Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Në Tetovë shkojnë -20 gradë C temperaturat, ngrinë edhe dyert e lokaleve” plus 19 more

loading...

Albeu: “Në Tetovë shkojnë -20 gradë C temperaturat, ngrinë edhe dyert e lokaleve” plus 19 more


Në Tetovë shkojnë -20 gradë C temperaturat, ngrinë edhe dyert e lokaleve

Posted: 07 Jan 2017 01:44 PM PST

Temperaturat e ftohta deri në -20 gradë C kanë pushtuar shumë qytete të Maqedonisë teksa për momentin ftohtë po bën në shumë vende, disa qytete dhe akse vazhdojnë të jenë të bllokuara edhe pse autoritetet punojnë në pastrimin e tyre, informon Zhurnal. Një gjë e jashtëzakonshme po ndodh në Tetovë

?Kundërshtuesit e marrëdhënieve të mira me Rusinë janë budallenj!?

Posted: 07 Jan 2017 01:31 PM PST

Çdo person që mendon se ndërtimi i marrëdhënieve të mira mes Rusinë përbën diçka negative është një budalla ose një idiot. Ka qenë kjo deklarata e bërë nga Presidenti i Zgjedhur amerikan, Donald Trump, i cili konfirmoi edhe njëherë vullnetin e tij për të bashkëpunuar ngushtësisht me Moskën, pasi

Thaçi në SHBA: Kosova e bekuar me mbështetjen amerikane

Posted: 07 Jan 2017 01:30 PM PST

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bërë të ditur se ka arritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të qëndrojë për një vizitë disaditore. Thaçi shprehet se gjatë vizitës në SHBA, do të takohet me zyrtarë të lartë të administratës amerikane, kongresmenë, senatorë dhe miq të Kosovës. Presi

Këto janë 7 pikat nga të cilat përbëhet deklarata e shqiptarëve të bashkuar të Maqedonisë

Posted: 07 Jan 2017 01:16 PM PST

Pas disfatës që pësuan, duke humbur gati 10 vende në Kuvendin e Maqedonisë, shqiptarët atje janë bashkuar. Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim, përmes një komunikate për media pas mbledhjes së sotme, ka miratuar tekstin e Platformës së përbashkët të partive parlamentare shqiptare. Po

Ja çfarë thotë Xhaka pas fitores së vështirë të Arsenalit

Posted: 07 Jan 2017 01:00 PM PST

Granit Xhaka është shprehur tejet i lumtur me kualifikimin e Arsenalit në raundin tjetër të FA Cup ?Topçinjtë? vuajtën shumë për t?u kualifikuar në fazën tjetër të kësaj gare, të cilët ishin duke humbur deri në minutën e 46?të nga Preston North End, kur Ramsey shënoi golin e barazimit, teksa Giro

Qeveria siriane planifikon rindërtimin e Aleppos

Posted: 07 Jan 2017 12:56 PM PST

Qeveria siriane ka miratuar një plan për rindërtimin e Aleppos tërësisht të rrënuar nga bombardimet. Plani thuhet se përfshin rehabilitimin e infrastrukturës së transportit dhe industrisë, riparimin e shkollave dhe spitaleve, si dhe për krijimin e kushteve për jetë normale të qytetarëve. Për

Hysaj gjen golin e parë në Serinë A, por...në portën e tij (VIDEO)

Posted: 07 Jan 2017 12:40 PM PST

Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare, Elseid Hysaj ka shkruar për herë të parë emrin në listë e golashënuesve të Serisë A, por jo ashtu siç duhej. Hysaj shënoi autogol në minutën e 30 të ndeshjes mes Napolit dhe Sampdorias duke i dhënë përkohësisht disavantazhin 0¬1 ekipit të tij./Albeu.com/

Kush është ish-ushtaraku ?i çmendur? që kreu masakrën në aeroportin e Floridas

Posted: 07 Jan 2017 12:35 PM PST

Esteban Santiago, që shihni dhe në foton e mësipërme, 26 vjeç, është ish-ushtaraku i cili masakroi 5 persona me një pushkë automatike në aeroportit e Fort Lauderdeil të Floridës ditën e djeshme. Sipas dëshmive të familjarëve të tij, por edhe kartelës mjekësore, Santiago ka shërbyer në Lindjen e

Ja si është situata aktuale në Shqipëri, kujdes në këto akse rrugore

Posted: 07 Jan 2017 12:30 PM PST

Temperaturat nën zero dhe dëbora e rënë kanë krijuar vështirësi në qarkullimin rrugor, sidomos në akset që lidhin zonat rurale, e shoqëruar kjo edhe me probleme të furnizimit me energji elektrike. Strukturat e Emergjencave Civile në qarqe dhe firmat për pastrimin e dëborës kanë qenë në krye të de

Njihuni me kompjuterin që ka madhësinë e një kartë krediti (FOTO LAJM)

Posted: 07 Jan 2017 12:24 PM PST

Ditët e ?zvarritjes? me një laptop nëpër duar janë drejt fundit, pasi shumë shpejt do të keni mundësinë që kompjuterin tuaj ta futni në xhep. Firma ?Intel? ka prezantuar dje gjatë shfaqjes ?CES? në Las Vegas, mini-pc e tij të fundit. I quajtur ?Compute Card ?, pajisja është aq e vogël dhe e ho

Arrestimi i Haradinajt/ Deçanasit djegin flamurin e Francës (VIDEO)

Posted: 07 Jan 2017 12:20 PM PST

Qytetarë nga komuna e Deçanit kanë djegur flamurin e Francës. Ata thonë se ky gjest është shenjë pakënaqësie për shkak të arrestimit të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, raporton lajmi.net. Haradinaj ende po vazhdon të mbahet në paraburgim në Francë. Ai është arrestuar për shkak të një urdhëra

Moti i keq vë në rrezik refugjatët në kampet e Greqisë

Posted: 07 Jan 2017 12:16 PM PST

Ata që po vuajnë më shumë pasojat e valës së motit të keq që ka përfshirë edhe Greqinë janë mijëra refugjatë në kampet e pritjes në ishujt Lesbos, Hios dhe Samos. Pesha e bores ka shembur çadrat, në shumë prej kampeve nuk ka ngrohje dhe ?Mjekët pa kufij? dhe UNHCR kanë dhënë alarmin. Përveç të ft

Autori i masakrës në Florida kishte udhëtuar posaçërisht për kryerjen e sulmit në aeroport

Posted: 07 Jan 2017 12:02 PM PST

Agresori që sulmoi në një nga aeroportet e shtetit të Floridas në SHBA kishte udhëtuar në këtë zonë posaçërisht për kryerjen e sulmit, ndonëse mbeten ende të paqarta motivet dhe arsyet e ndërmarrjes së këtij veprimi. Lajmin e bën të ditur agjenti i FBI-së Xhorxh Pajro, i cili u shpreh se 26-vjeça

Nëna e Ronaldos shpërtheu në lot në Bernabeu (VIDEO)

Posted: 07 Jan 2017 12:01 PM PST

Nëna e Cristiano Ronaldos nuk është përmbajtur nga emocionet në ?Santiago Bernabeu?, ku CR7 prezantoi Topin e katërt të Artë në karrierë. Nëna e Ronaldos, Dolores dos Santos Aveiro, është parë duke qarë kur Cristiano po e prezantonte Topin e katërt të Artë në prani të mijëra shikuesve dhe legjend

Flet "Heroi i Ditës": Si i riparojmë defektet e linjave elektrike në mes të borës dhe acarit (FOTO LAJM)

Posted: 07 Jan 2017 11:55 AM PST

Fotoja e një elektriçisti nga Tropoja që ishte duke punuar në mes të borës për të riparuar linjën e energjisë elektrike të shpërndarë nga Albeu.com shkaktoi mjaft reagime pozitive në rrjetet sociale në lidhje me sakrificën e tyre gjatë këtyre ditëve acari në vend. Nisur nga interesi i lexuesve,

Zgjedhjet e qershorit/ Rama mbledh qeverinë, por përjashton ministrat e LSI-së

Posted: 07 Jan 2017 11:49 AM PST

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka nisur takimet për të bërë gati Partinë Socialiste për zgjedhjet e qershorit. Ai ka patur një takim në vilën qeveritare të Durrësit vetëm me grupin socialist, të ngarkuar për koordinimin e strukturave të forcës më të madhe qeverisëse. Kryeministri u ka kërkuar

A është kjo hakerja që ndihmoi Putin të ndërhynte në zgjedhjet e SHBA? (FOTO LAJM)

Posted: 07 Jan 2017 11:41 AM PST

Një e re ruse është vendosur në një listë sanksionimi nga Shtëpia e Bardhë pasi dyshohet të ketë ndihmuar Vladimir Putin të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale në SHBA. Alisa Shevchenko është një hakere tepër e aftë, e punësuar nga biznese të mëdha për të zbuluar dobësitë në sigurinë e tyre onlin

Rama -?La Repubblica-s?: Valëvitja e flamujve të ISIS-it është gënjeshtër e madhe

Posted: 07 Jan 2017 11:40 AM PST

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar për një shkrim të prestigjiozes italiane ?La Repubblica? e cila shkruante ditën e sotme se në disa fshatra të Shqipërisë valëvitet flamuri i ISIS¬-it. Gjithashtu, kjo e përditshme shkruante edhe se disa shqiptarë xhihadistë kanë lidhje të forta me kreun

Kolonel Demiraj ?selam? Serbisë: Nëse ekstradoni Haradinaj jeni në luftë me shqiptarët (FOTO LAJM)

Posted: 07 Jan 2017 11:26 AM PST

Kolonel Dritan Demiraj, i cili mbart mbi 10 misione në Afganistan, disa libra të shkruara nga ana e tij, tashmë në detyrë të trajnuesit kundër terrorizmit në SHBA, ka bërë thirrje për protesta të forta për lirimin e Ramush Haradinajt dhe për ndërprerjen e marrëdhënieve diplomatike me Serbinë deri në

?Platforma e përbashkët të miratohet në Kuvend?

Posted: 07 Jan 2017 11:21 AM PST

Ekspertët juridikë thonë se partitë shqiptare duket të kushtëzojnë mbështetjen e qeverisë në Kuvend me platformën e përbashkët. Profesori Jusuf Zeneli, thotë se fillimisht duhet të miratohen pikat e platformës ndërsa më pas të votohet qeveria. ?Pikërisht këtu do të jetë edhe beteja më e madhe që

Related Posts :