Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Edhe nj? shqiptar i k?rkuar nga Interpoli arrestohet n? Gjermani” plus 8 more

loading...

Bota Sot: “Edhe nj? shqiptar i k?rkuar nga Interpoli arrestohet n? Gjermani” plus 8 more


Edhe nj? shqiptar i k?rkuar nga Interpoli arrestohet n? Gjermani

Posted: 09 Jan 2017 11:29 AM PST

Gjykata e Lartë e Oldenburg ka vendosur që një të burgosur shqiptar ta ekstradojë në vendlindje. Burri jetonte në Emsland, shkruan noz.de. 42 vjeçari ishte i dënuar në mungesë me dy vjet heqje lirie nga një gjykatë shqiptare. Ai kishte shitur mobilje, që nuk ishin në pronësi të tij, në një market me treg të dorës së dytë. Akuzat shqiptare kishin arritur në organet e drejtësisë së Oldenburgut dhe më vonë në Emsland ku 42 vjeçari u shpall në kërkim nga Interpoli. Forcat e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pas Badovcit dhe Drinit t? Bardh?, ngrin edhe Uj?vara e Mirush?s

Posted: 09 Jan 2017 09:40 AM PST

Nga i ftohti që po mbretëron këto ditë, ka ngrirë edhe Ujëvara e Mirushës. Në një fotografi të publikuar në rrjetet sociale, shihet kjo ngrirje. Si pasojë e këtij të ftohti, tashmë janë ngrirë edhe Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

7 ‘fatkeq?sit?’ q? mund t? ndodhin n? 2017

Posted: 09 Jan 2017 09:14 AM PST

Italia në dorën e “Lëvizjes 5 Yjet”, fundi i Evropës, një sulm i mundshëm bërthamor nga Koreja e Veriut, rënia e ekonomisë së Kinës. Janë pak a shumë këto fatkeqësitë që parashikohen nga bankat tregtare për vitin që sapo ka filluar. Media italiane “Il Tempo” ka përmbledhur disa analiza të bankave të ndryshme për të sjellë ato që mund të jenë fatkeqësitë e vitit 2017. Mundësia që të ndodhin nuk është shumë e lartë, megjithatë duhen......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Njihuni me 10 shtetet m? paq?sor? n? bot?

Posted: 09 Jan 2017 08:48 AM PST

A e dini se cilat janë shtetet më të qeta dhe paqësore në botë për të jetuar? Që prej vitit 2007, për çdo vit Index Peace Global bën matjen e paqes së kombeve dhe rajoneve. Edhe pse bota duket sikur gjithnjë e më shumë po bëhet më mizore, sipas këtij indeksi, ju prezantojmë 10 shtetet më paqësore në botë. Islanda– Me 1.6 milion vizitorë që pritet të shkojnë në Islandë deri në fund të këtij viti, nuk ja prishin këtij vendi qetësinë dhe peizazhet......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zvic?r: Arrestohet nj? shqiptar i dyshuar p?r diler droge

Posted: 09 Jan 2017 07:35 AM PST

23 vjeçari shqiptar është arrestuar të premten e fundit në Ruswil, ku policia mundi ti sekuestrojë sasi të konsiderueshme droge, shkruan luzernerzeitung.ch. Ai dyshohet se ka udhëtuar drejt Zvicrës vetëm për të shitur heroinë, shkruan Prokuroria e Luzernit, në një prononcim të shkurtër për media. Momentalisht shqiptari është dërguar në paraburgim, ndërsa Prokuroria Sursee do merret me zbardhjen e rastit./Bota sot. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje shokuese: F?mija vret pengun e ISIS-it (+18)

Posted: 09 Jan 2017 02:39 AM PST

Një video vërtet tronditëse është publikuar online nga Shteti Islamik. Në video shfaqet një fëmijë shumë i vogël, 3-4 vjeç, teksa ecën mes një zone me topa plastikë të copëtuar, për të ekzekutuar një peng të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit. I mituri i cili sapo ka mësuar të hedhë hapat e parë në jetë, merr instruksione  nga një militant i rritur si të mbajë pistoletën, për të qëlluar pengun. Videoja mbyllet me një të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qytetar?t shesin pliko me kupon? fiskal?

Posted: 09 Jan 2017 01:55 AM PST

Ka kohë që qytetarët e Kosovës kanë filluar me mbledhjen e kuponëve fiskalë, për të u rimbursuar pastaj me një shumë “simbolike”. Përderisa disa mbledhin për ti dorëzuar pastaj në ATK, disa të tjerë e bëjnë për t’i shitur. Prandaj për ata që nuk arrijnë të mbledhin mjaftueshëm kuponë, ekziston mundësia për t’i blerë. Në një nga faqet online në rrjetet sociale, disa persona kanë filluar të bëjnë biznes me këtë gjë. Ata po......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kolla e r?nd? ka prekur qindra njer?z, ja ?far? thon? doktor?t

Posted: 08 Jan 2017 10:10 PM PST

Kolla e rëndë që del me një forcë gërryese nga mushkëritë ka prekur një numër shumë të madh njerëzish dhe doktorët thonë se nuk kanë çfarë këshille të japin sepse nuk ka asgjë që mund të bëjnë për të ndihmuar. Në shumë grafi tregohen mushkëritë e acaruara të shumë njerëzve që kanë një kollë të tillë e cila vështirë të kurohet me antibiotikë. Atyrë të cilëve vuajnë nga kjo kollë bezdisëse......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pamje t? ralla: Noton mes 2 metrave bor?, ky ?sht? shqiptari q? sfidon rus?t

Posted: 08 Jan 2017 01:19 PM PST

Një ngjarje jo e zakontë për ditë të ftohta si këto ka ndodhur në Shkup, ku protagonist i saj ishte një shqiptar. Duke notuar mes borës dhe pa i bërë aspak përshtypje i ftohti siberian shqiptari nga Shkupi ka sfiduar dëborën duke ecur në mes të saj edhe pse i mbuluar më shumë se sa gjysma e trupit. Një përballje e tillë më shumë se e guximshme është ishte dhe një sfidë me ata që jetojnë përditë të ftohtin rus, ku dhe atje me shumë gjasa një pamje e tillë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :