Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Dëbora në Tiranë, Veliaj apel qytetarëve: Tregoni kujdes!” plus 19 more

loading...

Albeu: “Dëbora në Tiranë, Veliaj apel qytetarëve: Tregoni kujdes!” plus 19 more


Dëbora në Tiranë, Veliaj apel qytetarëve: Tregoni kujdes!

Posted: 11 Jan 2017 02:18 PM PST

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, pas rënies së reshjeve të dendura të dëborës në Tiranë u bën thirrje qytetarëve që të tregohen të kujdesshëm. Në mesazhin drejtuar qytetarëve, kreu i bashkisë u kërkon qytetarëve që të kufizojnë lëvizjet, ndërsa garanton se 1200 punonjës të Bashkisë

Vala e të ftohtit merr 7 jetë njerëzish në Bullgari

Posted: 11 Jan 2017 02:02 PM PST

Vala e të ftohtit që ka goditur prej mëse një jave Evropën ka shënuar shtatë viktima në Bullgari, njoftojnë mediat lokale, që e çon bilancin e përgjithshëm në kontinentin evropian në 65 të vdekur. Viktima e fundit e një serie të nisur më 6 janar me vdekjen e dy emigrantëve irakianë në një stuhi

Ndërron jetë gazetari dhe publicisti Ramiz Kelmendi

Posted: 11 Jan 2017 01:49 PM PST

Ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare gazetari dhe publicisti Ramiz Kelmendi. Lajmin e ka bërë të ditur Adriatik Kelmendi i cili e kishte axhë tashmë të ndjerin. ?Me pikëllim të thellë e zemër të thyer, të dashur familjarë, miq e dashamirë, ju njoftoj se sonte u nda nga jeta axha im, që e kish

Juventus kalon në çerekfinale të Kupës (VIDEO)

Posted: 11 Jan 2017 01:46 PM PST

Skuadra e Juventusit ka mposhtur 3:2 Atalantan e Etrit Berishës, për të kaluar tutje në çerekfinale të Kupës së Italisë. Golat për Juventusin në këtë ndeshje i shënuan Dybala, Mandzukic dhe Pjanic, ndërsa për Atalantan realizuan Konko dhe Latte Lath. Juventus bëhet skuadra e tretë që kalon në

Sela: Kur Gruevski t?ju kërkojë falje publike shqiptarëve atëherë mund të ulem të bisedoj me të

Posted: 11 Jan 2017 01:40 PM PST

Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela i ftuar sonte në emisionin Click Plus në TV21 theksoi se shqiptarët do të jenë të fortë kur do të jenë të fortë në institucione. ?Ne nuk jemi për krizë politike, por ne duam të jemi të barabartë në këtë shtet. Krizen politike po e bën çdo ditë Nikolla Gruevski?,

Lëvizja e mjeteve Tiranë- Durrës me zinxhirë. Shënohet aksidenti i parë (VIDEO)

Posted: 11 Jan 2017 01:30 PM PST

Policia Rrugore i ka njoftuar të gjithë qytetarët se për shkak të reshjeve të dëborës që përfshinë kryeqytetin dhe Durrësit, lëvizja e mjeteve nga Tirana në Durrës dhe anasjelltas do të bëhet me zinxhirë. Kjo është një masë parandaluese e aksidenteve dhe rrëshqitjeve të mundshme të mjeteve në au

Sela: Deklaratën e nënshkruar për të drejtat e shqiptarëve, jo për zgjedhje të reja (VIDEO)

Posted: 11 Jan 2017 01:27 PM PST

Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, i ftuar sonte në emisionin Click Plus në TV21 foli për sfidat e partisë së tij dhe koalicionit ?Aleanca për Shqiptarët? në periudhën kur në Maqedoni duhet të vendoset për qeverinë e ardhshme. Në fillim të emisionit lidhur me platformën e partive shqiptare si

Zhgënjimi i shpejt

Posted: 11 Jan 2017 01:20 PM PST

Nga Skender Skenderi A po thyhet besimi i shqiptareve, ndaj atyre qe i mashtruan disa here gjate historisë. Çdo ndodh me e kështu? Pse po na përsëritet historia, e pse nuk po nxjerrim mësime nga ajo? Janë këto pyetje qe me mundojnë këto dite, kur te gjithë jemi duke i përcjellë lëvizjet politike

Spektakli i borës në Tiranë, qytetarët dalin masivisht në rrugë (FOTO LAJM)

Posted: 11 Jan 2017 01:13 PM PST

Edhe qyteti i Tiranës është ?bekuar? nga bora. Mbrëmjen e sotme kryeqyteti është zbardhur i gjithi nga reshjet e bores, e mesa duket qytetarët e Tiranës e kanë shijuar masivisht këtë fenomen të rrallë duke dalë në sheshe e rrugë dhe po ashtu duke bërë dhe foto. Qytetarët e Tiranës prej shumë vit

Osmani: Shqiptarët asnjëherë nuk e kanë shfrytëzuar himnin e Maqedonisë

Posted: 11 Jan 2017 01:05 PM PST

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani, në një intervistë, ka thënë për TV Nova se qytetarët shqiptarë në Maqedoni asnjëherë nuk e kanë shfrytëzuar himnin e shtetit, për shkak se himni i Maqedonisë, sipas tij flet vetëm për një bashkësi etnike. ?A e dini se shqiptarët asnjëherë nuk e kanë shfrytëzuar

Flet dëshmitari: Si e shpëtova 15-vjeçaren nga mbytja në liqenin e Kasharit

Posted: 11 Jan 2017 12:51 PM PST

Një vajzë 15 vjeçare u shpëtua nga një banor teksa po rrezikonte seriozisht jetën në liqenin e Kasharit në rrethinat e Tiranës, por vëllai i saj nuk ishte me fat. 12 vjeçari humbi jetën pasi u mbyt duke luajtur mbi liqenin e ngrirë nga akulli. Një dëshmitar që u bë shkak të shpëtonte 15 vjeçaren

Brenda burgut famëkeq të Guantanamos (FOTO LAJM)

Posted: 11 Jan 2017 12:45 PM PST

Janë shënuar plot 15 vite nga hapja e burgut të Guantanamos Obama dështoi ta mbyllte këtë burg, pavarësisht se kishte premtuar se do të mbyllej. Trump nga ana e tij ka thënë se mendon ta lërë hapur burgun. Burgu mban disa prej terroristëve të arrestuar nga bastisja e Afganistanit por jo vetëm.

Vuçiç: Nuk i mbroj shqiptarët

Posted: 11 Jan 2017 12:23 PM PST

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç , duke komentuar protestën e shqiptarëve përpara konsullatës së Serbisë në New York, për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se nuk e ka ndërmend ?t?i mbrojë ata që kanë kryer krime të rënda dhe këtë nuk duhet ta bëjnë as të tjerët. ?Do të t

Zbulohet skandali, ja si bëhen temat e diplomave në juridik me lekë (VIDEO)

Posted: 11 Jan 2017 12:08 PM PST

Emisioni ?Stop? në ?TV Klan? ka zbardhur ditën e sotme skemat e temave të diplomave, të cilat blihen me para nga studentë. Ekziston një grup i sofistikuar që bën tema diplomash master dhe bachelor në fushën e juridikut në këmbim të parave. Këto grupe kanë faqe në ?Facebook? me numra kontakti dhe

Nisin reshjet dendura të dëborës në Tiranë, Durrës dhe Fier (FOTO LAJM)

Posted: 11 Jan 2017 12:06 PM PST

Në harkun e pak ditëve, në Tiranë kanë nisur sërish flokët e dëborës. Këtë herë megjithatë, bora duket disi më e dendur. Vendi është përfshirë së fundi nga moti i ftohtë dhe temperaturat kan qenë nën 0 gradë celsius. Ndërkohë, si i rrallë ndonjëherë edhe Durrësi, Elbasani dhe Fieri janë përfs

Përplasen disa automjete në Rrogozhinë

Posted: 11 Jan 2017 11:56 AM PST

Disa automjete janë përfshirë në një aksident pranë Urës së Rrogozhinës. Nga të dhënat e para, bëhet me dije, se nuk ka të dëmtuar në njerëz por vetëm dëme materiale. Policia ka mbërritur në vendngjarje për të zbardhur rrethanat e aksidentit. /albeu.com/

Shqiptarët e Belgjikës në protestë para ambasadës franceze për Haradinajn

Posted: 11 Jan 2017 11:45 AM PST

Me iniciativën e deputetit shqiptar të Brukselit, Amet Gjanaj, dhe me mbështetjen e shoqatave shqiptare të Belgjikës, gjatë ditës së sotme u mbajt një tubim përpara ambasadës së Francës në Bruksel, për të kërkuar lirimin e Ramush Haradinajt. Gjatë tubimit, qarkulloi peticioni për kërkimin e liri

Koci: Serbisë do t?i refuzohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt

Posted: 11 Jan 2017 11:30 AM PST

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, ka reaguar pas lajmit se prokurori serb për krimet e luftës të mërkurën ka dërguar në Ministrinë e Drejtësisë një urdhër për zgjerimin e hetimeve ndaj ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh ish-kryeministër i vendit. ?Nuk është hera

Qyteti bregdetar i Durrësit mbulohet sërish nga dëbora (FOTO LAJM)

Posted: 11 Jan 2017 11:28 AM PST

Qyteti bregdetar i Durrësit është zbardhur sërish nga dëbora. Mbrëmjen e sotme për disa minuta flokët e borës kanë mbuluar gjithçka. Për sa i përket qarkullimit, deri tani në këtë qytet nuk raportohet të ketë probleme. Ky moment me dëborë është shfrytëzuar nga qytetarët durrsakë, të cilët kanë bë

Ngricat në të gjithë vendin, ja rrugët ku qarkullohet me zinxhirë

Posted: 11 Jan 2017 11:17 AM PST

Në të gjithë vendin vijojnë kushtet e rënduara të motit me temperatura nën zero, të cilat kanë shkaktuar vështirësi sidomos në qarkullimin e automjeteve. Strukturat e angazhuara me mirëmbajtjen e rrugëve, firmat e kontraktuara kanë vijuar punën e tyre për hapjen e rrugëve nacionale, të cilat qanë

Related Posts :