Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Skandali i korrupsionit, dorëzohet bashkëshorti i gjyqtares Andrea” plus 19 more

loading...

Albeu: “Skandali i korrupsionit, dorëzohet bashkëshorti i gjyqtares Andrea” plus 19 more


Skandali i korrupsionit, dorëzohet bashkëshorti i gjyqtares Andrea

Posted: 09 Jan 2017 01:32 PM PST

Bashkëshorti i gjyqtares Majlinda Andrea, Odhise Andrea, ish-punonjës i Kuvendit të Shqipërisë është dorëzuar ditën e sotme në Polici. Lajmin e ka konfirmuar avokati Ardian Visha. Çifti Andrea u vunë në një skandal korrupsioni me disa prona në Ksamil. Ata kishin marrë ryshfet rreth 50 mijë eur

Noizy përfundon në Komisariatin e Policisë, ja për çfarë akuzohet kësaj radhe (VIDEO)

Posted: 09 Jan 2017 01:18 PM PST

Këngëtari Rigels Jaku, i njohur me emrin e artit Noizy është shoqëruar ditën e sotme gjatë mbrëmjes nga Policia e Durrësit, pas videos së publikuar në rrjetet sociale ku ai shfaqet duke qëlluar me armë. Videoja u publikua nga motra e këngëtarit Stresi, e cila akuzon policinë për standarde të dyfi

Kokëdhima, kërkesë Ramës e Ruçit: Më tregoni dokumentet për shkarkimin tim

Posted: 09 Jan 2017 01:02 PM PST

Gati dy javë pas vendimit të Asamblesë Kombëtare të PS-së për ta shkarkuar nga posti i Sekretarit të PS-së për Reformën Strukturore dhe Emigracionin, por edhe përjashtimin nga Asambleja, ish-deputeti Koço Kokëdhima i është drejtuar selisë së PS-së, duke kërkuar dokumentacionin ligjor dhe juridik ku

Ahmetaj i përgjigjet akuzave të Berishës: I rrjedhur, përshpejto për aty ky je nisur

Posted: 09 Jan 2017 12:50 PM PST

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka ndaj akuzave të ish-Kryeministrit, Sali Berisha në llogarinë e tij në Facebook. Ky i fundit, pak orë më parë shkroi në Facebook, se Ahmetaj bashkë me ministrat Gjiknuri dhe Beqaj kishin shkuar për gjah derri të egër në pyjet e Divjakës, ndërkohë që populli

Blushi: Rama e kishte personale me mua, më detyroi të ikja (VIDEO)

Posted: 09 Jan 2017 12:35 PM PST

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi ka treguar mbrëmjen e sotme në ?Top Story? se ai nuk kishte asgjë personale me kreun e PS-së dhe kryeministrin Rama kur lindën konfliktet, por ishte e kundërta. Blushi tha se nuk ishte ai që e luftoi Ramën në PS, por Rama atë. Sipas tij, Rama po ecte nga dështimi

Grabiten me armë brenda pak minutave dy karburante në autostradën Tiranë-Durrës

Posted: 09 Jan 2017 12:22 PM PST

Katër persona të armatosur kanë kryer dy grabitje të shpejta në orët e para të mëngjesit të sotëm te mbikalimi i Fllakës, në autostradën Tiranë-Durrës. 4 persona me maska dhe të armatosur kanë grabitur brenda pak minutave dy karburantë që ndodhen në autostradën Tiranë-Durrës. Grabitësit lëviz

Ja kush është avokatja franceze që do të mbrojë Ramush Haradinajn (FOTO LAJM)

Posted: 09 Jan 2017 12:02 PM PST

Duke qene se Ramush Haradinajn, nuk ka të drejtë ta mbrojë avokati i tij, Arianit Koci, në seancën gjyqësore që pritet të mbahet ditën e enjte në Francë, përkatësisht në qytetin Mulhouse për shkak të rregullave në këtë shtet, mbrojtjen e tij do ta bëjë një avokate franceze. Arianit Koci, në inter

U hoq si shtatzënë për të fshehur drogën në bark, policia kap mat gruan shqiptare

Posted: 09 Jan 2017 11:47 AM PST

Një nënë shqiptare shtatzënë, e cila po udhëtonte në Itali bashkë me djalin e saj tre vjeç, është arrestuar sapo ka zbritur nga trageti. Gruaja kërkoi që të shmangte kontrollin duke dashur të përfitojë nga statusi i saj special. Por, punonjësve të Guardia di Finanza dhe atyre të Doganës, u lindën

Arrestimi i Haradinajt, Daçiç: Shqiptarët e diasporës po përgatisin sulme

Posted: 09 Jan 2017 11:38 AM PST

Serbia ka informacion se diaspora shqiptare ka në plan marrjen me dhunë të ndonjë prej misioneve diplomatike dhe konsullore të Serbisë, ka thënë se ministri i jashtëm serb, Ivica Dacic. Sipas tij qëllimi i veprimit të tillë është detyrimi i Serbisë që të heqë dorë nga kërkesa për gjykimin e ish k

Pas borës dhe ngricave, Shqipëria pritet të goditet nga përmbytjet

Posted: 09 Jan 2017 11:25 AM PST

Pas ngricës që ka përfshirë të gjithë vendin, sinoptikanët parashikojnë që javën e ardhshme të nisin reshje të dendura shiu. ?Ditën e martë dhe ditën e mërkurë masat e ftohta arktike do marrin sërish një impuls, duke sjellë reshje bore në jug dhe jug-lindje të vendit, me intensitet të ulët. Ndërs

Gjendet pa jetë në banesë konsulli rus në Greqi

Posted: 09 Jan 2017 11:14 AM PST

Konsullit rus në Greqi, Andrei Malanin është gjetur pa shenja jete në banesën e tij në Herod Atticus Road. Diplomati nuk ka qenë në punë ditën e sotme, ç?ka ka bëre që kolegët të shqetësohen dhe kanë shkuar menjëherë në banesën e tij. Sipas mediave greke, kolegët kanë lajmëruar policinë, pa

Janullatos: Grekët pinin kafe kur shqiptarët u mblidhnin ullinjtë (VIDEO)

Posted: 09 Jan 2017 11:05 AM PST

Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë Anastas Janullatos dënon ashpër luftën në Siri, ndërsa ngre pikëpyetjet e tij se këtë luftë nuk e bëjnë sirianët por grupe të tjera që kanë interesa të caktuara. Në një intervistë për televizionin grek ERT, Janullatos i përcakton militantët e

Cristiano Ronaldo shpallet Lojtari i Vitit 2016

Posted: 09 Jan 2017 11:04 AM PST

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2016. Ylli i Real Madridit ka fituar çmimin për Futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga ?France Football?. Ronaldo në vitin 2016 shijoi sukses të jashtëzakonshëm duke fituar Ligën e Kampionëve me Real

Aksidentohen dy familje shqiptare në Austri, 7 të plagosur

Posted: 09 Jan 2017 10:54 AM PST

Dy familje shqiptare që ishin nisur nga Kosova për të shkuar për në vendet e tyre ku jetojnë e punojnë janë përfshirë në një aksident të ndodhur në Austri. Pasi kanë kaluar pushimet ata kanë udhëtuar me mjetet e tyre, por sot janë përplasur me një kamion në një autostradë në Salzburg. Nachri

Merkel kërkon përshpejtim të procedurave për deportimin e azilkërkuesve

Posted: 09 Jan 2017 10:44 AM PST

Kancelarja gjermane, Angela Merkel iu ka bërë thirrje zyrtarëve që merren me migracionin dhe autoriteteve të tjera relevante që të shpejtojnë deportimin e personave kërkesa për azil e të cilëve është hedhur poshtë. ?Nga përvoja e dimë se autoritetet mund të vendosin shumë më shpejtë nëse një azil

ISIS detyron fëmijën të qëllojë me armë zjarri në ballë të burgosurin e lidhur (VIDEO)

Posted: 09 Jan 2017 10:36 AM PST

ISIS ka publikuar një tjetër video shqetësuese së fundmi në të cilën shfaqet një fëmijë duke qëlluar me revole në kokë një të burgosur në një kopsht lojërash në Siri. Në videon rrënqethëse shihet një i burgosur i lidhur për një rrethojë të hekurt të cilin e ekzekuton një fëmijë i vogël me revol

?Populli po ngrin së ftohti kurse ministrat kanë dalë për gjueti derrash?

Posted: 09 Jan 2017 10:20 AM PST

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në llogarinë e tij personale në Facebook ka akuzuar disa ministra dhe deputetë të mazhorancës për neglizhencë dhe cinizëm, ndërsa vendi gjendet nën pushtetin e borës, acarit dhe ngricës. Në postimin e tij, zoti Berisha shkruan se qytetarët në n

Çmendet shqiptari në Itali, rreh të fejuarën, mjekun, infermieren e policin

Posted: 09 Jan 2017 10:06 AM PST

Një shqiptar është arrestuar në Bolonjë të Italisë pasi ka rrahur keq të fejuarën e tij italiane, mjekun në spital, infermieren dhe një polic që tentoi ta arrestonte. Emri i shqiptarit nuk dihet ende, por mediat italiane thonë se ai është 33-vjeçar. Një natë më parë, ai dhunoi keqas të fejuarën e

Policia e Shtetit shpëton 76 të pastrehë nga i ftohti i acartë

Posted: 09 Jan 2017 09:55 AM PST

Policia e Shtetit gjatë ditëve të fundit iu ka ardhur në ndihmë në të gjithë vendin shtetasve të pastrehë, ndërmjet tyre gra dhe fëmijë, të cilëve u rrezikohej jeta nga të ftohtit. Policia e Shtetit, në të gjithë vendin iu ka ardhur në ndihmë 76 shtetasve të pastrehë. Në Tiranë Patrullat e P

Procedurat/ Ja si do ta marrin 16-vjeçarët patentën dhe mjetet që mund të drejtojnë

Posted: 09 Jan 2017 09:44 AM PST

Prej 1 janarit regjistrimi dhe testimi i kandidatëve për leje drejtimi po bëhet përmes një sistemi të ri që ka nisur të aplikohet. Patenta e re ka një kategorizim më të detajuar për drejtues të mjeteve të ndryshme si dhe ka më shumë elementë sigurie. Drejtuesit e Shërbimit të Transportit Rrugor,

Related Posts :