Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Juventusi shkatërron Bolognan (VIDEO)” plus 16 more

loading...

Albeu: “Juventusi shkatërron Bolognan (VIDEO)” plus 16 more


Juventusi shkatërron Bolognan (VIDEO)

Posted: 08 Jan 2017 01:47 PM PST

Juventusi e ka nisur mbarë vitin 2017. Skuadra e Massimiliano Allegri mposhti 3:0 Bolognan në ndeshjen që u zhvillua në ?Juventus Stadium?. Golat për ?Zonjën e Vjetër? i shënuan Gonzalo Higuain (7? dhe 55?) si dhe Paulo Dybala (41?). Pas kësaj fitore, Juve ka grumbulluar 45 pikë, katër më shum

Barcelona e nis me barazime, mbetet prapa Real Madridit (VIDEO)

Posted: 08 Jan 2017 01:38 PM PST

Barcelona e ka nisur me barazim vitin 2017 në La Liga. Pas humbjes në Kupën e Mbretit nga Athletic Bilbao, katalunasit tani kanë barazuar në Ligë me Villarrealin, ndeshje kjo që përfundoi me rezultat 1:1. Për Villarrealin shënoi Nicola Sansone, në minutën e 50?të të ndeshjes. Derisa Leo Messi shp

Pamje te frikshme, ja momenti i aksidentit në Elbasan (VIDEO)

Posted: 08 Jan 2017 01:33 PM PST

Kamerat e sigurisë së bizneseve pranë vendin të aksidentit që ndodhi mbrëmjen e së dielës në Elbasan kanë regjistruar momentin fatal. Në video, duken pamjet kur makina tip ?Ford? e drejtuar nga Dritan Kalemi, 32 vjeç, përplaset me automjetin tjetër tip BMW, e drejtuar nga K.A., 28 vjeç. Gjithçka

Montella: I lumtur me fitoren

Posted: 08 Jan 2017 01:24 PM PST

Milani ka arritur të fitoj me vështirësi ndaj Cagliarit, me golin që erdhi vetëm në minutat e fundit nga Carlos Bacca, por trajneri Montella shprehet se ndihet shumë i lumtur me këtë fitore, pasi sipas tij skuadra dominoi lojën me raste dhe posedim. ?Ne kemi filluar mirë lojën dhe e kontrolluam a

Laçi me trajner të ri, Ndreu rikthehet drejtor teknik

Posted: 08 Jan 2017 01:11 PM PST

Faza e dytë do të jetë me ndryshime të mëdha për Laçin, në përpjekje për t?i shpëtuar rënies nga Kategoria Superiore. Përveç lëvizjeve me lojtarët, skuadra kurbinase do ta nisë gjysmën e dytë të sezonit me trajner të ri. Burime të sigurta të ?Panorama Sport? konfirmojnë se presidenti Pashak Lask

E PABESUESHME/ Një serb në Big Brother Albania? (VIDEO)

Posted: 08 Jan 2017 01:05 PM PST

Kjo është vërtet e paparashikuar, por flitet se një serb do të jetë një nga banorët e këtij viti në Big Brother Albania. Megjithëse njihet si një format që synon 'thyerjen e akujve', përfshirja e një qytetari të Serbisë ishte diçka e pa pritur për audiencën. Personi që mendohet se do të jetë

Shqiptarët në Britani të jashtëzakonshëm, shikoni çfarë bëjnë (VIDEO)

Posted: 08 Jan 2017 12:55 PM PST

Një grup shqiptarësh në Britaninë e Madhe kanë protestuar para ambasadës franceze në Londër, pa pasur asnjë droje. Protesta kishte të bënte me arrestimin e Ramush Haradinajt për llogari të Serbisë. Me thirrjet: ?UÇK?, ?Ne jemi heronj?, apo ?Shqipëri etnike?, ata kanë bërë thirrje për lirimin e k

Shënohet viktima e parë nga moti i ftohtë në Maqedoni

Posted: 08 Jan 2017 12:30 PM PST

Një i pastrehë 68 vjeçar është gjetur pa jetë në Komunën e Aerodromit. Për momentin informacionet se ka vdekur shkaku i temperaturave të ulëta nuk janë zyrtare, përderisa këtë nuk e vërtetojnë analizat. Rastin në polici e ka paraqitur shoku i tij, gjithashtu edhe ai pa shtëpi. Trupi i vikti

DETAJET/ Ja si ndodhi aksidenti i frikshëm në Elbasan (FOTO LAJM)

Posted: 08 Jan 2017 12:16 PM PST

Moti i keq është bërë shkak për një aksident rrugor me pasojë vdekjen e një prej drejtuesve të dy automjeteve të përfshirë në aksident. Përplasja fatale ka ndodhur mbrëmjen e ditës së diel rreth orës 18:45 në unazën jugore të qytetit të Elbasanit. Nga hetimet e para, dyshohet se shkak i përplasj

FA shpëtojnë me helikopter 4 persona të bllokuar nga bora, ja si i falënderon kryeministri Rama

Posted: 08 Jan 2017 11:55 AM PST

Kryeministri Edi Rama ka falënderuar publikisht Forcat e Armatosura në operacionin e shpëtimit të 4 personave të izoluar nga moti i ftohtë dhe dëbora në Iballë të Pukës. Përmes një postimi në Facebook, Rama ka falënderuar FA-të që sipas tij u treguan edhe një herë në lartësinë e detyrës dhe gjith

?Çmendet? gazetari maqedonas Milenko, ja deklarata shokuese që ka bërë për shqiptarët

Posted: 08 Jan 2017 11:45 AM PST

Gazetari kontravers Milenko Nedellkovski e ka komentuar me shumë urrejtje marrëveshjen mes partive shqiptare për të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni. Nedellkovski ka numëruar ?të mirat? që Maqedonia ju ka bërë shqiptarëve. ?-Të pranohen 500.000 refugjatë nga Kosova? Po ¬Të mos gjykohen rastet e

Skuadra e madhe angleze e vendosur për transferimin e Promes

Posted: 08 Jan 2017 11:36 AM PST

Liverpool janë të bindur në aftësitë e Quincy Promes, për të cilin do të bëjnë gjithçka që ta transferojnë gjatë janarit. Sipas Mirror, Liverpool janë të gatshëm për të përfunduar marrëveshjen për sulmuesin anësor të Spartak Moscow, Quincy Promes, por do të duhet të paguajnë deri në 25 milionë fu

FRESSH u vjen ne ndihme te pastreheve (FOTO LAJM)

Posted: 08 Jan 2017 11:27 AM PST

Temeraturat e diteve te fundit, nen zero, dhe rreziku i epidemise se gripit detyruan dhjetra qytetare te pastrehe t'i drejtoheshin Qendrave Sociale Multidisiplinare te hapura nga Bashkia e Tiranes, me qellim per t'u ardhur ne ndihme atyre. Diten e sotme dhjetra vullnetare te Fressh ishin ne keto

A ka ftuar Trump politikanë shqiptarë në inaugurimin e tij si president? Ja çfarë thotë Thaçi

Posted: 08 Jan 2017 11:22 AM PST

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po qëndron këto ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka deklaruar se në Uashington ndodhet në vizitë zyrtare, dhe se nuk do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të ri amerikan, Donald Trump. Thaçi për televizionin publik është shprehur se asku

Milani mposht Cagliarin (VIDEO)

Posted: 08 Jan 2017 11:05 AM PST

Milani e ka nisur me fitore vitin 2017. Skuadra e Vincenzo Montella vuajti shumë, por në fund mori tri pikë ndaj Cagliarit, duke triumfuar 1:0 në ndeshjen që u zhvillua në ?San Siro?. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi sulmuesi Carlos Bacca në minutën e 88?të, duke ia siguruar kështu tri pikë

Formacionet zyrtare/ Villarreal ? Barcelona

Posted: 08 Jan 2017 10:56 AM PST

Villarreal dhe Barcelona do të përballen në stadiumin ?El Madrigal?, duke filluar nga ora 20:45. Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të xhiros së 17?të në La Liga. Villarreal: Barcelonës: Ter Stegen, Pique, Mascherano, Digne, Sergi Roberto, Busquets, Andre Gomes, Iniesta, Neymar, Messi, Suarez./

Moti i keq/ Ja gjendja aktuale në 12 qarqet në vend

Posted: 08 Jan 2017 10:55 AM PST

Ministria e Transporteve ka njoftuar për gjendjen aktuale në vend. Më konkretisht për rrugët e bllokuara, apo dhe ato akse rrugore që tashmë janë stabilizuar dhe janë bërë të kalueshme për qytetarët me automjete. Gjithsesi ministria këshillon përdorimin e zinxhirëve dhe gomave të dëborës, pasi ng

Related Posts :