Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Hoxhaj thrret p?r toleranc? p?r Krishtlindjet ortodokse” plus 10 more

loading...

Bota Sot: “Hoxhaj thrret p?r toleranc? p?r Krishtlindjet ortodokse” plus 10 more


Hoxhaj thrret p?r toleranc? p?r Krishtlindjet ortodokse

Posted: 06 Jan 2017 10:13 AM PST

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka uruar të gjithë besimtarët e besimit ortodoks për festën e Krishtlindjeve Ortodokse. Në mesazhin e urimit, Hoxhaj ka thënë se festa e Krishtlindjes përçon mesazhe të fuqishme të tolerancës, paqes dhe mirëkuptimit mes njerëzve pa dallim, ndërsa ka shprehur urime të përzemërta. “Urimet më të përzemërta për festën e Krishtlindjeve, të gjithë besimtarëve të besimit ortodoks. Mesazhet e fuqishme......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Foto t? tmerrshme nga aksidenti n? Serbi, ja si u p?rplasen makinat e m?rgimtar?ve shqiptar?

Posted: 06 Jan 2017 09:56 AM PST

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur sot në Serbi, në të cilin janë përfshirë rreth 45 vetura, shumica prej tyre me mërgimtarë shqiptarë. Sipas mediave të huaja, ky aksident ka ndodhur 10 kilometra para Nishit në korridorin që lidh Ballkanin me Evropën Perëndimore, nga i cili janë lënduar 22 persona, shumica prej tyre shqiptarë, përcjell Bota sot. Më poshtë ju sjellim foto nga ky aksident./BS/ ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Labinot Tahiri n? protest?: Duam lirimin e Ramush Haradinajt

Posted: 06 Jan 2017 06:06 AM PST

Marshit protestues kundër arrestimit të kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt i është bashkangjitur edhe këngëtari i njohur, Labinot Tahri. Ai ka shpërndarë një video në “Facebook” ku tregon se aktualisht ndodhet në protestë. “Duam lirimin e Ramush Haradinajt”, ka shkruar këngëtari në Facebook. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Jep dor?heqje ish drejtori i CIA-s Woolsey

Posted: 06 Jan 2017 05:08 AM PST

Ish-drejtori i CIA-s R. James Woolsey Jr, një veteran i katër administratave presidenciale dhe një nga ekspertët kryesorë të vendit të inteligjencës, dha dorëheqjen të enjten nga ekipi i tranzicionit të presidentit të sapozgjedhur Donald Trump, për shkak të tensioneve në rritje mbi vizionin e Trump ndaj agjencive të inteligjencës, shkruan Washington Post. "Ambasadori Woolsey nuk është më  këshilltari i lartë i presidentit të zgjedhur Trump. Ai i dëshiron suksese presidentit të sapo zgjedhur dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Stuttgart: Kapen shqiptari i k?rkuar nga Prokuroria, bashkudh?tari nuk mund t? lokalizohet

Posted: 06 Jan 2017 04:21 AM PST

Rreth orës 15.30, e enjte, forcat blu të komisariatit Pforzheim kontrolluan disa vetura në magjistralen A8, që vozisnin në drejtim të Stuttgartit, shkruan pz-news.de. Gjatë një kontrolli të një veture tip BMW me targa të Italisë, shofer ishte një person (45) i kërkuar nga Prokuroria e Mynihut. 45 vjeçari i lindur në Shqipëri me vendbanim në Itali u arrestua dhe u ekstradua në komisariatin e policisë bavareze. Bashkëudhëtari i tij është në arrati edhe gjatë të premtes, përkundër që për......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mashtroi burrin, arrestohet 26 vje?arja britanike

Posted: 06 Jan 2017 02:51 AM PST

Një nënë britanike është burgosur në Bahrein në bazë të ligjeve të rrepta të Sheriatit, pasi akuzohet se ka mashtruar burrin e saj me pretendimin se ai e ka sulmuar atë kur ajo është përpjekur të largohej nga vendi. Hannah James është dërguar në qeli një muaj më parë dhe thuhet se ka mbijetuar me 3 vakte orizi në ditë dhe ujë, shkruan Daily Mail. Por familja e 26 vjeçares thotë se ajo u përball me akuzën vetëm kur ajo kërcënoi se do të largohej nga shtëpia......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Anulohen tre fluturime n? aeroportin e Prishtin?s

Posted: 06 Jan 2017 02:31 AM PST

Moti i rënduar nga reshjet e borës ka bërë që të ketë edhe anulime të fluturimeve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”. Deri në këtë moment janë anuluar tre fluturime. Zyra për Media e Aeroportit i ka thënë  se pista është e hapur por po ka vështirësi në aterime dhe për këtë ka ardhur deri të anulimi i fluturimeve.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Bora bllokon edhe Serbin?, nd?rpritet qarkullimi n? autostrad?n Nish-Beograd

Posted: 06 Jan 2017 02:11 AM PST

Reshjet e mëdha të borës që kanë përfshirë Ballkanin, dje dhe sot, kanë shkaktuar telashe edhe në Serbi. Si pasojë e motit të keq dhe borës, autostrada Beograd-Nish ka dalë jashtë funksionit dhe është bllokuar për qarkullim, njoftojnë mediat beogradase.  Sipas të dhënave meteorologjike në Nish, temperaturat kanë shkuar deri në minus tetë gradë, derisa lartësia e mbuluar nga bora është deri në 16 cm. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ushtar?t e Rusis? tregojn? forc?n

Posted: 06 Jan 2017 12:53 AM PST

Forcat e Marinës ruse kanë treguar aftësitë e tyre në qitje, luftime me thikë dhe aftësitë në artet marciale për publikun filipinas në parkun qendror të Manillës si një shenjë “vizitës miqësore”. Siç shihet edhe nga fotot, forcat ushtarake ruse i kanë thyer shishe xhami në kokë dhe copa druri në trupat e njëri-tjetrit duke dhuruar një spektakël të forcës fizike në Filipine. Madje gjatë spektaklit të ofruar, ata kanë thyer edhe tulla të vendosur në stomakun e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Luan Krasniqi i jep p?rkrahje t? fuqishme Ramushit: Je i vetmi q? flet t? v?rtet?n, hero i gjall?!

Posted: 05 Jan 2017 11:57 PM PST

Edhe ish-kampioni i Evropës në boks Luan Krasniqi, ka komentuar lidhur me ndalimin e liderit të AAK-së Ramush Haradinaj në Francë me urdhër të Serbisë. Përmes një postimi në Facebook, Kransiqi ka thënë se Haradinaj po e flet të vërtetën dhe është hero i gjallë, shkruan Bota sot. “Ramush ti je i vetmi që do ta fletë dhe drejton te vërtetën. Hero i gjallë”, ka shkruar ai. Ndryshe, Haradinaj, do të mbetet në paraburgim në Francë deri sa Serbia të bëjë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rr?fimi i adoleshentes me ngjyr?: M? tallnin n? shkoll? p?r shkak t? ngjyr?s s? l?kur?s

Posted: 05 Jan 2017 11:08 PM PST

“Zgjohesha çdo ditë dhe vështroja veten time në pasqyrë për orë të tëra duke menduar të shkoja apo jo në shkollë sepse e dija mirë që do më tallnin. Më vinin lloj-lloj nofkash të shëmtuara që lidheshin me ngjyrën e lëkurës sime.Më kishin krijuar shumë nofka për të cilat nuk më vinte mirë t’i dëgjoja. Më vinte turp prej vetes sime. Në shumë vende afrikane, vajzat përdorin solucione për të zbardhur lëkurën. Shumë kushërira të miat e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :