Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “ISIS publikon videon sulmit të dyfishtë kamikaz ku humbën jetën 27 persona dhe u plagosën 50 të tjerë (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “ISIS publikon videon sulmit të dyfishtë kamikaz ku humbën jetën 27 persona dhe u plagosën 50 të tjerë (VIDEO)” plus 19 more


ISIS publikon videon sulmit të dyfishtë kamikaz ku humbën jetën 27 persona dhe u plagosën 50 të tjerë (VIDEO)

Posted: 02 Jan 2017 01:16 PM PST

Organizata terroriste e ashtuquajtur ?Shteti Islamik?, ka publikuar një video në të cilën shihen dy bomba duke shpërthyer në natën e ndërrimit të viteve në Bagda Videoja rrëqethëse nga rrugët e kryeqytetit të Irakut, ka kapur momentin kur njerëzit fillojnë të vrapojnë si të çmendur pas shpërthime

40% e shefave në Shqipëri janë femra

Posted: 02 Jan 2017 01:05 PM PST

Të kesh një femër shefe në Shqipëri është më se e zakonshme. Të dhënat krahasuese evropiane tregojnë se rreth 40% e shefave janë femra dhe 60% meshkuj. Përqindje të ngjashme raportohen dhe në vendet e tjera të Ballkanit, si Maqedonia, Serbia, apo dhe shteti fqinjë Italia. Statistikat bëhen të dit

Aksidenti në Shkodër, ndërrojnë jetë në spital dy këmbësorët

Posted: 02 Jan 2017 12:46 PM PST

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Shkodër-Koplik si pasojë e të cilit kanë humbur jetën dy persona. Viktimat janë Fran Luca, 85 vjeç dhe Kol Gjoni 77 vjeç (të dy banues në Shkodër) të cilët janë përplasur nga një makinë tip "Benz" në aksin Shkodër-Koplik, pasditen e so

Zv-kryeministri turk: Jemi afër identifikimit të terroristit që kreu sulmin në Stamboll

Posted: 02 Jan 2017 12:36 PM PST

Autoritetet turke janë afër identifikimit të përgjegjësit për vrasjen e 39 njerëzve dhe lëndimin e dhjetëra të tjerëve në një klub nate në Stamboll, gjatë festës së Vitit të Ri, kështu ka deklaruar ditën e sotme, zëvendës kryeministri i Turqisë, Numan Kurtulmus. ?Informatat rreth gjurmëve të gish

Emiljano Shullazi kërcënon dëshmitarët me celular nga burgu

Posted: 02 Jan 2017 12:25 PM PST

Edhe pse ndodhet në qeli, Emiljano Shullazi kërcënon nga burgu dëshmitarët që kanë dëshmuar kundër tij. Kështu thuhet në një postim të bërë nga ish-Kryeministrit Sali Berisha sipas të cilit është bërë një denoncim nga një oficer i policisë së burgjeve. Sipas tij, Emiljano Shullazi ka dy cel

PD dënon sulmin në Stamboll: Jemi krah popullit turk

Posted: 02 Jan 2017 12:15 PM PST

Partia Demokratike ka dënuar sulmin terrorist në Stamboll, ku humbën jetën 39 persona dhe u plagosën rreth 70 të tjerë. Në një deklaratë për mediat, PD thotë: ?Duke shprehur dhimbje dhe ngushëllime për familjet e viktimave, Partia Demokratike rikonfirmon mbështetjen dhe solidaritetin e plotë m

Tentoi të kalonte kufirin i fshehur në valixhe, kapet nga policia refugjati në Spanjë (FOTO LAJM)

Posted: 02 Jan 2017 12:04 PM PST

Policia ka vendosur në pranga dy marokenë, të cilët kishin provuar të fusin ilegalisht emigrantë në Ceuta, enklavën e Afrikës Jugore në Spanjë, duke fshehur dy refugjatë në një veturë dhe në një tjetër në valixhe. Refugjatët janë gjetur të fshehur pas një kontrolli që policët i bënë automjetit n

Nikovski:Serbia ka të drejtë të na hidhërohet në lidhje me Kosovën

Posted: 02 Jan 2017 11:52 AM PST

Serbia ka të drejtë të na hidhërohet në drejtim të njohjes sonë ndaj Kosovës. Unë mendoj se është përshtypje e fortë se gjatë gjithë kohës ndaj Kosovës, ne kemi punuar para se gjithash për interesat e shqiptarëve dhe amerikanëve në ish provincën dhe të shtetit aktual të pavarur, dhe më pak për inter

SHBA-të i presin hovin Kim Jong-un për raketat balistike: Kujdes, do keni pasoja!

Posted: 02 Jan 2017 11:44 AM PST

SHBA-të i kërkuan Koresë së Veriut të shmangë çdo veprim provokues, pas një deklarate të drejtuesit koreano-verior, i cili konfirmonte se Pheniani ishte në etapat e fundit para testimit të një rakete balistike ndërkontinentale. Në fjalimin e tij me rastin e Vitit të Ri, Kim Jong-Un theksoi se ven

Këta janë dy vëllezërit shqiptarë që punojnë për Pentagonin

Posted: 02 Jan 2017 11:33 AM PST

Organizata amerikane Partneriteti për Shërbimin Publik (PSHB) ose anglisht ?The Partnership for Public Service?, është një ent jo fitimprurës me qendër në Ëashington, misioni i të cilit është për të frymëzuar një brez të ri nëpunësish civilë në punën e tyre në qeverinë federale, me qëllim për të për

500 deri në 1000 euro, tarifa për të martuar një vajzë nga Shqipëria me një maqedonas (VIDEO)

Posted: 02 Jan 2017 11:21 AM PST

Një i ri nga fshati i boshatisur Stracin i Kratovës katër vjet më parë është martuar me Artën, nuse, që e ka marrë nga Shqipëria, dhe me të cilin kanë tre fëmijë. Ai tregon se me ndihmën e një ndërmjetësuesi, kanë arritur të bien dakord që të martohen e të lidhin kurorë. Dalibori tregon se ka

Atentati në Burrel, ja kush është 56 vjeçari që u qëllua përpara pallatit

Posted: 02 Jan 2017 11:06 AM PST

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur në qytetin e Burrelit në lagjen ?Pjetër Budi? mbrëmjen e sotme. Shtetasi Bashkim Mardeda, rreth 56 vjeç, në momentin që ka shkuar në garazh për të marrë automjetin e tij është qëlluar në drejtim të tij me armë zjarri nga një shtetas ende i paidentifikuar.

Publikohet pamje të reja, terroristi i Stambollit , bisedon i qetë me njerëzit pas masakrës (VIDEO)

Posted: 02 Jan 2017 10:52 AM PST

Pas publikimit të një fotografie të personit të gabuar që pretendohej se ishte terroristi i ISIS që shkaktoi masakrën në lokalin e natës në Stamboll, në mediat turke është publikuar një tjetër person, i dyshuar si autori i masakrës. Në videon e mëposhtme duket i riu që mendohet të jetë terrorist

Atentat në Burrel, plagoset me armë 56-vjeçari përpara pallatit

Posted: 02 Jan 2017 10:35 AM PST

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur në qytetin e Burrelit në lagjen ?Pjetër Budi? mbrëmjen e sotme. Sipas informacioneve paraprake shtetasi B.M, rreth 56 vjeç, në momentin që ka shkuar në garazh për të marrë automjetin e tij është qëlluar në drejtim të tij me armë zjarri nga një shtetas ende i

Makina përplas dy kalimtarë në Shkodër, një në gjendje të rëndë

Posted: 02 Jan 2017 10:18 AM PST

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Shkodër-Koplik si pasojë e të cilit dy persona janë plagosur, një prej tyre në gjendje të rëndë. Policia njofton se mjeti tip "Benz" me targë AA 372 KJ, me drejtues shtetasin Nimet Bilani, 61 vjeç, banues në Shkodër, ka aksidentuar dy

Papa Françesku mesazh për peshkopët: Zero tolerancë për klerikët që abuzojnë seksualisht me fëmijët

Posted: 02 Jan 2017 10:05 AM PST

Papa Françesku ka porositur peshkopët nëpër botë se ata duhet patjetër t?i përmbahen politikës ?zero tolerancë? për klerikët që i abuzojnë seksualisht fëmijët, si dhe është lutur për falje për ?një mëkat që na turpëron të gjithë neve?. ?Do të doja që ne ta ripërtërijmë përkushtimin tonë të plotë

Mesazhi i parë i kreut të ri të OKB-së: Të vendosim paqen në Lindjen e Mesme

Posted: 02 Jan 2017 09:48 AM PST

Sekretari i ri i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, i cili sapo ka marrë detyrën pas mbarimit të mandatit të Ban-Ki-moon, dëshiron të kthejë vitin 2017 në një vit të paqes. Në një apel të tij ai bën thirrje për paqe globale. ?Le ta bëjmë vitin 2017 një vit, ku të gjithë ne të përpiqemi për

Hyjnë në fuqi patentat e reja për makinat manuale dhe automatike, përfitojnë edhe 16-vjeçarët

Posted: 02 Jan 2017 09:36 AM PST

Nga 1 janari do të fillojë zbatimi i rregullave të reja për lejet e drejtimit dhe në testim nuk kalojnë ata që bëjnë 4 gabime. Ministria e Transporteve ka parashikuar kategorizim të ri për automjetet e manual dhe automatike. Ndërsa për herë të parë pritet të hyjnë patentat AM për 16-vjeçarët. Nga

Serbi që festoi Vitin e Ri në Tiranë: I mahnitur nga mikpritja e shqiptarëve (VIDEO)

Posted: 02 Jan 2017 09:26 AM PST

Mes shumë qytetarëve shqiptarë që pritën Vitin e Ri në sheshin ?Nënë Tereza?, ishte edhe një djalë i ri serb i cili duket se ka zgjedhur Tiranën për të pritur ndërrimin e viteve. I riu në fjalë identifikohet në rrjetin ?YouTube? si ?Serbian Guy?, pra djali nga Serbia. ?Unë jam një djalë serb.

Kapet në Itali ?bosi? shqiptar me 3.5 milion euro kokainë

Posted: 02 Jan 2017 09:16 AM PST

Një 29 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Bolonja pasi u kap me 35 kilogram kokainë. Mediat italiane raportojnë se shqiptari i arrestuar është Asllan Luka, i cili po transportonte drogën me një makinë tip ?Jeep Grand Cherokee?. Kokaina u kap në 30 dhjetor dhe nëse do të hi

Related Posts :