Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Shijojeni ushqimin pa shtuar peshë, njihuni me rregullat e festës” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Shijojeni ushqimin pa shtuar peshë, njihuni me rregullat e festës” plus 9 more Lajmi i Fundit


Shijojeni ushqimin pa shtuar peshë, njihuni me rregullat e festës

Posted: 31 Dec 2016 07:52 AM PST

Festat sa na gëzojnë, aq dhe na mërzisin. Padyshim shkaku është ushqimi i parezistueshëm që konsumojnë dhe që na bën të shtojmë peshë. Por, mos u shqetësoni: mund të ruani peshën tuaj këto ditë feste, duke bërë zgjedhje të zgjuara: l. Mos shkoni në darkën e Vitit të Ri me stomakun bosh. Hiqeni pak urinë, ...

Zbulimi shokues, ja baza e UFO-ve në Tokë(Foto)

Posted: 31 Dec 2016 07:46 AM PST

Një zbulim i fundit për UFO-t shokon. Një teori e çuditshme sugjeron se një anomali misterioze ka zbuluar se në Antarktidë mund të fshihet një vendqëndrim alienësh. Teoria pothuajse e pabesueshme vjen nga një skuadër gjuetare alienësh, e cila deklaron se nazistët e kanë ndërtuar bazën në Antarktidë gjatës Luftës së Dytë Botërore, me qëllimin ...

Demaskohet Donald Trump, ja fotot që i prishin reputacionin(Foto)

Posted: 31 Dec 2016 07:35 AM PST

Albumi fotografik i jetës së Donald Trump është i mbushur plot me foto të cilat presidenti i SHBA-ve do të dëshironte t'i zhdukte. Në të kaluarën, si miliarder, Trump ka organizuar shumë ngjarje të garave të bukurisë nëpër botë. Ai është fotografuar shpesh afër shumë bukurosheve në mënyra provokatore, që tani si president i fuqisë ...

Testamenti i At’ Gjergj Fishtës sipas Lasgush Poradecit

Posted: 31 Dec 2016 07:33 AM PST

“Po vdes. Ju tash keni me mendue për salikim, por edhe kombi ka të drejtë për rreth meje". Detaje mbi ditët e fundit të Atë Gjergj Fishtës, ceremonia madhështore në Kishën e Gjuhadolit dhe telegramet e ngushëllimit, nga Ernest Koliçi, Bahri Omari e të tjerë. "Kangën mâ t'bukurën duen me thânë, e këndon mjellma para ...

Detajet/ “Juristi” kishte humbur 1 mijë €, grabiti kazinonë, por u kap nga Policia

Posted: 31 Dec 2016 07:29 AM PST

Ilir Lelo i vendosi armën në kokë punonjësit të kazinosë, mori 600 euro dhe më pas doli fare i qetë prej aty. Pasi e ka identifikuar, policia ka kuptuar se bëhej fjalë për një person të varur nga bixhozi, shkruan TCH. I diplomuar si jurist, por që punonte në një fushë tjetër, atë të rregullimit ...

Këshilla për 2017-ën, këto libra duhet t’i merrni patjetër në bibliotekën tuaj

Posted: 31 Dec 2016 07:28 AM PST

Në listën e gjërave që do të bëni për 2017, me patjetër duhet të jetë dhe leximi i sa më shumë librave. Por kush janë librat që nuk duhet t'i humbisni kurrësesi pa i lexuar? Nëse doni të njihni më mirë njerëzit që ju rrethojnë, rekomandohet që gjatë 2017-s të lexoni "Quiet" nga Susan Cain. ...

Çmimet e larta për fundvit, ankohen qytetarët

Posted: 31 Dec 2016 07:16 AM PST

Festat e fundvitit nuk po priten shumë mirë nga qytetarët. Tregjet janë të tejmbushur, por çmimet kanë lëvizur për disa nga produktet ushqimore, në disa nga tregjet e kryeqytetit.Por jo për të gjithë është kjo situatë festive, pasi shumë e kanë parë si një ditë të zakonshme në punë.

Libohovë, monumentet historike në gjendje kritike

Posted: 31 Dec 2016 07:15 AM PST

Kalaja e Libohovës, e ndërtuar nga Ali Pashë Tepelena ndërmjet viteve 1796-1798, është një fortesë monument i kategorisë së parë, i braktisur prej vitesh pa vëmendje dhe pas asnjë ndërhyrje restauruese. Vet motra e Ali Pashë Tepelenës së cilës iu dhurua kalaja në formë paje, Shanishaja, prehet në varrezat në Jug të kalasë. Varri i ...

FOTO/ I nxorën bojën me fotot nudo, flet gazetarja e njohur: Vetëm qaja!

Posted: 31 Dec 2016 07:06 AM PST

Gazetarja e njohur italiane, Diletta Leotta ka vendosur të flasë pasi u degjenerua në rrjetet sociale, ku iu publikuan disa foto nudo. Pas disa ditësh heshtje, ajo është shprehur se e di kush është personi që i ka nxjerrë fotot, të cilat bënë bujë në internet. Fotot tregonin gazetaren në momente intime dhe Lettota tha ...

Prizreni, “Firence” e Kosovës

Posted: 31 Dec 2016 07:05 AM PST

Agjencia italiane e lajmeve "ANSA" ka publikuar një artikull, në të cilin e quan Prizrenin "Firencen” e Kosovës, për shkak të objekteve të vjetra dhe multikulturore. Prizreni konsiderohet mozaik etnish e religjionesh. Në të jetojnë shqiptarë, turq, boshnjakë, goranë e romë; myslimanë, ortodoksë, katolikë e hebrenj. Ky qytet konsiderohet si trekëndësh fetar. Pak metra larg ...

Related Posts :