Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Vendosi një top nga letra e aluminit në makinën larëse, vetëm pak njerëz e dinë këtë trik” plus 12 more Express Shneta

loading...

“Vendosi një top nga letra e aluminit në makinën larëse, vetëm pak njerëz e dinë këtë trik” plus 12 more Express Shneta


Vendosi një top nga letra e aluminit në makinën larëse, vetëm pak njerëz e dinë këtë trik

Posted: 30 Dec 2016 08:13 AM PST

Punët e shtëpisë nuk janë ndoshta aktiviteti ynë i preferuar. Larja e enëve pas drekës, pastrimit të pluhurit, larja e rrobave e kështu me radhë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sa orë gjumi rekomandohet t’i bëni brenda nate?

Posted: 30 Dec 2016 08:12 AM PST

Në videon e re nga "SciShow" tregon se mungesa e gjumit apo gjumi i tepërt mund të jetë i ndërlidhur me sëmundje të ndryshme serioze shëndetësore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çaj apo kafe? Ja kush është më e mirë për shëndetin tuaj

Posted: 30 Dec 2016 08:03 AM PST

Një kafe e nxehtë mund t'jua rritë nivelet e energjisë në mëngjes, përderisa një tas çaj mund t'ju relaksojë pas një dite me stres.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çka ndodh pas kësaj moshe

Posted: 30 Dec 2016 07:32 AM PST

Mosha 45 deri 54 vjet është më kritikja sa i përket kënaqësisë me jetën. Kjo krizë e moshës së mesme i prekë të gjithë njerëzit anë e mbanë botës, dhe hulumtuesit thonë se kjo ndodh si pasojë e niveleve të larta të stresit, brengosjes dhe zemërimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dhjetë arsyet kryesore të cilat i stresojnë fëmijët

Posted: 30 Dec 2016 06:23 AM PST

Edhe fëmijët bien pre e strest, ky është një fakt tashmë. Por cilët janë faktorët që ndikojnë në të?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto dy ushqime heqin dhimbjen e kokës

Posted: 30 Dec 2016 06:21 AM PST

Pritini bananet në copa të holla, qitni ato në një fetë bukë gruri dhe hani ngadalë, duke pirë një filxhan çaj kamomil.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Copëza pule (Chicken Nuggets) të përgatitura në shtëpi

Posted: 30 Dec 2016 04:02 AM PST

Kjo recetë ju tregon se si të përgatitni copëza pule (Chicken Nuggets) vetë në shtëpi – duke evituar kështu rrezikun nga të ngrënit 'Chicken Nuggets' të pashëndetshme dhe që nuk u dihet prejardhja e saktë e mishit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

8 ushqime që heqin rrudhat

Posted: 30 Dec 2016 03:20 AM PST

Pasi që bukuria vjen nga brenda, konsumoni ushqime të cilat përmbajnë kolagjen dhe në këtë mënyrë zvogëloni rrudhat tuaja. Kolagjeni është proteina e cila luan rol kyç në pamjen e lëkurës sonë dhe është përgjegjës për pamje rinore dhe lëkurë të ngrehur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Seksi oral shkakton këtë sëmundje vdekjeprurëse

Posted: 29 Dec 2016 02:43 PM PST

Seksi oral e rritë në mënyrë drastike mundësinë për t'u sëmurë nga kanceri, thuhet sipas studimeve të publikuara online.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pija e cila ju ndihmon të mbeteni shtatzënë

Posted: 29 Dec 2016 02:20 PM PST

Është shumë e lehtë të bëni një smoothie për të rritur fertilitetin tuaj dhe në këtë mënyrë të mbeteni shtatzënë shpejtë dhe në mënyrë të shëndetshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dyqanet plot me oriz të falsifikuar, si të identifikohet i vërteti?

Posted: 29 Dec 2016 12:44 PM PST

Në ditët e fundit, policia në të gjithë botën ka konfiskuar tre tonë me oriz të falsifikuar, shumica e të cilit vjen nga Laosi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Studim: Sperma e përmirëson gjendjen mendore të grave

Posted: 29 Dec 2016 11:30 AM PST

Disa hulumtues sapo kanë zbuluar që seksi oral është jashtëzakonisht i mirë për shëndetin e grave dhe i bën ato më të lumtura. Një sërë kimikalesh që gjenden në spermë e përmirësojnë gjendjen mendore të grave, tregojnë shkencëtarët.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aspirina me dozë të ulët mund të parandalojë kancerin, tregon studimi më i ri

Posted: 29 Dec 2016 11:28 AM PST

Kanceri është shkaktari kryesor i sëmundjeve dhe vdekjes në mbarë botën, ndërsa përhapja e tij është parashikuar që të rritet në vitet e ardhshme. Strategjitë e parandalimit të kancerit përfshijnë jetën e shëndetshme dhe testimet nëse ka rrezik. Hulumtimi më ri tregon se një dozë e vogël e aspirinës mund të ndihmojë në parandalimin e formimit të qelizave të kancerit dhe shpjegon se si ndodhë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :