Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Zbardhen prapaskenat/ Ja çfarë ndodhi mes Mark Markut dhe Henri Çilit në ?Opinion?? (VIDEO)” plus 19 more

loading...

Albeu: “Zbardhen prapaskenat/ Ja çfarë ndodhi mes Mark Markut dhe Henri Çilit në ?Opinion?? (VIDEO)” plus 19 more


Zbardhen prapaskenat/ Ja çfarë ndodhi mes Mark Markut dhe Henri Çilit në ?Opinion?? (VIDEO)

Posted: 05 Jan 2017 01:45 PM PST

Mark Marku dhe Henri Çili kanë qenë të ftuar në një puntatë të emisionit ?Opinion? gjatë vitit 2016. Para se të niste emisioni, Çili ka thirrur gazetaren Desada Metaj për t?i thënë se me Markun ka patur një konflikt. Ai kërkon që debati me të të mos degjeneronte në sulme personale. Çili pasi

Kreu i shërbimeve sekrete amerikane: Kina po na spiunon

Posted: 05 Jan 2017 01:42 PM PST

Pas Rusisë, Amerikanët kanë akuzuar edhe Kinën për spiunazh. Drejtori i shërbimeve sekrete amerikane, James Clapper tha sot gjatë një takimi në Senat se, Kina vazhdon të kryejë veprime spiunazhi informatik kundër interesave amerikane, ndonëse ritmi i këtyre operacioneve ka rënë. ?Kina vazhdon t

Sulmet kamikaze të ISIS-it në Mosul të filmuara me dron (VIDEO)

Posted: 05 Jan 2017 01:24 PM PST

Një video tre-minutëshe e filmuar me anë te dronit shfaq momente të sulmeve vetëvrasëse të organizatës terroriste ISIS, ndaj ushtrisë irakiane dhe forcave kurde. Në video shfaqen skena të tmerrshme ku vriten njerëz në qendër të qytetit. Për fat të keq sulmet me autobombë janë treguar tejet të

Moti i keq sjell ndërprerjen e energjisë, Lezha në terr

Posted: 05 Jan 2017 01:12 PM PST

Reshjet e vazhdueshme të borës që kanë përfshirë thuajse të gjithë vendin, si dhe moti i ftohtë, kanë sjellë edhe problemet e para sa i përket furnizimit me energji elektrike. Qyteti i Lezhës ka ndeshur problemet e para me energjinë elektrike, siç njofton OSHEE 9 fibra janë dëmtuar. Kjo ka bër

Rrëshqasin makinat, bllokohet qarkullimi në rrugën Shkup-Veles (FOTO LAJM)

Posted: 05 Jan 2017 01:10 PM PST

Lëvizja e makinave në autostradën Shkup-Veles është bllokuar për shkak të intensitetit të madh të borës dhe makinave që kanë rrëshqitur në rrugë. Qytetarët në rrjete sociale thonë se janë të bllokuar në një kolonë të madhe në makina dhe se bora nuk është aspak e pastruar. ?Lëvizim shumë ngada

Pas 7 vitesh, bie borë në...Durrës (FOTO LAJM)

Posted: 05 Jan 2017 01:00 PM PST

Në qytetin bregdetar të Durrësit sapo kanë nisur reshjet e para të borës. Temperaturat e ulëta si rrallë ndonjëherë kanë bërë që durrsakët ti gëzohen reshjeve të borës pas 7 vitesh. Megjithëse në Veri e Jug reshjet kanë shkaktuar probleme duke bllokuar rrugë e fshatra, durrsakët po i gëzohen kët

Pas dëborës vjen akulli, rreth 90 fshatra rrezikojnë të bllokohen

Posted: 05 Jan 2017 12:48 PM PST

Për Emergjencat Civile problemi kryesore pas reshjeve të dëborës sot dhe nesër është akulli, nga rënia e madhe e temperaturave. Sipas Shemsi Prençit, shefit të Emergjencave, 90 fshatra në Kukës, Dibër dhe Korçë mund të bllokohen. Shemsi Prençi: Deri nesër do të ketë reshje dëbore, nga nesër e tu

?Prokuroria kërkon fletëarrest për Vuçiç, Daçiç dhe Nikoliç?

Posted: 05 Jan 2017 12:47 PM PST

Teksa ka komentuar deklaratën e kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç, i cili kishte thënë se Serbia ka për t?i kërkuar zyrtarisht Francës për ta ekstraduar Ramush Haradinajn në Beograd, kryetari i Nismës, Fatmir Limaj ka thënë në Rrokum Roll se nuk është aspak i surprizuar me këtë deklaratë të Vuçiç.

Tentoni të vriste një banor me pistoletë me mulli, në pranga autori nga Dibra (FOTO LAJM)

Posted: 05 Jan 2017 12:40 PM PST

Një 35-vjeçar është arrestuar nga policia në flagrancë në Dibër pasi ka tentuar të bëjë vrasje me armë zjarri. I arrestuari është Arjan Skënderi, banues në Kllobçisht, ndaj të cilit do të rëndojë vepra penale e ?Vrasjes me dashje?, mbetur në tentative. Arrestimi i tij u bë pasi tentoi të vrist

Myllet autostrada nga Shkupi drejt Greqisë si pasojë e sasisë së madhe të borës (FOTO LAJM)

Posted: 05 Jan 2017 12:32 PM PST

Qendra maqedonase për Menaxhim me Kriza informoi sonte se në aksin e autostradës në drejtimin rrugor Shkup-Veles afër vendit Kulla, për një periudhë të shkurtër kohore ka rënë sasi e madhe e borës, që shkaktoi pengesë në qarkullim për shkak të lëvizjes së ngadalshme të automjeteve. Bëhet fjalë p

Lulzim Basha pozon me modelen super sexy (FOTO LAJM)

Posted: 05 Jan 2017 12:31 PM PST

Kreu i opozitës, Lulzim Basha është kapur në një foto si asnjëherë më parë. Ai ka pozuar krah modeles së njohur Angela Martini. Eventi që ka bashkuar ata të dy nuk bëhet i ditur. Por, ajo që shihet qartë është klasi në veshjet e tyre, që të bën të mendosh se bëhet fjalë për një festë të rënd

Serbia bën gati dokumentacionin për ekstradimin e Haradinajt

Posted: 05 Jan 2017 12:22 PM PST

Ministria serbe e Drejtësisë do të kërkojë në afat sa më të shkurtë ekstradimin e Ramush Haradinajt nga Franca. Pas vendimit të gjykatës në Colmar të Francës, ministria serbe e Drejtësisë do të përgatisë dhe do t?ia deponojë kësaj gjykatë të gjithë dokumentacionin e nevojshëm të përkthyer edhe në

Qeveria maqedonase rekomandim për qytetarët: Evitoni daljen nga shtëpia!

Posted: 05 Jan 2017 12:12 PM PST

Qeveria maqedonase me anë të zëdhënësit Aleksandar Gjorgjiev ka paralajmëruar qytetarët që për shkak të motit të acartë të evodentojnë në maksimun daljen nga shtëpia. Këto janë disa nga rekomandimet për qytetarët në prag të valës së paralajmëruar të të ftohtit që sipas DPHM-së do ta pushtojë ve

SHKODËR/ Arrestohen 3 ?të fortë? të armatosur në pikë bastesh

Posted: 05 Jan 2017 12:11 PM PST

FNSH dhe Policia në Shkodër ka kryer operacione gjatë ditës së sotme për kapjen e personave që lëvizin me armë zjarri. Pas këtyre kontrolleve në një pikë baste sportive është kapur në flagrancë me armë në brez shtetasi : Gerson Pasha 22 vjeç, banues në Burrel, i cili u arrestua për veprën penale

Qeveria mblidhet urgjentisht nesër, ja për çfarë do të diskutohet

Posted: 05 Jan 2017 11:55 AM PST

Qeveria e Kosovës ditën e nesërme në orën 9 do të mblidhet urgjentisht. Burime të lajmi.net bëjnë të ditur se në këtë mbledhje urgjente të Qeverisë së Kosovës do të merret vendimi për ndërprerjen ose jo të bisedimeve me Serbinë. Një vendim i tillë mund të merret si pasojë e arrestimit të ish krye

Partitë politike reagojnë ashpër ndaj qëndrimit të Gruevskit për shqiptarët

Posted: 05 Jan 2017 11:52 AM PST

LSDM reagoi ashpër ndaj liderit të VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski për intervistën e tij të fundit në të cilën tha se në periudhën e LSDM-së shqiptarët kanë qenë të shtypur. Partia e Zaevit thotë se është VMRO DPMNE-ja ajo e cila ka bërë ndarjen ndëretnike në Maqedoni. Kjo sipas LSDM-së ishte nj

TIRANË/ Arrestohet 31-vjeçari i dënuar me 3 vjet burg, keqtrajtonte të miturit

Posted: 05 Jan 2017 11:45 AM PST

Një 31-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi keqtrajtonte të miturit. Efektivët e Komisariatit të Policisë Nr 3, kanë kapur shtetasin në kërkim Ndricim Hajdari, 31 vjeç, banues në Tiranë. Sipas bluve, ?ky shtetas është shpallur në kërkim nga Prokuroria e Rreth

MOTI I KEQ/ Bllokohet makina me 5 persona në Fushë-Arrëz, mes tyre edhe një fëmijë

Posted: 05 Jan 2017 11:36 AM PST

Një automjet, brenda të cilit ndodhen 5 persona, ka mbetur i bllokuar në mes të rrugës në aksin Fushë-Arrëz-Kukës si pasojë e motit të keq. Mësohet se në makinë ndodhen 5 persona, mes të cilëve edhe një fëmijë dhe një e moshuar 80-vjeçare. Për këtë janë njoftuar autoritetet e Emergjencave Civile

E ngatërruan për hajdute, fshatarët vrasin gruan me milingona helmuese

Posted: 05 Jan 2017 11:36 AM PST

Një grua në Bolivi është vrarë në mënyrë makabre pasi u akuzua padrejtësisht se kishte vjedhur një makinë në Caranavi. 52 vjeçarja u lidh në një pemë të infektuar me milingona helmuese nga banorët e zonës. Pavarësisht se u shpëtua nga policia, ajo ndërroi jetë në spital nga problemet me frymëmarr

Kampi i refugjatëve përfshihet nga flakët në Gjermani, midis 60 të lënduarve edhe shqiptarë

Posted: 05 Jan 2017 11:24 AM PST

Një seri ndërtesash që shërbenin si strehim për refugjatët në perëndim të Gjermanisë janë përfshirë nga zjarri. Për të vënë situatën nën kontroll, mbi 100 zjarrfikës kanë dalë tashmë në vendin e ngjarjes, raportojnë mediat lokale në Gjermani. Vendstrehimet ndodhen në qytezën Hovelhof-Staum

Related Posts :