Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “E frikshme! Ja ?far? arm?sh do p?rdoren ndaj njer?zimit n?se do t? ket? luft?” plus 9 more

loading...

Bota Sot: “E frikshme! Ja ?far? arm?sh do p?rdoren ndaj njer?zimit n?se do t? ket? luft?” plus 9 more


E frikshme! Ja ?far? arm?sh do p?rdoren ndaj njer?zimit n?se do t? ket? luft?

Posted: 07 Jan 2017 11:57 AM PST

Sot jetojmë në një periudhë shumë të vështirë, pasi në shumë vende të botës bëhet luftë, dhe frika për një Luftë Botërore, sa vjen e rritet. Më poshtë do ju sjellim një video e cila tregon të gjitha makineritë e luftës të cilat mund të përdoren ndaj njerëzimit në rast lufte. Shumë prej këtyre makinerive janë prodhuar në Rusi, SHBA dhe në Korenë e Veriut. Disa prej këtyre armëve janë përdorur edhe në Luftën e II Botërore,......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje t? r?nda! Ja si ?sht? t? jetosh n? burgjet m? fam?keqe t? bot?s

Posted: 07 Jan 2017 10:09 AM PST

Vetë fjala burg të fut frikën, por edhe burgjet kanë diferenca mes tyre. Në videon e mëposhtme do ju sjellim pamjet nga burgjet më famëkeqe të botës, ku qëndrojnë të mbyllur kriminelët dhe vrasësit më të rrezikshëm në rruzullin tokësor. Pasi të shihni këtë video, do të filloni të besoni në të vërtetë në historitë horror që dalin nga Holliwood. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Alternativa Demokratike e Kosov?s p?rsh?ndet bashkimin e faktorit politik shqiptar n? Maqedoni

Posted: 07 Jan 2017 09:57 AM PST

Partia Alternativa Demokratike e Kosovës (ADK) e udhëhequr nga Edita Tahiri ka përshëndetur bashkimin e faktorit politik shqiptar në Maqedoni për të çuar përpara misionin historik të faktorizimit të mirëfilltë të shqiptarëve si një komb shtetëformues me garanci kushtetuese në Maqedoni. ADK vlerëson lartë vizionin dhe vullnetin e katër partive shqiptare parlamentare për unifikimit e qëllimeve politike dhe kombëtare rreth një platforme të përbashkët politike, me të cilën do të sigurohet......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

T? burgosurit theren me thika mes vete n? nj? burg amerikan

Posted: 07 Jan 2017 06:45 AM PST

Pesë të burgosur janë plagosur nga therjet me thikë pas një përleshje në një burg amerikan. Ngjarja ka ndodhur në burgun Cook County në Chicago të Illinois, një nga burgjet më të mëdha në SHBA, me rreth 9,000 të burgosur. Zëdhënësja e burgut, Cara Smith i tha mediave lokale se kjo përleshje ishte vënë nën kontroll shpejt, edhe pse në videon e mëposhtme shihet se për 1 minutë e 20 sekonda, nuk ka asnjë ndërhyrje nga zyrtarët e burgut.. Ajo ka shtuar se asnjë nga të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

T? krishter?t ortodoks sot festojn? Krishtlindjet

Posted: 07 Jan 2017 01:49 AM PST

Besimtarët ortodoks në mbarë botën, sot festojnë lindjen e Krishtit – Krishtlindjet ortodokse. Në të gjithë tempujt kishtarë të Kishës Ortodokse në botë, sot mbahen liturgji për Krishtlindjet.  Ndërkohë që në Kosovë nuk ka numër të saktë të deklaruar të banorëve me besim ortodoks, që kryesisht janë të minoritetit serb, përderisa në Shqipëri janë të regjistruar mbi 0.6 %. Në historinë e shqiptarëve, shumë nga arbëreshët e ditëve......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

22 vje?arja q? u vra nga n?na kishte p?r tu martuar t? h?n?n

Posted: 07 Jan 2017 12:20 AM PST

22 vjeçarja nga Texas e cila u qëllua për vdekje nga nëna e saj kishte për tu martuar me të fejuarin e saj të hënën që shkoj. Taylor Sheats dhe motra e saj 17 vjeçare Madison vdiqën të premten pasi u qëlluan me armë nga nëna e tyre pas një mbledhje familjare. 42 vjeçarja Christy Sheats u qëllua për vdekje nga policia pasi vrau të bijat. Vajza më e madhe dhe i dashuri i saj prej shumë vjetësh kishin caktuar datën e dasmës për të hënën që shkoj, sipas të dhënave......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Momente frike, aeroplani ulet n? pist?n ku nj? tjet?r po nisej t? fluturonte

Posted: 06 Jan 2017 11:00 PM PST

Momente frike në aeroportin e Sidneit, kur një aeroplan është ulur në pistë teksa një tjetër ishte duke u nisur për tu ngjitur lart, pasi një numër i madh pasagjerësh shkaktuan vonesa në aeroport. Pamjet janë filmuar nga fotografi Tom Ferguson, i cili ka mbetur i shokuar nga distanca e vogël mes dy aeroplanëve në pistën e aeroportit. “Në këtë video të veçantë, distanca mes një aeroplani “Jetstart Australia A320” që po bëhej gati të nisej dhe “Cathay Pacific Airbus......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kamioni p?rplas fort dy vajza, shp?tojn? mrekullisht (+18)

Posted: 06 Jan 2017 10:36 PM PST

Videoja e postuar më poshtë tregon momentin kur dy vogëlushe kineze, shpëtuan për mrekulli pas përplasjes nga një kamion. Ngjarja ka ndodhur në një provincë të Kinës, kur dy vajzat ishin duke pritur buzë rrugës për të kaluar nga ana tjetër. Kamioni i ka marrë përpara dhe i ka përplasur për tokë, por ato mrekullisht kanë mundur të ngrihen. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Superaksionet e Policis?

Posted: 06 Jan 2017 02:20 PM PST

Emisioni  “Drejtësia në Kosovë” ka transmetuar të përmbledhura aksionet ekskluzive të Policisë së Kosovës të realizuara gjatë vitit 2016. Filmimet ekskluzive të realizuara nga ekipi i emisionit “Drejtësia në Kosovë” në bashkëpunim me Policinë e Kosovës janë transmetuar në kuadër të emisionit “Drejtësia në Kosovë”. Në përmbledhje janë transmetuar aksionet e drejtorisë  kundër krimit të organizuar në konfiskimin e pasurive të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo ?sht? madh?shtia e Murit t? Madh Kinez

Posted: 06 Jan 2017 12:46 PM PST

Kemi lexuar e kemi dëgjuar shumë shpesh për të. Disa prej nesh edhe e kanë vizituar Murin e Madh Kinez. Ndërsa falë zhvillimeve teknologjike tashmë mund të kemi pamje shumë të mira të filmuara nga dronë të ndryshëm. Më poshtë ju sjellim disa video në të cilat mund të shihni madhështinë e këtij muri. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :