Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Albeu: “Zidane zbulon klubin ku dëshiron të luaj James” plus 19 more

loading...

Albeu: “Zidane zbulon klubin ku dëshiron të luaj James” plus 19 more


Zidane zbulon klubin ku dëshiron të luaj James

Posted: 03 Jan 2017 02:17 PM PST

Ditëve të fundit ka pasur shumë spekulime rreth së ardhmes së James Rodriguez. Për të ardhmen e kolumbianit ka folur së fundi edhe Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit. Zidane ka thënë se James do të qëndroi në Real Madrid, sepse dëshira e tij është të jetë në njërin nga klubet më të mëdh

Historia prekëse e vogëlushes që jetoi vetëm 14 orë, por erdhi me një qëllim të caktuar në jetë (FOTO LAJM)

Posted: 03 Jan 2017 02:07 PM PST

Një nënë ka treguar historinë e saj të dhimbshme, kur ka vendosur që të vazhdojë shtatzëninë e të sjellë në jetë vajzën e saj edhe pse i thanë se ajo ishte e ?papajtueshme me jetën?. 34-vjeçarja Abbey Ahern nga Oklahoma, u trishtua kur i thanë se vajza e saj 19-javëshe kishte një sëmundje që nuk

Dëbora mbulon veriun, probleme në aksin Kukës-Kalimash

Posted: 03 Jan 2017 01:52 PM PST

Pas reshjeve të para të dëborës për këtë vit të cilat kanë nisur ditën e sotme, aksi rrugor Kukës-Kalimash paraqet probleme me qarkullimin e mjeteve. Sipas informacioneve bëhet e ditur se trashësia e dëborës në këtë aks ka arritur deri në 10 cm, ndërsa në terren janë 8 mjete borë pastruese të cil

Rikthehet fuqishëm Arsenali, merr një pikë ndaj Bournemouth (VIDEO)

Posted: 03 Jan 2017 01:45 PM PST

Arsenali ka arritur të marrë një pikë ndaj Bournemouth, duke u rikthyer nga disavantazhi prej 3:0, për të barazuar në 3:3. Arsenali nuk e nisi mirë takimin duke pësuar dy gola deri në minutën e 20?të të ndeshjes, Daniel dhe Wilson shënuan për 2:0, para se Fraser të shënojë për 3:0 në minutën e 58

Dnevnik: Nuk do të ketë takim mes liderëve shqiptarë për vulosjen e platformës së përbashkët

Posted: 03 Jan 2017 01:44 PM PST

Gazeta maqedonase ?Dnevnik? duke u bazuar në burimet e saj njofton se nuk do të ketë takim mes liderëve të partive shqiptare në Maqedoni, për vulosjen e platformës së përbashkët për të cilën ranë dakord në takimin në Tiranë. ?Dnevnik? gjithashtu njofton se në vend të platformës së përbashkët të

Daçiç pajtohet me MPJ-në e Maqedonisë: Miqësia duhet të respektohet edhe në Shkup edhe në Beograd

Posted: 03 Jan 2017 01:30 PM PST

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçic, ka deklaruar se pajtohet me qëndrimet e Ministrisë së Punëve të Jashtme në Maqedoni, e cila tha se nuk duhet të prishet miqësia mes Serbisë dhe Maqedonisë. Daçic ka thënë për agjencinë ?Meta? sonte se kjo duhet të vlejë edhe për Shkupin edhe për Beogradin.

Le Pen: Shqiptarëve nuk duhet t?u japim azil në Francë (VIDEO)

Posted: 03 Jan 2017 01:30 PM PST

Marine Le Pen, një nga pretendentet kryesore për t?u bërë presidente e Francës në zgjedhjet e këtij viti, ka thënë se shqiptarët janë kërkuesit me numrin më të madh të azilkërkuesve në vendin e saj. Udhëheqëse e Frontit Nacional, një partie të skajit të djathtë, ajo është një nga zërat kryesorë

Këngëtaren shqiptare e mbulojnë me dollarë, por... (VIDEO)

Posted: 03 Jan 2017 01:20 PM PST

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri ashtu si shumë këngëtarë të tjerë shqiptarë natën e ndërrimit të viteve kanë qenë të ftuar për të kënduar përtej oqeanit, në Amerikë. Peristeri ka postuar një video nga mbrëmja në Nju-Xhersi, ku me sa duket dhe nga fotot, ka pasur shumë dollarë si bakshish. A

9 mënyra si të fitoni më shumë para në 2017

Posted: 03 Jan 2017 01:08 PM PST

Kur vjen puna për të fituar më shumë para e për të rritur mirëqënien tuaj, ndonjëherë ju duhet vetëm të bëni disa ndryshime të vogla në stilin e jetesës. ?Suksesi është një aftësi që mësohet,? shkruan T.Harv Eker në librin e tij ?Sekretet e Mendjes së Milionerit?. Nëse doni të mësoni si të bëh

Çudira shqiptare/ Arrestohet 26-vjeçarja, vidhte...rrobat e studentëve në konvikte

Posted: 03 Jan 2017 01:08 PM PST

Një 26-vjeçare është arrestuar nga Policia e Tiranës pasi akuzohet për vjedhje. Në pranga ka rënë shtetasja me iniciale L.Xh. 26 vjeç. Sipas policisë, arrestimi i saj u bë pasi ajo u kap ditën e djeshme duke vjedhur tek një konvikt në rrugën e ?Dibrës?. 26-vjeçarja kishte marrë sende personale

Gruaja denoncon burrin: Më mori fëmijët dhe s?e di ku është

Posted: 03 Jan 2017 12:57 PM PST

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim një 44-vjeçar, i cili pasi ka debatuar me bashkëshorten në shtëpi, ka marrë dy fëmijët e mitur dhe është larguar. Askush nga të afërmit nuk e di vendndodhjen e tij dhe nuk ka arritur as të komunikojë në telefon, pasi celularin rezulton ta ketë të fikur. Pol

Hillary Clinton do të marrë pjesë në inaugurimin e Presidentit Donald Trump

Posted: 03 Jan 2017 12:49 PM PST

Hillary dhe Bill Clinton do të marrin pjesë në inaugurimin e Donald Trump si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas Neë York Magazine, Clinton do të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit presidencial më vonë këtë muaj me bashkëshortin e saj, ish-presidentin amerikan, Bill Clinton.

Pse Arsenali hoqi dorë nga Draxler?

Posted: 03 Jan 2017 12:49 PM PST

Që kur u largua Zlatan Ibrahimovic, PSG-ja është treguar tjetër skuadër, pasi po vërejnë mungesën e suedezit. Miliarderët e klubit francez po mundohen të krijojnë një skuadër të fuqishme pa Zlatan Ibrahimovicin, por nuk ia kanë arritur deri më tani këtij qëllimi ? pavarësisht investimeve gjatë ve

Adelina Tahiri shpërthen në lot (VIDEO)

Posted: 03 Jan 2017 12:35 PM PST

Në edicionin festiv të Prive Reality kanë qenë të ftuar këngëtarë të njohur të estradës shqiptare. Në rastin e kësaj feste nuk munguan as surprizat e as emocionet e dhuruar nga te dashurit e tyre për këngëtaret të cilët ishin të pranishëm. Pjesa e fundit në emision ishte ?Letrat? të dërguara n

Betohet Kongresi i ri amerikan (VIDEO)

Posted: 03 Jan 2017 12:31 PM PST

Kongresi i 115 i SHBA bëri të martën betimin në Uashington. Republikani Paul Ryan u zgjodh pa vështirësi kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve. Në Senat, republikanët kanë paraqitur një projektligj që do t?i paraprijë përpjekjes së tyre për të shfuqizuar reformën e kujdesit shëndetësor të Presidenti

Zbardhen detaje, kush ishte 22 vjeçari që u vetëvar në burgun e Rrogozhinës

Posted: 03 Jan 2017 12:25 PM PST

Janë zbardhur detaje të reja nga vetëvrasja e një 22 vjeçar në burgun e Rrogozhinës mbrëmjen e sotme. Bëhet e ditur se viktima është Estref Halili, 22 vjeç nga Kolonja e Lushnjës, i cili u gjet nga shokët e dhomës, i vetëvarur në tualetin e burgut. Ai u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin e

Brenda klanit më jetëgjatë dhe misterioz në botë (FOTO LAJM)

Posted: 03 Jan 2017 12:15 PM PST

Fotografi Anthony Karen shpenzoi 11 vjet duke fotografuar një prej klaneve më misterioze dhe më jetëgjatë në botë: Ku Kluks Klan. Dasmë e çuditshme, rekrutim fëmijësh dhe rite të pazakonta. ai ka treguar jetën e KKK përmes fotove. Si u krijua KKK? KKK u krijua fillimisht në vitin 1866 në Tenn

Lista Serbe kërcënon kryeministrin Mustafa

Posted: 03 Jan 2017 12:15 PM PST

Ditën e 15 shkurtin, serbët në Kosovë këtë vit mund ta presin me një festë të madhe. Përfaqësuesit e tyre politik kanë paralajmëruar aktin e themelimit të Asociaconit të Komunave me shumicë serbe në Kosovë, njofton Klan Kosova. Për këtë veprim të njëanshëm Lista Serbe ka i ka dhënë ultimatum Q

Ja si është shtëpia e Presidentit Nishani. Zonja e parë tregon ?sekretet? e familjes presidenciale (VIDEO)

Posted: 03 Jan 2017 11:55 AM PST

Zonja e Parë e Shqipërisë, Odeta Nishani, për herë të parë ka rrëfyer në një intervistë në Top Channel, katër vitet e Presidencës së bashkëshortit të saj. ?Ne kemi takuar shumë personalitete botërore, Presidentin Obama, Princin Charls. Janë takime që do të mbeten në memorien time?, shprehet zonja

Guterres: Kam ambicie, por mos prisni të bëj mrekullia në OKB

Posted: 03 Jan 2017 11:54 AM PST

Sekretari i ri i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, tha se ?nuk është mrekullibërës?, por megjithatë ka paraqitur ambicie të mëdha: ai dëshiron ta ndryshoj këtë trupë globale dhe të arrijë që të 193 shtetet anëtare të bashkohen për zgjidhjen e ?problemeve të tmerrshme? me të cila

Related Posts :