeri i FSK-së, "Shpata e Nderit" e Kosovës (Foto)

Posted: 31 Dec 2016 01:36 AM PST

Oficeri i FSK-së, 24-vjeçari Ismail Hoxha, la gjurmë të pashlyera në Angli, duke u bërë kadeti më i mirë i Ballkanit, por edhe i Evropës. Për këtë meritë ai fitoi "Shpatën e Nderit" nga vetë princi i Anglisë, Charles. Kjo shpatë, në dorën e fuqishme të një togeri kosovar, ia zbardhi fytyrën gjithë kombit. Vetë Hoxha ndihet krenar që i takon të njëjtit popull të cilit i ka takuar edhe Adem Jashari e heronjtë e UÇK-së, shkruan gazeta "Zëri"

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë vendet e para që futen në vitin 2017

Posted: 31 Dec 2016 01:29 AM PST

Vendet e para në botë që futen në vitin 2017, janë ishujt e Kiribatit dhe Samoa dhe pas tyre po bëhen gati të festojnë Zelanda e Re dhe Australia e më pas Japonia.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli thotë se vitin e ardhshëm do ta angazhojë edhe opozitën në çështjen e Demarkacionit e Asociacionit

Posted: 31 Dec 2016 01:26 AM PST

Kryetari i Kuvendit të Kosovës i ka vënë vetës kusht që në vitin 2017 të drejtojë një nismë ku do të tentojë t'i zgjidh çështjet e mëdha të Kosovës, si demarkacionin me Malin e Zi dhe Asociacionin e Komunave me shumicë serbe, por ai shton se duhet të ketë pajtim edhe për dialogun, nëse duhet vazhduar apo jo.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

BE e mbërthyer nga dyshimet në vetvete

Posted: 31 Dec 2016 01:19 AM PST

Evropa nga ana tjetër, në brigjet e së cilës përfundojnë refugjatët e Lindjes së Afërt, është vetë e tronditur. Por që kriza e refugjatëve e ka bërë të qartë se "solidariteti evropian" është në rastin më të mirë një frazë që tingëllon bukur, por e cila nuk është në gjendje të mbajë politikisht. Brexiti, lamtumira e shpallur e Britanisë së Madhe nga BE e ka zhytur bashkësinë në dyshime të thella.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeveria amerikane ka nën kontroll objektet që shfrytëzoheshin nga diplomatët rusë

Posted: 31 Dec 2016 01:19 AM PST

Diplomatët rusë janë larguar pa zhurmë nga dy objekte pushimi që i kanë shfrytëzuar në periferi të Uashingtonit dhe qytetit të Nju Jorkut, në pajtim me urdhërin e dhënë nga Shtëpia e Bardhë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trumpi dhe Putini - dy presidentë të paparashikueshëm

Posted: 31 Dec 2016 01:14 AM PST

Pasiguria tjetër e ardhshme: në SHBA do të qeverisë Donald Trumpi. A do të jetë i parashikueshëm në veprimet e tij ky president? Si do t'i hapet biznesmeni politikës së jashtme? A do ta shikojë politikën e jashtme si "deal", apo si art diplomatik? A do të radhitet ai si fuqi drejtuese në politikën globale apo jo? Dhe para së gjithash: a e sheh ai veten si pjesë të Perëndimit - apo do të mbështetet ai vetëm te "Make America great again"? Këtu 2017-a hedh përpara hijet e saj

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Drejt BE-së, “lufta e re” me Serbinë

Posted: 31 Dec 2016 01:08 AM PST

Në muajin qershor autoritetet thanë se një kompani franceze që synonte zhvillimin e një projekti qindra milionë eurosh për qendrën e skijimit "Brezovica" dështoi të sigurojë paratë e mjaftueshme

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Senatorët amerikanë nga Ukraina zotohen për sanksione të ashpra ndaj Putinit

Posted: 31 Dec 2016 12:44 AM PST

Senatori John McCain tha se SHBA-ja nuk do të bëjë "pazar faustian" me presidentin e Rusisë Vladim Putin, pavarësisht spekulimeve se presidenti i zgjedhur Donald Trump mund të heqë sanksionet me qëllim të përmirësimit të marrëdhënieve

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetura me shpejtësi të madhe futet në shesh të Prishtinës, çfarë po ndodh? (Video)

Posted: 31 Dec 2016 12:35 AM PST

Nje veturë ka hyrë gjatë natës nëpër sheshet kryesore të Prishtinës, madje me shpejtësi të madhe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zyrtarët e lartë me aktakuza për korrupsion

Posted: 31 Dec 2016 12:30 AM PST

Naser Osmani, Sokol Bashota, Agim Bahtiri, Ethem Arifi, por edhe shumë zyrtarë të tjerë edhe më tutje vazhdojnë të mbajnë pozita të larta nëpër institucione të shtetit ndonëse ndaj tyre Prokuroria ka ngritur aktakuzë për "Korrupsion"

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rritet numri i të vdekurve nga sulmi terrorist në Bagdad

Posted: 31 Dec 2016 12:12 AM PST

Të paktën 21 persona u vranë dhe 40 të tjerë u plagosën pas dy shpërthimeve që ndodhën në një treg në qendër të kryeqytetit të Irakut, Bagdadin

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Edhe 2016-a pa viza

Posted: 30 Dec 2016 11:48 PM PST

Në fillim të muajit maj Komisioni Europian i propozoi Këshillit të Bashkimit Europian dhe Parlamentit Europian heqjen e vizave për Kosovën dhe vendosjen e saj në listën e vendeve me lëvizje të lirë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu fshihen klientët e "moteleve të seksit" në Prishtinë

Posted: 30 Dec 2016 11:07 PM PST

Një industri e cila në Kosovë ka bërë revolucion viteve të fundit është ajo e "moteleve të seksit", që janë krijuar për t'iu mundësuar klientëve marrëdhënie seksuale të rehatshme dhe larg syve të të tjerëve. Ato janë mjaft të vizituara edhe pse nuk mbajnë shënime për klientët, shkruan gazeta "Zëri"

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sërish sulm terrorist, vriten 18 persona dhe plagosen 43

Posted: 30 Dec 2016 10:58 PM PST

Dy shpërthime kanë ndodhur në një treg në kryeqytetin e Irakut, Bagdadin, duke lënë të vdekur 18 persona dhe 43 të plagosur, raporton AP, transmeton Gazeta Express

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vritet vajza 21-vjeçare në ditën e martesës, pasi refuzoi të martohej me kushëririn e saj (Foto)

Posted: 30 Dec 2016 10:35 PM PST

Vritet vajza kurse në ditën e martesës, kurse babai i saj publikon fotografinë e vrasjes së saj, ku ajo shihet e shtrirë në tokë. Ai këtë postim e ka bërë në Facebook, në të cilën shkruan se dëshiron drejtësi për vrasjen e vajzës së tij, njofton DailyMail, transmeton Gazeta Express.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

93 gazetarë u vranë në detyrë gjatë vitit 2016

Posted: 30 Dec 2016 10:33 PM PST

Federata Ndërkombëtare e Gazetarëve njoftoi sot se 93 gazetarë janë vrarë në vitin 2016 gjatë kryerjes së detyrave të tyre, apo në atentate

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpërthim i fuqishëm edhe në ditën e fundit të vitit, vriten 4 persona (Foto)

Posted: 30 Dec 2016 10:29 PM PST

Një shpërthim ka goditur një treg në kryeqytetin e Irakut, duke vrarë të paktën 4 persona dhe duke plagosur 11 të tjerë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja deri kur do të pushojnë deputetët

Posted: 30 Dec 2016 10:19 PM PST

Kuvendi i Kosovës, të premten ka përfunduar sesionin dimëror

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Merkel: Terrorizmi islamik mbetet sfida më e madhe

Posted: 30 Dec 2016 10:16 PM PST

Terrorizmi islamik është sfida më e madhe që përballet Gjermania. Kështu ka thënë kancelarja Angela Merkel në urimin e saj për qytetarët për Vitin e Ri

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :