Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Vogëlushja që bën xhiro me aligator (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Vogëlushja që bën xhiro me aligator (VIDEO)” plus 19 more


Vogëlushja që bën xhiro me aligator (VIDEO)

Posted: 06 Jan 2017 02:29 PM PST

Një video shokuese, e filmuar në SHBA tregon momentin e pabesueshëm kur një vajzë e vogël bën shëtitje mbi një aligator gjatë një feste fëmijësh. Duke qëndruar mbi zvarranikun gjigant, vogëlushja bëhet gati të pozojë për mamanë e saj, teksa ajo tenton t?i bëjë një foto. Por aligatori ndërron drej

Zbulohet ditari i Astrit Deharit, çfarë shkroi në 68 ditët në paraburgim

Posted: 06 Jan 2017 02:19 PM PST

63 fletë A4 me dorëshkrime të ndryshme të Astrit Deharit dhe 22 fletë nga blloku i shënimeve të tij, janë analizuar nga një ekip mjekësh, për të kuptuar gjendjen e tij emocionale sa ka qenë i paraburgosur në Prizren. Përfundimi i këtij raporti është se i ndjeri Dehari nuk ka pasur gjendje emocionale

Temperaturat në Finlandë -42, viktima në Poloni e Ukrainë

Posted: 06 Jan 2017 02:17 PM PST

Acari ka pushtuar një pjesë të madhe të Evropës. Nata ishte e ftohtë me pothuajse -42 gradë në rajonin finlandez Lapland në afërsi të kufirit me Suedinë. Në veri të Suedisë temperatura më e ulët ka shkuar në -41. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në Poloni kanë humbur jetën tre persona si pasojë

Moti i keq, anulohen fluturimet në Aeroportin e Shkupit

Posted: 06 Jan 2017 02:05 PM PST

Reshjet e dendura të borës dhe i ftohtë në Maqedoni, kanë ndikuar edhe në linjat ajrore, ku sot shumë fluturime janë anuluar. Në faqen zyrtare të aeroportit të Shkupit, është publikuar edhe numri i fluturimeve që janë anuluar sot, njofton TetovaSot. Një pjesë e fluturimeve janë transferuar p

City mposht West Hamin, kualifikohet në fazën tjetër të FA Cup (VIDEO)

Posted: 06 Jan 2017 02:00 PM PST

Manchester City i Pep Guardiolas është treguar i fortë për West Ham Unitedin, duke e mposhtur si mysafirë me rezultat 5:0, për të kaluar në fazën tjetër të FA Cup. Golat për skuadrën nga ?Etihad Stadium? i shënuan: Yaya Toure (33?), autogol Haavard Nordtveit (41?), David Silva (43?), Sergio Aguer

Shërbimet Sekrete Amerikane publikojnë raportin: Rusia nisi fushatë për të denigruar Hillary Clinton

Posted: 06 Jan 2017 01:56 PM PST

Inteligjenca Amerikane ka publikuar një raport të plotë mbi ndërhyrjet e Rusisë në zgjedhjet presidenciale amerikane duke ndikuar në favor të fitores së republikanit Donald Trump. ?Vlerësojmë se Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi një fushatë për të ndikuar në zgjedhjet presidenciale 2016 në S

Engel sulmon ashpër Serbinë për Haradinajn: Mos e shfrytëzo Interpolin

Posted: 06 Jan 2017 01:53 PM PST

Kongresmeni amerikan Eliot Engel, ka bërë një deklaratë të ashpër mbi ndalimin e ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Ai duke shprehur një mbështetje të madhe ndaj shtetit të Kosovës ka deklaruar se Serbia është duke abuzuar me Interpolin duke pasur objektiv Ramush Haradinajn, transmeto

Ushtria amerikane zbarkon në Gjermani, forcohet mbrojtja përballë Rusisë (VIDEO)

Posted: 06 Jan 2017 01:43 PM PST

Kontingjenti i parë i përbërë prej 4 mijë trupave të marinës amerikane, përfshi dhe tanke, kamionë dhe pajisje të tjera ushtarake, kanë mbërri sot me anije në portin gjerman të Bremerhavenit. Zbarkimi i trupave amerikane në Gjermani realizohet në kuadër të përpjekjeve të NATO-s për të forcuar mb

Basha telefonon bashkëshorten e Haradinajt: Rama t?i japë fund dorëzimit para Serbisë

Posted: 06 Jan 2017 01:33 PM PST

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një bisedë telefonike me Anita Haradinajn, bashkëshorten e Ramush Haradinajt, i cili ndodhet i arrestuar në Francë për shkak të një urdhër-arresti ndërkombëtar lëshuar nga Serbia. Basha tregon se i ka ofruar mbështetjen e tij bashkëshortes

Michelle Obama në fjalimin e saj të fundit: Shpresoj të ju kem bërë krenarë! (VIDEO)

Posted: 06 Jan 2017 01:31 PM PST

Michellle Obama e pati të vështirë të përmbante emocionet në fjalimin saj të fundit si Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Me zërin që i dridhej dhe dukshëm e mallëngjyer, bashkëshortja e presidentit në largim teksa foli për një grup të rinjsh, tha se eksperienca si Zonjë e Parë k

Zidane i kënaqur me James, ja mesazhi që ka për të

Posted: 06 Jan 2017 01:20 PM PST

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane, e ka vlerësuar maksimalisht punën që bëri James Rodriguez ndaj Sevillas, e duket se do ta shpërblejë të shtunën duke e vendosur sërish titullar ? pas mungesave të shumta në skuadër. ?Ai bëri paraqitje të mirë kundër Sevillas. Shënoi dy gola dhe jam i lumt

Komuna e Kumanovës do të marrë masa për uljen e ndotjes së ajrit

Posted: 06 Jan 2017 01:15 PM PST

Këshilli komunal i komunës së Kumanovës ka mbajtur një seancë të jashtëzakonshme në të cilën është diskutuar për çështjen e ndotjes së ajrit në këtë komunë. Kështu, Këshilli ka detyruar kryetarin e Kumanovës, Zoran Damjanovskin, që sa më shpejt të përgatisë një listë të ndotësve më të mëdhenj t

Reshjet e borës/ Emergjenca Civile: Ja si është situata në zonat më problematike

Posted: 06 Jan 2017 01:14 PM PST

Ashtu sikundër pritej në bazë të buletineve meteorologjike, moti i ftohtë dhe me reshje dëbore ka përfshirë gjithë vendin, duke krijuar probleme në qarkullimin e mjeteve dhe njerëzve si dhe duke shkaktuar probleme të tjera në rrjetet e energjisë, ujit të pijshëm etj. Bora e dendur ka shkaktuar vë

Rruga e vjetër Shkup-Kumanovë e bllokuar, qytetarët në pritje të ndihmave

Posted: 06 Jan 2017 01:05 PM PST

Reshjet e mëdha të borës që kanë rënë natën e kaluar kanë bllokuar shumë pjesë të qyteteve në Maqedoni. Shumë rrugë nuk janë të kalueshme ku njëra prej tyre është dhe rruga e vjetër Shkup-Kumanovë që siç tregojnë informacione nga tereni është e bllokuar. Në një prononcim për Tv21, Hasan Qaili

Moti i keq/ Policët e Kosovës bllokohen nga bora në kufirin me Serbinë

Posted: 06 Jan 2017 12:52 PM PST

Moti i keq ka bërë që një ekip e Policisë Kosovës dhe disa qytetarë të bllokohen në pikën kufitare "Kapi" në Kamenicë Pikat kufitare ndodhet në kufi me Serbinë, pikë kjo që është bërë së voni pas marrëveshjeve të arritura në Bruksel, mes Kosovës dhe Serbisë. Pikë kjo, që është vetëm për qarkullim

Identifikohet autori i sulmeve në Florida, qytetar amerikan me status ushtaraku

Posted: 06 Jan 2017 12:50 PM PST

Personi që hapi zjarr në aeroportin ndërkombëtar të Floridas, Fort Lauderdale-Hollywood, është identifikuar. Raportohet se emri i tij është Esteban Santiago-Ruiz, 26-vjeçar. Autoritetet deklarojnë se ai është qytetar amerikan dhe i është gjetur me një ID prej ushtaraku aktiv. Santiago ka

Zbardhet ekspertiza/ Ja pse humbi jetën taksistit durrsak

Posted: 06 Jan 2017 12:45 PM PST

Policia e Kavajës konfirmoi zyrtarisht se taksisti Faik Fezgaj nga Durrësi, i denoncuar si i zhdukur tri ditë më parë, ka humbur jetën nga mbytja në kanalin e ujit, ku ai u gjet bashkë me mjetin e tij. Ky ka qenë rezultati i autopsisë së kryer nga ekspertët mjeko-ligjorë. Mbrëmjen e të mërkurës,

?Lista e Zezë?/ Manchester City largon shtatë lojtarë në fund të sezonit

Posted: 06 Jan 2017 12:40 PM PST

Yaya Toure, Jesus Navas, Willy Caballero, Pablo Zabaleta, Bacary Sagna, Gael Clichy dhe Aleksandar Kolarov janë lojtarët që pritet të lartohen nga Pep Guardiola. Lajmin e ka bërë të ditur gazeta e njohur spanjolle AS. Në krye të listës janë Yaya Toure dhe Jesus Navas. Nuk mungojnë as emrat e

Pamje të rënda/ Situata brenda aeroportit në Florida ku ndodhi sulmi (VIDEO)

Posted: 06 Jan 2017 12:33 PM PST

Një person i armatosur ka hapur zjarr në aeroportin ndërkombëtar të Floridas në Shtetet e Bashkuara, duke lënë të vdekur 5 persona dhe plagosur 6 të tjerë. Pamjet e mësipërme janë filmuar në ambientet e terminalit në aeroport ku duken viktimat të shtrira në dysheme të mbuluara nga gjaku. Situ

Gashi: Shteti është fajtor për ndalimin e Haradinajt

Posted: 06 Jan 2017 12:20 PM PST

Avokati Tomë Gashi mendon se fajin kryesor për ndalimin në Francë të kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, e kanë institucionet e Kosovës. Ai shprehet se institucione nuk kanë bërë asgjë që të bëjnë trysni tek Bashkësia Ndërkombëtare që të hiqen flet arrestet të cilat kanë konotacione politike.

Related Posts :