Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Gjuriq-Luna?ekut: Krimet e luft?s nuk vjet?rsohen” plus 8 more

loading...

Bota Sot: “Gjuriq-Luna?ekut: Krimet e luft?s nuk vjet?rsohen” plus 8 more


Gjuriq-Luna?ekut: Krimet e luft?s nuk vjet?rsohen

Posted: 05 Jan 2017 08:36 AM PST

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka porositur raportuesen për Kosovën në Parlamentit Evropian Ulrike Lunaçek se krimet e luftës nuk  vjetërsohen. Deklarata e Gjuriqit vjen pas deklaratës së Lunaçekut se BE-ja duhet të bëjë presion ndaj Serbisë për t’i hequr flet arrestet e dala afati.  Lunaçek e ka dhënë këtë deklaratë pas arrestimit të Ramush Haradinajt në Basel të Zvicrës I cili u ndalua në bazë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Homazhe te varri i gjeneralit Shaban Shala

Posted: 05 Jan 2017 06:29 AM PST

Sot u bënë pesë vjet nga vdekja e Gjeneral Shaban Shalës. Me këtë rast u bënë homazhe te varri i tij. Homazhe bënë: kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, deputetët Sala Berisha-Shala, Elmi Reçica, ministri i Ambientit, Ferat Shala, bashkëveprimtarët e Shalës Nuhi Ahmeti, Abdullah Dërguti, Behxhet Shala, Idriz Hysenaj, familjarë e qytetarë. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aleanca p?r Shqiptar?t: Politika serbe shum? larg konceptit evropian

Posted: 05 Jan 2017 04:25 AM PST

Ish-kryeministri dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj dje u arrestua nga autoritetet e Francës pas një flet-arresti të lëshuar nga Serbia. Për këtë akt, Aleanca për Shqiptarët e Maqedonisë ka thënë se Serbia është shumë larg konceptit evropian. ”Arrestimi i Ramush Haradinajt në Francë, është një presedan dhe skandal diplomatik ndërkombëtar aq më tepër duke ju rreferuar fletë-arrestit të Serbisë. Serbisë si duket nuk i mjafton as verdikti i pafajësisë nga Tribunali i......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Operatori serb do t'i ket? n? shfryt?zim 60 mij? numra

Posted: 05 Jan 2017 02:43 AM PST

Kompania serbe e telefonisë fikse dhe mobile, “MTS’ D.O.O”, antenat për funksionim të saj do t'i vendos në 30 lokacione të territorit të Kosovës, kryesisht në zonat e banuara me serbë. Po ashtu kjo kompani do t’i ketë në dispozicion 60 mijë numra. Licenca për operim i është dhënë nga Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP). Dhënia e licencës operatorit serb është bërë menjëherë pasi Kosova ka marrë kodin shtetëror +383, kod ky i cili do......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vu?iq i k?rc?nohet Franc?s n?se Haradinaj nuk ekstradohet n? Serbi

Posted: 05 Jan 2017 02:37 AM PST

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha të enjten se Serbia do të kërkojë esktradimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinajt, i ndaluar nga autoritetet franceze në Bazel. Vuçiq u tha gazetarëve në Qeverinë e Serbisë se prokuroria ka një “numër të lëndëve kundër Haradinajt dhe askush nuk ka të drejtë që të rrënojë vendimet e organeve të drejtësisë – Prokurorisë së Serbisë”. “Çka tjetër vetëm se të kërkojmë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

‘Nxehet’ fort burri i Shkurte Fejz?s p?r arrestimin e Haradinajt: Na piu e zeza...

Posted: 05 Jan 2017 01:58 AM PST

Për arrestimin e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj nga policia francize me urdhër arrest të Serbisë ka reaguar edhe bashkëshorti i këngëtares Shkurte Fejza. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Hajrush Behluli ka thënë se Kosova duhet të ndërprejë bisedimet me Serbinë dhe të kthjellet një herë e mirë, përcjell Bota sot. “Mendoni pak o njerëz se kështu as nuk bëhet dhe as nuk mbrohet shteti dhe është momenti i fundit të kthjellemi e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet super e k?rkuara, terroristja e majt? q? tronditi Greqin?

Posted: 05 Jan 2017 01:39 AM PST

Terroristja më e kërkuar në Greqi, Pola Rupa, një ndër krerët e organizatës terroriste “Lufta Revolucionare“ është ndaluar prej policisë greke në Athinë. Policia thotë se së bashku me të, në banesë ndodhej edhe fëmija dhe një femër tjetër, 25 vjeç, e cila e strehonte gjatë arratisë së saj më shumë se 2-vjeçare. Mësohet se Rupa nuk ka kryer rezistencë gjatë arrestimit të saj. Ajo u ka kërkuar autoriteteve të mos prekin fëmijën dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Labi reagon p?r ndalimin e Ramush Haradinaj: Tradhtia e bot?s ndaj heronjve tan? nuk ka t? ndalur!

Posted: 04 Jan 2017 02:15 PM PST

Ndalimi i Ramush Haradinaj në Francë ka bërë që të reagojë edhe këngëtari Labinot Tahiri. Ky i fundit ka publikuar një fotografi në faqen e tij në Facebook ku shihet se është bashkë me të parin e AAK, Haradinaj. Kësaj fotoje, Labi ia ka lënë një shkrim ku shpreh mllefin për këtë gjest të kryer. Më poshtë keni reagimin e tij të plotë: ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mal i zi, 6 persona vdesin nga gripi

Posted: 04 Jan 2017 01:04 PM PST

Tre persona kanë humbur jetën së fundmi nga virusi i gripit në Mal të Zi. Sipas mediave malazeze, bazuar në informacionet e përcjella nga Instituti i Shëndetit Publik, raportohet se në total deri tani kanë ndërruar jetë 6 persona. Po sipas të dhënave të institutit, këta persona nuk kanë qenë të vaksinuar dhe kanë vuajtur nga sëmundjet kronike. Po ashtu, raportohet se nga 26 dhjetori i vitit 2016 deri më 1 janar të vitit 2017 tek mjekët e zgjedhur janë regjistruar 1.228 persona me simptome të ngjashme me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :