Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Fillon në SHBA procesi i konfirmimeve për kabinetin Trump” plus 19 more

loading...

Albeu: “Fillon në SHBA procesi i konfirmimeve për kabinetin Trump” plus 19 more


Fillon në SHBA procesi i konfirmimeve për kabinetin Trump

Posted: 10 Jan 2017 02:07 PM PST

Senatori i Alabamës Jeff Sessions, i emëruar si prokuror i përgjithshëm nga presidenti i zgjedhur Donald Trump, mbrojti të kaluarën e tij në fushën e të drejtave civile dhe deklaroi në një seancë të Kongresit të martën se e kupton historinë e ndërlikuar të të drejtave të votës për afrikano-amerikanë

United mposht Hull Cityn (VIDEO)

Posted: 10 Jan 2017 02:07 PM PST

Manchester United ka bërë një hap të rëndësishëm drejt finales së EFL Cup, pasi ka mposhtur Hull Cityn me rezultat 2:0. Golat për Unitedin i shënuan Juan Mata dhe Marouane Fellaini, të dy në pjesën e dytë. Kjo fitore është shumë e rëndësishme për Unitedin, kur pas dy jave do të luaj ndeshjen e

Rusia do të ndalojë shitjen e cigareve për personat që kanë lindur pas vitit 2015

Posted: 10 Jan 2017 01:56 PM PST

Rusia po planifikon që të ndalojë shitjen e cigareve tek të gjithë personat që kanë lindur pas vitit 2015. Drafti i Ministrisë së Shëndetësisë ruse është ende duke u diskutuar. Kjo masë radikale nëse do të miratohet, do ta bëjë Rusinë vendin e parë në botë që vendos një ligj të tillë anti-duhan.

?Shpërthen? Serbia: 500 procedura penale kundër Ramush Haradinajt

Posted: 10 Jan 2017 01:50 PM PST

?Nga ndjekja kundër Ramush Haradinajt nuk do të heqim dorë derisa ndonjë gjykatë të konfirmojë se ai është përgjegjës për krime lufte?, ka deklaruar Milan Petrovic, udhëheqës i Prokurorisë serbe për krime lufte. Mediat serbe, raportojnë se Petrovic ka kërkuar që të kontrollohen të gjitha procedur

Ahmeti: Ajo që bëri VMRO në 2006 duke mos përfillur vullnetin e shqiptarëve është akt i turpshëm (VIDEO)

Posted: 10 Jan 2017 01:46 PM PST

Ajo qeë ndodhi në në vitin 2006 kur VMRO mori në qeveri PDSH-në si humbës ndaj shqiptarëve thotë është një akt i turpshëm , kështu ka deklaruar kreu i BDI-së Ali Ahmeti sonte në CLick Plus në TV21. ?Është një e vërtet, ku ne kemi insistu që në 2006 pas aktit të turpshëm që bëri VMRO ndaj shqipta

Rekordi i Rooneyt, ja deklarata qesharake e Mourinhos

Posted: 10 Jan 2017 01:40 PM PST

Jose Mourinho ka deklaruar se do të dëshironte të ishte në portë kur Wayne Rooney do të bëhet golashënuesi më i mirë i Manchester Unitedit Sulmuesi anglez, Ëayne Rooney ka barazuar rekordin e legjendës Bobby Charlton për më shumë gola të shënuar në Manchester United, gjithsej 249. Rooneyt tash

Shkupi nesër në protesta për lirimin e Ramush Haradinajt

Posted: 10 Jan 2017 01:28 PM PST

Ditën e nesërme orën 11:55 minuta para Ambasadës së Francës në Shkup do të mbahet një protestë kundër vendimit të shtetit francez për ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës dhe kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj nga policia franceze, pas një fletë-arresti të lëshuar vite më parë nga Qeveria e Beogr

Grabitën 3 karburante, ja çfarë bënë 2 autorët pas ngjarjes (FOTO LAJM)

Posted: 10 Jan 2017 01:22 PM PST

Dy të rinj, përkatësisht 19 dhe 20 vjeç janë arrestuar ditën e sotme nga Policia për grabitjen e tre karburanteve në autostradën Tiranë-Durrës. Bëhet fjalë për Florjan Thana dhe Klajdi Pupa. Më 12 dhjetor ata bënë grabitjen e parë, ndërsa ditën e djeshme rreth orës 2:00 grabitën edhe dy pika të t

Ahmeti: Maqedonasit më urrejnë

Posted: 10 Jan 2017 01:15 PM PST

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në emisionin Click Plus në TV21 ka folur për mundësitë e krijimit të qeverisë pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit. Pyetjes se a i beson LSDM-së, Ahmeti i është përgjigjur: ?Unë ju besoj akteve të shkruara në letër se fjalët i merr era? ka thënë Ahmeti. Në pjesën për in

FBI: Piratët rusë nuk kanë sulmuar republikanët

Posted: 10 Jan 2017 01:01 PM PST

Drejtori i Shërbimeve Sekrete Kombëtare, James Clapper deklaroi këtë të martë se raporti i komunitetit të inteligjencës amerikane të prezantuar pak ditë më parë, e që dilte në përfundimin se Rusia kishte orkestruar sulmet kibernetike gjatë fushatës presidenciale të nëntorit 2016, është bazuar mbi bu

Kadare: Gratë që tradhtonin burrat në komunizëm ishin heroina

Posted: 10 Jan 2017 01:01 PM PST

Në një analizë me titull ?Apoteoza e Marrëzisë?, Viktor Malaj shkruan ndër të tjera edhe për një shkrimtar të shquar që justifikonte tradhtitë bashkëshortore gjatë komunizmit, duke i konsideruar si akte rebelimi. ?Një nga mendjet më të ndriçuara të shqiptarëve, një shkrimtar i shquar, i thoshte n

Trafik droge nga Shqipëria në Itali, kapet skafi me kanabis

Posted: 10 Jan 2017 12:57 PM PST

Policia italianë ka zbuluar një tjetër rast të trafikut ndërkombëtar të drogës nga Shqipëria në Itali. Mediat fqinje raportojnë se një gomone e fuqishme e nisur nga brigjet shqiptare kaloi ngushticën e Otrantos duke trafikuar kanabis drejt shtetit italian. Trafikantët ndaluan në zonën midis San F

S?ka dakordësi për dy pika të Rezolutës për Haradinajn

Posted: 10 Jan 2017 12:55 PM PST

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, ka deklaruar se nuk është arritur konsensus që të kenë një rezolutë të përbashkët në lidhje me ndalimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj. Lekaj ? i cili lexoi rezolutën e paraqitur nga AAK, mbështetur nga Vetëvendosje dhe Nisma ? theksoi se ko

Spitalet në Maqedoni mbushen me pacientë të ftohur dhe me fraktura

Posted: 10 Jan 2017 12:33 PM PST

Oborret e spitaleve janë të mbushur me pacientë të cilët kanë përfunduar me fraktura ose lëndime tjera, për shkak të të ftohtit dhe rrugëve të ngrira. Të paktën 200 qytetarë kanë kërkuar ndihmë mjekësore vetëm në Shkup. Më të shpeshta janë rastet me fraktura në dorë, ndërsa më shumë ndihmë kan

Zyrtare/ Milan merr një lojtar, huazon një tjetër

Posted: 10 Jan 2017 12:25 PM PST

Milani ka bërë me dije se ka nënshkruar me portierin Marco Storari, dhe po ashtu ka huazuar portierin Gabriel në Cagliari Skuadra e Milanit ka njoftuar se ka nënshkruar deri me 30 qershor të vitit 2017 me portierin Marco Storari. Ndërkohë, portieri Gabriel është huazuar në Cagliari deri më 30

Ministri Poposki: Tirana dhe Prishtina të mos ndërhyjnë në punët e brendshme të Maqedonisë!

Posted: 10 Jan 2017 12:15 PM PST

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikola Poposki, i ka vlerësuar si të pahijshme dhe ndërhyrjet e papërshtatshme sipas tij, të Shqipërisë dhe Kosovës në punët e brendshme të Maqedonisë. ?Nuk është e sjellshme, dhe as e përshtatshme kur një kryeministër apo president i një vendi fqinj të ndërhy

ASH dhe BESA, kundër bashkëqeverisjes me Gruevskin

Posted: 10 Jan 2017 12:03 PM PST

Pas marrjes së mandatit për formimin e qeverisë, kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski është në kërkim të 61 deputetëve që do ta votojnë, nga të cilët 51 i ka fituar partia e tij dhe të paktën 10 do të duhet t`i përfitojë nëpërmjet marrëveshjes së koalicionimit me partitë tjera parlamentare.

Gafa e mediave kosovare, ?arrestojnë? dy herë analistin Lutfi Dervishi

Posted: 10 Jan 2017 12:00 PM PST

Gazetari dhe analisti Lutfi Dervishi ka reaguar sot pas publikimit në media të lajmit të arrestimit të një personi me të njëjtin emër në Prishtinë, e për të cilin mediat shpejtuan të përdorin foton e analistit nga Shqipëria, duke e ngatërruar. Edhe pse me emër të njëjtë me gazetarin dhe analistin

Ky është shqiptari ?i parë? i ftuar në ceremoninë e inaugurimit të Trumpit

Posted: 10 Jan 2017 11:55 AM PST

Senatori i Shtetit të New Yorkut Marty Golden, ka ftuar Princin Leka në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të 45-të amerikan, Donald Trump. Në ftesën e senatorit republikan thuhet se ? Kjo ceremoni është shumë e rëndësishme për vendin tonë (SHBA), për transferim paqësor të pushtetit dhe afir

Brenda qytetit me më shumë vdekje nga droga e alkooli se sa Çernobili (FOTO LAJM)

Posted: 10 Jan 2017 11:48 AM PST

Një fotograf ka kapur trashëgiminë e zymtë të katastrofës së Çernobilit në Ukrainë, atje ku tri dekada më parë shpërtheu centrali bërthamor. Qyteti i ri i quajtur Slavutych ku u zhvendosën banorët e zonës së Çernobilit, nuk ka ndryshime të mëdha nga katastrofa për shkak se atje kanë vdekur më shu

Related Posts :