Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Nën akullin e Antarktikut gjendet një objekt i madh misterioz” plus 13 more Mistere

loading...

“Nën akullin e Antarktikut gjendet një objekt i madh misterioz” plus 13 more Mistere


Nën akullin e Antarktikut gjendet një objekt i madh misterioz

Posted: 30 Dec 2016 07:59 AM PST

Shkencëtarët besojnë se nën akullin e Antarktikut fshihet një strukturë e madhe që mund të ndryshojë mënyrën se si ne e perceptojmë historinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjendet baza e UFO-ve në Tokë?

Posted: 30 Dec 2016 06:41 AM PST

Një teori e çuditshme sugjeron se një anomali misterioze ka zbuluar se në Antarktidë mund të fshihet një vendqëndrim alienësh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ditët e fundit të një Perandorie

Posted: 30 Dec 2016 03:58 AM PST

Këto foto me ngjyra janë shkrepur nga Sergey Prokudin-Gorsky.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këta janë gjarpërinjtë më vdekjeprurës në botë (Foto)

Posted: 30 Dec 2016 12:07 AM PST

Gjarpërinjtë mund të përbëjnë rrezik të madh për jetën e njerëzve. Teksa vetëm një fraksion nga mijëra specie e gjarpërinjve janë helmues, Organizata Botërore e Shëndetësisë përllogarit që vdekjet nga pickimi i tyre janë nga 20 mijë deri në 94 mijë njerëz në botë, çdo vit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dëshira e fundit e të dënuarit me vdekje, që tronditi të gjithë në sallën e gjyqit

Posted: 29 Dec 2016 11:51 PM PST

Pasi shkroi për disa minuta, i dënuari thirri rojen dhe i kërkoi që atë letër t'ia dorëzonte mamasë së tij

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qëndroi 12 vjet në komë, ja çfarë tha kur u zgjua

Posted: 29 Dec 2016 11:16 PM PST

Martin Pistorious u rrit në Afrikë të Jugut me dy prindërit e tij, duke e kuptuar më pas se jeta e tij do të ndryshonte përgjithmonë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë thotë Horoskopi për fatin tuaj sot

Posted: 29 Dec 2016 11:09 PM PST

Lexoje shenjën tënde

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo grua i ka dy sekrete, do të befasoheni kur t'i kuptoni (Foto)

Posted: 29 Dec 2016 10:29 PM PST

Kjo është Rachel Winnard. Ajo vuan nga fibrodysplasia ossificans progressiva, një sëmundje e cila bën që muskujt dhe ligamentet të kthehen në kocka, duke i kufizuar lëvizjen

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rekord botëror në Milano, lind gruaja 95 vjeçe

Posted: 29 Dec 2016 10:03 PM PST

Milano ka shënuar një rekord botëror. Një grua, për herë të parë në botë, ka lindur në moshën e pleqërisë, 95 vjeçe. Teresa Melchianne quhet gruaja, e cila kish vendosur të bënte ndërhyrje in vitro për t'i dhënë jetë fëmijës së saj të tretë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë pritet të ndodhë me orën natën e ndërrimit të viteve, nuk keni për ta besuar (Foto)

Posted: 29 Dec 2016 09:56 PM PST

Koha nuk ndalon për askënd, por duket se horologët, shkencëtarët që merren me matjen e kohës do ta detyrojnë atë të presë pak këtë të shtunë, natën e ndërrimit të viteve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

23 thënie që të huajt i kanë shkruar për prejardhjen e shqiptarëve?

Posted: 29 Dec 2016 02:36 PM PST

Maurico Druon, sekretar i Akademisë frënge: "Shqiptarët i përkasin popujve më të vjetër se vet historia. dhe gjyshërit e shqiptarëve merrnin pjesë në luftën e Trojes, të udhehequr nga Akili (në njërën anë) dhe Hektori (në anën tjetër)".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Misteret më të pashpjegueshme që ndodhin në botë

Posted: 29 Dec 2016 01:40 PM PST

Më poshtë mund të lexoni disa mistere të pashpjegueshme që ndodhin në botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet nën Antarktidë një bazë naziste e UFO-ve? (Foto)

Posted: 29 Dec 2016 11:40 AM PST

Një teori e çuditshme thotë se një anomali misterioze e zbuluar në Antarktidë mund të fshehë një bazë naziste UFO-sh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A do vdisni 5 vitet e ardhshme? Studimi i ri parashikon këtë gjë vetëm me një analizë gjaku

Posted: 29 Dec 2016 10:11 AM PST

Do donit vërtet të dinit përgjigjen?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :