Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Gjest i mrekullueshëm, personeli dhuron gjak dhe shpëton shtatzënën (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Gjest i mrekullueshëm, personeli dhuron gjak dhe shpëton shtatzënën (VIDEO)” plus 19 more


Gjest i mrekullueshëm, personeli dhuron gjak dhe shpëton shtatzënën (VIDEO)

Posted: 13 Jan 2017 01:10 PM PST

Mjekët në Spitalin e Peshkopisë i kanë shpëtuar jetën një shtatzëne, jo vetëm duke bërë detyrën e tyre. Në momentin kur pacientja nga fshatrat e Bulqizës u paraqit në spital në rrezik për jetën, ajo kishte humbur shumë gjak. Tetë infermierë të spitalit dhuruan gjak për shtatzënën, pasi nuk kishte

Alarmi i ministri britanik: ISIS mund të sulmojë me armë kimike

Posted: 13 Jan 2017 01:06 PM PST

ISIS mund të sulmojë Anglinë me armë kimike, alarmin e ka dhënë ministri i Mbrojtjes, Ben Wallace. Ëallace tha se janë duke u ndërmarrë masa për një barbarizëm të tillë. Ministri paralajmëroi shtetasit anglezë të jenë vigjilentë dhe të raportojnë çdo sjellje të dyshimtë për ta identifikuar ?armik

Priten ndryshime drastike të motit në Shqipëri këtë fundjavë

Posted: 13 Jan 2017 12:53 PM PST

Moti i ftohtë dhe reshjet do të karakterizojnë Shqipërinë edhe këtë fundjavë. Sipas parashikimit të meteorologëve, fundjava pritet të sjellë vranësira dhe reshje të dendura. Zonat më të prekura parashikohet të jenë veriperëndimoret, ndërsa verilindja dhe juglindja do të vazhdojnë të jenë nën p

Kim Mehmeti: Shqiptarët e kanë kuptuar ?gënjeshtrën laramane? , nuk e votojnë më LSDM-në

Posted: 13 Jan 2017 12:50 PM PST

Duke vlerësuar zgjedhjet e porsapërfunduara parlamentare dhe situatën e sotme politike në Maqedoni, për TV ?24 Vesti?, Kim Mehmeti ka thënë se shteti është duke shkuar drejtë zhbërjes së vet dhe se humbësi më i madh nga këto zgjedhje janë Maqedonia dhe LSDM-ja maqedonase. Sipas tij, zgjedhje e

Kur vajzat e bukura postojnë ?selfie? të shëmtuara (FOTO LAJM)

Posted: 13 Jan 2017 12:37 PM PST

Ditëve të sotme pothuajse të gjithë jemi bërë nga pak fotografë duke zotëruar aparate të mira celulare me kamera të sofistikuara si dhe një mori filtrash për fotot. Kështu, të rrallë janë ata që zgjedhin të postojnë në rrjetet socialë fotografi të pa ?modifikuara? më parë, duke na bërë kështu të

Një lajm i mirë për talentin shqiptar të Atletico Madridit

Posted: 13 Jan 2017 12:35 PM PST

Keidi Bare është ftuar sërish në ekipin e parë të Atletico Madridit. Trajneri Diego Simeone ka konfirmuar skuadrën që ka ftuar për ndeshjen e fundjavës kundër Betisit, dhe në mesin e të ftuarve është edhe talenti shqiptar, Keidi Bare. Bare në mesjavë bëri debutimin për Atletico Madridin në Kup

Familja realizon një set prekës fotografish për të kujtuar jetën e shkurtër të foshnjës (FOTO LAJM)

Posted: 13 Jan 2017 12:19 PM PST

Më 17 dhjetor, bashkëshortët Lyndsay dhe Matthew Brentlinger i uruan mirëseardhjen në jetë të binjakëve, njëri djalë dhe tjetra vajzë. Por, gjatë shtatzënisë vogëlushi i tyre William u diagnostikua me një anomali në zemër, kështu që sipas doktorëve ose mund të lindte pa jetë ose mund të lindte i g

UEFA: Ja lista me 10 trajnerët më të mirë në histori

Posted: 13 Jan 2017 12:18 PM PST

UEFA ditën e sotme ka publikuar listën me 10 trajnerët më të mirë në futbollin evropian. Shtëpia më e madhe e futbollit në Evropë, ka bërë përzgjedhjen me trajnerët që kanë pasur më së shumti ndikim në futbollin evropian, që nga themelimi i këtij institucioni, prej vitit 1954. Në këtë listë të

I riu gjendet i pajetë pranë kufirit shqiptaro-grek, kufomën e panë çobanët

Posted: 13 Jan 2017 12:14 PM PST

Ditën e sotme është gjetur një trup i pajetë në kufirin greko-shqiptar në zonën e konispolit. Trupi i përket një të riu 30 vjeç, i cili dyshohet se është aksidentuar teksa drejtonte një motor. Burime nga Policia thonë se motori rezulton i vjedhur, ndërsa në trupin e viktimës ka shenja dhe të çara

15-vjeçarja nga Vlora rrëfen momentet e "ferrit": Më futën në makinë dhe?

Posted: 13 Jan 2017 11:55 AM PST

Një person është shpallur në kërkim nga Policia e Vlorës pasi më 4 janar, automjeti i tij, tip ?Benz? është gjetur i braktisur në breg të detit në rrugën e Plazhit të vjetër. Shkak për këtë është bërë denoncimi i një vajze 15 vjeçe ditën e djeshme, ku sipas saj tre djem kanë tentuar ta marrin me for

Arrestohen në Spanjë dy pjesëtarë të dyshuar të ISIS

Posted: 13 Jan 2017 11:54 AM PST

Autoritetet spanjolle kanë thënë se kanë arrestuar dy persona si të dyshuar se janë pjesë e grupit militant, ?Shteti Islamik?. Ministria e brendshme spanjolle ka thënë se dy të dyshuarit janë arrestuar në qytetin enklavë spanjoll të Afrikës Veriore, Ceuta. Ata, sipas njoftimit, i janë nënshtruar

MPJ reagon ndaj deklaratave të Presidentit grek: Kemi të drejtë për vetëvendosje!

Posted: 13 Jan 2017 11:45 AM PST

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të Presidentit grek, Prokopis Pavlopoulos, i cili deklaroi më herët se nuk do të ketë NATO dhe BE për Maqedoninë, pa ndryshuar emrin. Në reagimin e ministrisë thuhet se çdo vend dhe populli i tij, kanë të drejtën e

Ky është ish-polici që u vra në sy të vajzës në Gjermani

Posted: 13 Jan 2017 11:38 AM PST

Një shqiptar u qëllua me 5 plumba të hënën më 9 janar në qytetin e Viselhovedes në Gjermani. Ngjarja e rëndë ndodhi në sy të vajzës së tij të mitur, ndërsa 46-vjeçari kishte shkuar për ta marrë në shkollë. Pas 4 ditësh në koma, ai ka ndërruar jetë sot në spital. Por kush është 46-vjeçari, vrasja

Gjendet pas 18 vjetësh vajza e grabitur në spital pas lindjes (FOTO LAJM)

Posted: 13 Jan 2017 11:33 AM PST

Një vajzë, e cila ishte vjedhur 18 vite më parë menjeherë pas lindjes në një spital të Floridas, është gjetur sot, ka njoftuar policia e Karolinës së Jugut. Kamiyah Mobley, e lindur në korrik të vitit 1998, është gjetur pasi policia kishte mbledhur mijëra informacione rreth rastit. Policia ka ar

Barcelona shkarkon drejtorin pas komenteve të tij kundër Messit

Posted: 13 Jan 2017 11:21 AM PST

Barcelona ka njoftuar se kanë shkarkuar drejtorin, Pere Gratacos, pas komenteve të tij për yllin e skuadrës Lionel Messi. Gratacos kishte thënë për gazetarët pas Copa del Rey pas barazimit me Atheltic Bilbao, se Messi nuk do të ishte aq i mirë sa ai aktualisht është pa mbështetjen e disa nga bash

Shefat e ri të Pentagonit dhe CIA-s, të ashpër ndaj Rusisë

Posted: 13 Jan 2017 11:21 AM PST

Gjenerali në pension, James Mattis, i emëruar nga Presidenti i zgjedhur Donald Trump për postin e Sekretarit të Mbrpjtjes, dëshmoi dje gjatë një seance dëgjimore të Komisionit të Senatit për Forcat e Armatosura. Ndërsa Mike Pompeo, i emëruar për postin e drejtorit të CIA-s, dëshmoi në Komisionin e S

Amerikanët i bëjnë një dhuratë të çmuar Ramush Haradinajt

Posted: 13 Jan 2017 11:13 AM PST

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj vazhdon të jetë në Francë edhe pas lirimit me kusht, ku u arrestua ditë më parë për shkak të një urdhër arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004. Mirëpo pavarësisht kësaj një lajm i mirë i ka arritur Haradinajt nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këtë e ka

Kryeministri i Hungarisë paralajmëron se do të burgosë emigrantët që mbërrijnë në vend

Posted: 13 Jan 2017 11:07 AM PST

Kryeministri hungarez, Viktor Orban njoftoi sot se do të burgosë në mënyrë sistematike të gjithë emigrantët që mbërrijnë në vend, një masë kjo e marrë në kundërshtim me ligjin evropian. ?Qeveria vendosi të ripërcaktojë arrestimin e shtetasve të huaj nga policia?, njoftoi lideri konservator gjatë

Berisha akuza Ramës: Për zyrat e Linditës shpenzon 1.5 miliard lekë, ndërsa për nxënësit s?ka ngrohje

Posted: 13 Jan 2017 11:05 AM PST

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë në lidhje me mbylljen e shkollave në vend. Berisha shkruan se Rama harxhon 1,5 miliard lekë për rikonstruksionin e ambienteve të ministrisë së Lindita Nikollës, por në shkolla mungon ngrohja. Kurse nxenseve ju mbyll shkollat se nuk kane ngrohje

Obama lehtëson sanksionet ndaj Sudanit

Posted: 13 Jan 2017 10:57 AM PST

Presidenti në ikje amerikan, Barack Obama ka nënshkruar një urdhër ekzekutiv për të lehtësuar sanksionet ndaj Sudanit, ndonëse Shtëpia e Bardhë ka lënë disa ndalesa në fuqi. SObama ka thënë sot se vendimi reflekton progresin gjatë gjashtë muajve të fundit të qeverisë së Sudanit, përfshirë edhe r

Related Posts :