Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“A keni probleme me sinus? Ja receta me dy përbërës që do të largojnë dhimbjen!” plus 16 more Express Shneta

loading...

“A keni probleme me sinus? Ja receta me dy përbërës që do të largojnë dhimbjen!” plus 16 more Express Shneta


A keni probleme me sinus? Ja receta me dy përbërës që do të largojnë dhimbjen!

Posted: 12 Jan 2017 10:15 AM PST

Nëse ju torturoheni me sinus, provoni recetën me ilaç popullorë për të cilën ju duhen vetëm dy përbërës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si të humbni peshë shpejtë

Posted: 12 Jan 2017 09:56 AM PST

Nëse jeni lodhur me punën në tavolinë, punën pas orarit apo thjesht nuk dëshironi ta lini shtëpinë dhe të shkoni në palestër pavarësisht se dëshironi të humbni peshë, atëherë kjo dietë e dembelit është zgjedhja e duhur për ju.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse na del gjumi gjatë ëndrrës më të mirë

Posted: 12 Jan 2017 09:42 AM PST

Është një skenar të cilin të gjithë e njohim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Duket sikur ka maskë, por ky vogëlush ka gjendjen më të rrallë shëndetësore

Posted: 12 Jan 2017 07:57 AM PST

Fati i një djaloshi kinez që ka lindur me një gjendje të rrallë shëndetësore ka kapur vëmendjen e miliona njerëzve në botë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet gjeni që mund të ulë shpërndarjen e kancerit për 75%

Posted: 12 Jan 2017 07:11 AM PST

Shpërndarja vdekjeprurëse e kancerit nëpër tërë trupin është ulur për tre të katërtat në disa eksperimente me kafshë, kanë deklaruar shkencëtarët, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si të keni hundën e bukur pa ndërhyrje kirurgjike? (Video)

Posted: 12 Jan 2017 07:05 AM PST

Të gjitha femrat e famshme konsiderohen të bukura për shumë tipare por kryesisht sepse kanë një hundë të bukur. Meqenëse është tipari që ndodhet ne qendër të fytyrës është dhe ai që bie më shumë në sy.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të fikëtit, shkaqet dhe parandalimi

Posted: 12 Jan 2017 05:34 AM PST

Te fikët është ajo gjendje e organizmit ku personi për arsye të ndryshme, në mënyrë të papritur, humbet përkohësisht vetëdijen dhe forcën muskulore duke u rrëzuar ku ndodhet. Kjo përbën një urgjencë të shpeshtë mjekësore, që kërkon ndërhyrje të shpejtë për të shmangur pasojat e mundshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dëshironi një tru të shëndetshëm? Hani vezë në mëngjes

Posted: 12 Jan 2017 04:54 AM PST

Hulumtimet e mëparshme i kanë lidhur vezët me sulmet në zemrë dhe presionin e lartë të gjakut. Ato janë të njohura gjerësisht për rritjen e rrezikut të sëmundjes Alzheimer tek të rriturit. Por tani shkencëtarët thonë se konsumimi i vezëve mund të rrisë vetëm pak nivelet e kolesterolit në gjak. Studiuesit zbuluan gjithashtu se konsumimi i tyre mund të ndihmojnë njerëzit të kryejnë testet më mirë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kolla në shtatzëni, disa mënyra natyrale për ta qetësuar

Posted: 12 Jan 2017 04:22 AM PST

Shqetësime gripale mund të shfaqen edhe gjatë shtatzënisë dhe në këtë periudhë është shumë e rëndësishme të kërkoni shërim jo tek medikamentet, por tek metodat natyrale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Keni dhimbje të kockave? Mos fajësoni motin

Posted: 12 Jan 2017 02:57 AM PST

Keni dhimbje në gjithë trupin? Ndryshe nga sa është besuar më parë, nuk mund të fajësoni motin për dhimbjet e shpinës apo të kyçeve, kështu të paktën na sugjeron një studim i ri nga shkencëtarët australian.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këshilla mbijetese për dimër: Si ta shmangni sulmin nga qentë endacakë?

Posted: 11 Jan 2017 10:48 PM PST

Stina e dimrit është më problematikja për këmbësorët, pasi që mundësitë janë të mëdha që ata do të ballafaqohen me qentë endacakë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Keni parë ose dëgjuar një të vdekur? Ja çfarë tregon

Posted: 11 Jan 2017 10:41 PM PST

Studimet tregojnë se 6 në 10 njerëz shohin ose dëgjojnë të dashurit e tyre të vdekur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aspirina në baza ditore ul në mënyrë drastike rrezikun e kancerit dhe sëmundjeve të zemrës

Posted: 11 Jan 2017 12:33 PM PST

"Edhe pse përfitimet shëndetësore të aspirinës janë të njohura mirë, pak njerëz e marrin atë", tha autori kryesor i studimit, David B. Agus, profesor i mjekësisë dhe inxhinierisë nga Universiteti i Karolinës Jugore (USC).

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto janë gabimet që bëhen gjatë humbjes së peshës

Posted: 11 Jan 2017 12:15 PM PST

Dëshironi të humbni peshë, por nuk keni sukses. Nuk hani, hiqni dorë nga ushqimi i preferuar, ushtroni, dhe rezultatet ende mungojnë. Ndoshta e gjitha që jeni duke bërë nuk është efektive për shkak se ju jeni duke bërë gabime themelore në hapa. Këto janë disa prej tyre..

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A na duhen vitaminat shtesë në formën e produkteve farmaceutike?

Posted: 11 Jan 2017 11:54 AM PST

Shumë njerëz përdorin shtojca në ushqim, me shpresën që t'u përmirësohet shëndeti i tyre, dhe as nuk pyesin nëse vitamina shtesë është me të vërtetë efektive në ushqim.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shkencëtarët në prag të zbulimit të madh: Dhëmbët do të shërohen vetë me ndihmën e një preparati

Posted: 11 Jan 2017 10:32 AM PST

Shkencëtarët pohojnë se dhëmbët, me ndihmën e ilaçit Tideglusib, do të jenë në gjendje që të "rregullojnë" veten në mënyrë që do të eliminohet nevoja për mbushje, shkruan BBC.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si ta kuptoni nëse keni baktere apo parazitë kancerozë në trup

Posted: 11 Jan 2017 10:32 AM PST

Një nga simptomat më të zakonshme të qelizave kancerogjenie janë nyjet limfatike të zgjeruara të cilat mund të shkaktohen nga kanceri sidomos nëse ato paraqiten në qafë, sqetull, rreth kokës, pas veshëve, në trup etj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :