Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Beteja e dëshpëruar dy-orëshe midis një gjirafe të vogël dhe një luaneshe (FOTO LAJM)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Beteja e dëshpëruar dy-orëshe midis një gjirafe të vogël dhe një luaneshe (FOTO LAJM)” plus 19 more


Beteja e dëshpëruar dy-orëshe midis një gjirafe të vogël dhe një luaneshe (FOTO LAJM)

Posted: 04 Jan 2017 02:48 PM PST

Ajo që shihni më sipër është aksioni i pabesueshëm që tregon betejën e dëshpëruar dy orëshe të një gjirafe të vogël për t?ia mbathur nga një luaneshë e uritur. Imazhet spektakolare janë realizuar nga fotografi Karl-Heinz Fchter në Parkun Balule Game pranë Hoedspruit, në Afrikën e Jugut. Në

Atentat në Vlorë, plagosen me armë tre persona

Posted: 04 Jan 2017 02:45 PM PST

Qyteti i Vlorës është tronditur mbrëmjen e sotme pasi në një lokal pranë Gjykatës, janë dëgjuar të shtëna armësh, e për pasojë kane mbetur te plagosur 3 person. Burime nga policia kanë bërë me dije, se autori i krimit është afruar pranë një lokali dhe ka qëlluar me armë, duke lënë të plagosur tre

Arrestohet në Francë Ramush Haradinaj

Posted: 04 Jan 2017 02:40 PM PST

Policia franceze ka arrestuar ditën e sotme kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ai është arrestuar në bazë të urdhërarresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia. Haradinaj ndodhet në ndalim në një burg në Francë, ndërkohë që autoritetet franceze kanë njoftuar ato kosova

Gazeta franceze ?Le Figaro? shkruan për arrestimin e Haradinajt

Posted: 04 Jan 2017 02:31 PM PST

E përditshmja franceze ?Le Figaro? ka raportuar për arrestimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në pjesën franceze të aeroportit ndërkombëtar Basel-Mulhouse. ?Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i kërkuar nga Serbia për krime lufte, është arrestuar sot në

Atentati në Vlorë, Policia: Ja si ndodhi ngjarja

Posted: 04 Jan 2017 02:26 PM PST

Policia e Vlorës ka lëshuar një njoftim zyrtar mbi ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në qytetin bregdetar, ku mbetën të plagosur tre persona. Policia bënë me dije se ngjarja ka ardhur për motive të dobëta dhe thekson se ka bërë të mundur identifikimin e autorit. Rreth orës 22:05, një pe

Gjarpri vdekjeprurës gëlltit një gjarpër tjetër (VIDEO)

Posted: 04 Jan 2017 02:18 PM PST

I njohur ndryshe edhe si një nga gjarprinjtë më helmues në botë, gjarpri lindor kaf i Australisë është një grabitqar i frikshëm. Këtë të hënë, një grua e cila po nderte rrobat në Goodna, pranë Brisbane, u befasua së tepërmi kur pa një prej tyre në oborrin e saj. Video tregon se si gjarpri super

Chelsea turpërohet nga Tottenham (VIDEO)

Posted: 04 Jan 2017 02:16 PM PST

Pas 13 fitoreve me radhë, Chelsea ka pësuar humbjen e parë, pasi është mposhtur nga Tottenham 2:0. Kjo humbje do të thotë se Chelsea ka dështuar që të barazojë rekordin historik të Arsenalit, për më shumë fitore radhazi. Chelsea e ndal ecurinë e saj në 13 ndeshje, ndërsa Arsenal e mban rekordi

Real Madrid mposht Sevillan, shumë pranë kualifikimit (VIDEO)

Posted: 04 Jan 2017 02:07 PM PST

Skuadra e Zinedine Zidane ka bërë një hap të madh drejt kualifikimit në fazën tjetër të Copa del Rey, pasi ka mposhtur Sevillan me rezultat 3:0. Dy gola për Realin në këtë takim i shënoi James Rodriguez, ndërsa një tjetër e shënoi Raphael Varane. Ndeshja e kthimit ndërmjet Sevillas dhe Realit

Kina liberalizon tregun e kripës pas 2 000 vitesh

Posted: 04 Jan 2017 02:05 PM PST

Pas më shumë se 2 000 vjetësh monopol shtetëror i pakundërshtueshëm, Kina liberalizoi më në fund tregun e kripës. Ligji i ri hyri në fuqi më 1 janar dhe tani prodhuesit e kripës mund ta vendosin individualisht çmimin dhe mund ta shesin direkt në treg. Njoftimin e dha Komisioni Kombëtar për Zh

Policia zbardh detaje, në kërkim autori i plagosjes së trefishtë

Posted: 04 Jan 2017 01:55 PM PST

Policia ka zbardhur detaje të reja nga atentat që ndodhi sonte në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur pranë një lokali, pranë Poliklinikës Qendrore. Nga të shtënat e atentatorit në drejtim të lokalit, u plagosën tre persona. Një prej tyre ka marrë plumb në krah, kurse dy të tjerët janë plago

Capital T shpërndan "lejla" në Ferizaj (VIDEO)

Posted: 04 Jan 2017 01:44 PM PST

Kënga ?Lejla? e reperit Capital T në bashkëpunim me Elvanën dhe 2po2 ishte një ndër hitet më të mëdha të vitit që lam pas, teksa me të dëgjuar këtë këngë publiku ?fitoi? tashmë edhe një tjetër term të ri nga estrada, termin ?lejla?, ngjyra e cila simbolizon valutën 500 euro. Capital T ka publik

A do të lirohet nesër Ramush Haradinaj?!

Posted: 04 Jan 2017 01:33 PM PST

Lideri i AAK-së dhe ish komandanti i UÇK-së për Dukagjinin, Ramush Haradinaj i cili sapo është arrestuar në Francë, pritet të lirohet nesër, tregojnë burime të sigurta për Gazetën NewBorn. Familja e Haradinajt pak minuta më parë deklaroi se kreu i AAK-së është arrestuar në Francë, në bazë të një

Momenti kur të burgosurit i këputen tre gishta pasi i ngec dora në derën e qelisë (VIDEO)

Posted: 04 Jan 2017 01:25 PM PST

Një burrë ka arritur të fitojë betejën ligjore kundër policëve, të cilët ishin shkaktarë që ai mbeti pa tre gishta të dorës. Jamie Clars 28-vjeç, ka humbur tre gishta kur dora i ngeci në derën e qelisë të cilën policët e përplasen me gjithë forcë, pasi dyshonin se kishte sulmuar një koleg të tyre

Thaçi për arrestimin e Haradinajt: I dënueshëm dhe i papranueshëm

Posted: 04 Jan 2017 01:22 PM PST

Ndaj arrestimit të liderit të AAK-së ka reaguar edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, duke deklaruar se ?I dënueshëm dhe i papranueshëm, në çdo rrafsh, është ndalimi i z.Haradinaj në cilindo shtet të botës, vetëm për shkak të një urdhër-arresti të shtetit të Serbisë?. ?Ne pjesëtarët e Ushtrisë

Frika nga lufta bërthamore, Japonia nis stërvitjet

Posted: 04 Jan 2017 01:06 PM PST

Në Japoni është vendosur të kryhen për herë të parë stërvitje evakuimi, teksa shtohen kërcënimet për luftë bërthamore. Ushtrimi që do zhvillohet në Mars, do të fokusohet te njerëzit, të cilët do të trajnohet për të gjetur strehimoret në një kohë shumë të shpejtë para një goditje të mundshme nga

E BUJSHME/ Skuadra e madhe italiane kërkon Banegan

Posted: 04 Jan 2017 01:00 PM PST

Drejtuesit e Interit janë të gatshëm të shesin mesfushorin argjentinas, Ever Banega, i cili nuk ka përmbushur pritjet e skuadrës italiane. Për lojtarin kanë shprehur interesim disa skuadra kineze, por së fundmi në garë ka hyrë edhe Juventus, shkruan Calciomercato. Juventus është në kërkim të n

Zekiri - Gruevskit: Shqiptarët nuk do ta harrojnë Brodecin, Monstrën dhe Lagjen e Trimave

Posted: 04 Jan 2017 12:52 PM PST

Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri, me anë të një postimi në në profilin e tij në Facebook ka reaguar pas deklaratave të Nikolla Gruevskit i cili tha se ka qenë ai që i ka ndihmuar shqiptarët dhe asnjëherë nuk i ka dalluar nga qytetarët maqedonas. Zekiri në profilin e tij shkruan se shqiptarët

Makina përfshihet nga flakët në Gjirokastër, ?zhduket? pronari

Posted: 04 Jan 2017 12:45 PM PST

Një makinë është përfshirë nga flakët gjatë ecjes në Urën e Kardhiqit në Gjirokastër. Ngjarja në fjalë është regjistruar në vendin e quajtur Humelice. Bëhet fjalë për automjetin tip ?Audi blu?, me targa AA457HY F.Ll, mirëpo nuk dihet se kush është pronari. Shkak i zjarrit dyshohet të ketë qen

Alarm i shkallës së gjerë në Turqi, bllokohen rrugët në drejtim të Bullgarisë

Posted: 04 Jan 2017 12:38 PM PST

Autoritetet turke kanë bllokuar kufirin me rajonin e qytetit Kërkllareli, që çojnë drejt kufirit midis Turqisë dhe Bullgarisë. Masat e reja të shtrënguara të sigurisë vijnë nga frika se i dyshuari që kreu sulmin terrorist gjatë mbrëmjes së Vitit të Ri në klubin ?Reina? në Stamboll, mund të largoh

Shpend Ahmeti reagon për arrestimin e Haradinajt: Pasojë e negociatave me Serbinë

Posted: 04 Jan 2017 12:35 PM PST

Kryetari i Komunës së Prishtinës, njëkohësisht zyrtar i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka reaguar në lidhje me arrestimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, në pjesën franceze të aeroportit ndërkombëtar Basel-Mulhouse. ?Normalizimi i marrëdhënieve i udh

Related Posts :