Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Apple do të sjellë 3 iPad të rinj në pranverë” plus 20 more Express AutoTech

loading...

“Apple do të sjellë 3 iPad të rinj në pranverë” plus 20 more Express AutoTech


Apple do të sjellë 3 iPad të rinj në pranverë

Posted: 09 Jan 2017 12:45 PM PST

Në një treg të stagnuar të tabletëve, kompania prestigjioze Apple mund të lansojë tre modele të reja të saj këtë pranverë, parashikon analisti i KGI Securities, Ming-Chi Kuo.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Njihuni me modelin më të ri të Mercedes AMG (Foto)

Posted: 09 Jan 2017 12:30 PM PST

Mercedes ka zgjeruar familjen AMG GT me modelin e ri AMG GT C Coupe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Panasonic prezantoi vizionin për interierin e veturave të së ardhmes [Foto]

Posted: 09 Jan 2017 10:30 AM PST

Kompania e njohur Panasonic ka prezantuar vizionin e saj për interierin e veturave të së ardhmes në ngjarjen e madhe të teknologjisë CES 2017, të quajtur Panasonic Advanced Cabin System.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

FBI akuzon shefat e Volkswagenit për fshehje të mashtrimeve

Posted: 09 Jan 2017 09:44 AM PST

Shefat e Volkswagenit kishin vendosur të fshihnin mashtrimet me emetim të gazrave në Amerikë, për dy muaj para se të bëhej publik skandali i madh i vitit 2015, thuhet në një dokument të gjykatës amerikane të siguruar nga Reuters.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Truqe të dobishme për veturën tuaj këtë dimër (Foto)

Posted: 09 Jan 2017 09:40 AM PST

Çdo veturë ka shpenzime për ta mbajtur. Dhe, kur nuk keni mundësi që të keni një veturë me teknologjinë aktuale të veturave, ajo çfarë duhet të bëni është të gjeni metoda të tjera se si ta bëni veturën tuaj të përshtatshme për jetën tuaj aktuale.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Lansohet Zenfone Pegasus 3S

Posted: 09 Jan 2017 09:24 AM PST

Është lansuar pasardhësi i telefonit Zenfone Pegasus 3 me emrin Pegasus 3S.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu ishte vendosur të dukej iPhone më 2006 (Foto)

Posted: 09 Jan 2017 08:48 AM PST

Një prototip i hershëm i iPhone-it origjinal të Apple tregon se si sistemi operativ i celularit ishte dizajnuar, bazuar në eksperiencën e iPod.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shikoni si prodhohen smartfonët në Kinë (VIDEO)

Posted: 09 Jan 2017 08:25 AM PST

Me kamerë të fshehur shihen shumë detaje në një fabrikë kineze.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Së shpejti do të mund të fitoni para nga Facebooku

Posted: 09 Jan 2017 08:14 AM PST

Facebook është duke e bërë atë që shumë publikues shpresonin se një ditë do ta bënte, thuhet sipas Recode: të hapë një rrugë për prodhuesit e videove që të grumbullojnë të ardhura nga videot e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Klientët e Apple po gjejnë monedha në pajisjet e tyre dhe askush nuk e di pse

Posted: 09 Jan 2017 07:37 AM PST

Mund të keni një laptop për vite të tëra dhe kurrë mos ta hapni atë për ta shikuar brenda, por nëse e hapni mund të gjeni diçka të papritur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

iPhone mbush 10 vjet, ja sa ndryshoi celulari prej modelit të parë

Posted: 09 Jan 2017 07:16 AM PST

Sot 10 vjet më parë, Steve Jobs prezantoi iPhone-in e parë. Ai e përshkroi atë si tri pajisje në një: "një iPod me ekran të gjerë dhe me kontrolle me prekje, një celular revolucionar dhe një pajisje mahnitëse komunikimi me internet".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Chevrolet prezanton makinën superluksoze (Foto/Video]

Posted: 09 Jan 2017 07:08 AM PST

General Motors në panairin e veturave NAIAS në Detroit ka promovuar modelin e ri për vitin 2018, Chevrolet Traverse.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Modeli misterioz që Ferrari po mban sekret (Foto)

Posted: 09 Jan 2017 06:20 AM PST

Ferrari ka bërë të ditur se do ta lansojë një model të ri, mirëpo veç i ka postuar fotografitë, ku shfaqet një vetura e mbuluar me pëlhurë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shpiket Whatsapp-i për burrat që duan më shumë se 1 partnere

Posted: 09 Jan 2017 05:35 AM PST

Grupet në Whatsapp janë shumë praktike për familjarë, miq dhe kolegë që duan të jenë në kontakt të vazhdueshëm. Por, një grup burrash nga Arabia Saudite, shpikën një aplikacion të ngjashëm me Whatsapp-in, posaçërisht për gratë që janë të interesuara të jenë gruaja e dytë, tretë, katërt, pestë e me radhë, e burrave që gjenden në grupin me 900 pjesëtare femra.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shfaqen fotografitë e telefonit të ri të Xiaomit (Foto)

Posted: 09 Jan 2017 05:24 AM PST

Janë shfaqur fotografitë të cilat shfaqin pamjet reale të telefonit të ri të kompanisë së njohur kineze Xiaomi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Është "Golf" i vjetër 34 vjeçar, por çmimi do t'ju shokojë

Posted: 09 Jan 2017 05:23 AM PST

Faqja e njohur gjermane për shitjen e makinave "mobile.de" ka publikuar një shpallje, duke shfaqur gjeneratën e parë Golf GTI me një çmim prej 19.000 eurosh. Bëhet fjalë për një model të prodhuar në vitin 1983, por mund të thuhet se është e njëjta makinë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet drejtori ekzekutiv i Volkswagenit

Posted: 09 Jan 2017 04:47 AM PST

Drejtori ekzekutiv i kompanisë Volkswagen AG është arrestuar nga Byroja Federale e Hetimeve (FBI) nën akuzën e mashtrimit për të zhvatur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton New York Times.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E keni mbushur gabim celularin gjatë gjithë kësaj kohe

Posted: 09 Jan 2017 03:12 AM PST

Kur blini diçka, a i lexoni të gjitha udhëzimet? Sigurisht jo.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nuk do ta besoni sa kanë kushtuar në fillim telefonat e thjeshtë!

Posted: 09 Jan 2017 02:55 AM PST

Të gjithë e dimë se çdo gjë që sjellë revolucion në teknologji është unike dhe e kushtueshme.Teknologjia celularëve ka shënuar një epokë të re të teknologjisë pa kabllo, pasi që telefonia fikse ka qenë mjeti kryesor i komunikimit në largësi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mercedes AMG R50 – “i jashtëzakonshëm”

Posted: 09 Jan 2017 01:35 AM PST

Shefi i sektorit për dizajn në kompaninë "Daimler" thotë se modeli i ri i kompanisë do të jetë shumë special.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si ta pengoni ngrirjen e dyerve të automobilit tuaj në këto ditë acari (VIDEO)

Posted: 09 Jan 2017 01:14 AM PST

Është shumë e thjeshtë, krejt çka ju duhet të bëni është që të lyeni gomën mbrojtëse rreth dyerve me një yndyrë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :