Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Kompania MDA reagon ndaj ngritjes s? aktakuz?s nga Prokuroria” plus 10 more

loading...

Bota Sot: “Kompania MDA reagon ndaj ngritjes s? aktakuz?s nga Prokuroria” plus 10 more


Kompania MDA reagon ndaj ngritjes s? aktakuz?s nga Prokuroria

Posted: 13 Jan 2017 07:26 AM PST

Kompania MDA me anë të një komunikate njofton se aktaktuza e Prokurorisë lidhet me projektin “Rritja e aftësisë konkurruese të sipërmarrjeve dhe promovimi i eksportit”, të financuar nga Bashkimi Europian (i cili është anuluar dhe nuk ka pas kosto financiare as për BE dhe as për Kosovën). Në këtë projekt MDA ka qenë pjesë e një konsortiumi të firmave ndërkombëtare përfshirë: International Development Ireland (udhëheqëse e konsortiumit), Exemplas Holdings Ltd nga Britania e Madhe, Aegean......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hapen rrug?t e fshatrave t? Kuk?sit t? bllokuara nga bora

Posted: 13 Jan 2017 07:09 AM PST

Prej ditësh, banorët e fshatrave të brezit kufitar të Kukësit, kanë hasur vështirësi të mëdha komunikimi për shkak të izolimit nga bora e dendur e ditëve të fundit. Për zhbllokimin e situatës një kontribut të madh kanë dhënë autoritete lokale dhe qendrore të Kosovës të cilët iu përgjigjen thirrjes se Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë për të kapërcyer këtë gjendje shumë të vështirë. Prej 48 orësh u aktivizuan mjetet e ndryshme......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prokuroria e Trinbunalit t? Hag?s k?rkon burgim t? p?rjetsh?m p?r Karaxhiqin

Posted: 13 Jan 2017 06:56 AM PST

Prokuroria e Hagës ka kërkuar burgim të përjetshëm për të akuzuarin për krime lufte Radovan Karaxhiq. Ai marsin e kalur është dënuar me 40 vjet burg për shkak të gjenocidit në Srebrenicë dhe krime kundër njerëzimit në Bosnje e Hercegovinë gjatë viteve 1992-1995, bëri të ditur sot Tribunali i Hagës. Ankesë është ngritur në shkallën e dytë të Gjykatës së Tribunalit në fillim të dhjetorit dhe ka 89 faqe derisa ankesa e Karaxhiqit i ka 223 faqe. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Australiani q? i ra rreth e p?rqark bot?s me bi?iklet?, vjen n? Kosov?

Posted: 13 Jan 2017 06:05 AM PST

Para dy viteve, australiani Calum MacKintosh vendosi që me biçikletën e tij të udhëtojë nëpër botë. Sa më shumë që udhëtonte, aq më pak e dinte se kur dhe ku do të përfundojë udhëtimi i tij. Ai me biçikletën e tij ka arritur edhe në Kosovë. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Holandezja arrestohet si e dyshuar si pjes?tare e ISIS-it

Posted: 13 Jan 2017 05:53 AM PST

Policia ushtarake ka vendosur të mbajë në paraburgim një femër holandeze si e dyshuar se ka udhëtuar në Siri që t’i bashkohet ISIS-it, transmeton Asociated Press. Siç thuhet në deklaratën e Prokurorisë ajo është arrestuar menjëherë pas aterrimit në aeroportin e Amsterdamit pasi që policia bullgare e dorëzoi në Holandë. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Arrestohet shtetasi serb, planifikonte sulme terroriste me shembullin e Anis Amri

Posted: 13 Jan 2017 05:41 AM PST

Policia gjermane e Essen ka arrestuar një person të cilësuar si të rrezikshëm dhe sipas gjitha gjasave pjesë e celulave terroriste. Sipas informacioneve të Bild, bëhet fjalë për një serb (28) që planifikonte sulme në Gjermani sipas shembullit të Anis Amri me vozitje të kamionit në turmë njerëzish. Policia e kishte vëzhguar atë prej kohësh, ndërsa deri përpara disa javësh qëndronte në paraburgim, përcjell botasot.info. Megjithatë menjëherë pas lirimit, ai duhet të ketë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Publikohen pamjet, ja si i torturoi policia franceze turist?t shqiptar?

Posted: 13 Jan 2017 03:44 AM PST

Policia franceze zbriti nga autobusi disa pasagjerë shqiptarë, duke u sjellë në mënyrë brutale ndaj tyre. Ngjarja është raportuar nga mediat lokale në Metz, ndërsa është dënuar nga gazetarët. Gjatë kontrollit të turistëve, një gruaje i ra të fikët. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Momenti i vrasjes s? Arkanit, a ?sht? kjo fotografia q? e k?rkuan t? gjith? n? Serbi?

Posted: 13 Jan 2017 02:44 AM PST

Një fotografi që thuhet se tregon momentin në të cilën Dobrosav Gavric shihet duke qëlluar mbi Zeljko Raznjatovic Arkanin në Hotel Intercontinental, vetëm për disa orë është shpërndarë me të madhe në rrjetet sociale në Serbi, shkruajnë mediat serbe. Foto është shpërndarë përmes një profili të rremë të gazetarit Milomir Maric, i cili është i njohur për kontakte dhe njohuri të zhvillimeve të botës së krimit të viteve ’90 të Beogradit. Siç......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veterani i arsimit fiton Audi A4 nga AL Petrol

Posted: 13 Jan 2017 02:24 AM PST

Veterani i arsimit nga komuna e Lipjanit, z. Hajrush Thaçi  është fituesi i veturës Audi A4, nga Kompania e derivateve AL Petrol. Fituesi i kësaj veture është përzgjedhur direkt në televizion, në mënyrë që gjithçka të jetë transparente për publikun. Në momentin kur ju dorëzuan çelësat z. Thaçi, i cili ishte i shoqëruar edhe nga familjarët që kishin ardhur edhe nga Gjermania dhe  nuk gjenin shprehje për të falënderuar menaxhmentin dhe personelin e AL Petrol, për këtë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Joe Biden qan kur Obama e nderon me Medaljen Presidenciale t? Liris?

Posted: 13 Jan 2017 12:48 AM PST

Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden ka qarë gjatë një konference të mbajtur në Shtëpinë e Bardhë, ku i pranishëm ishte dhe Presidenti aktual Barack Obama. Emocionet u shtuan duke mos arritur që Biden të mbaj lotët në momentet kur Presidenti në largim Barack Obama e nderoi atë me Medaljen Presidenciale të Lirisë. Biden u vlerësua lartë nga shefi i tij duke u cilësuar si një njëri i jashtëzakonshëm sikurse në karrierën e tij ashtu edhe në shërbimet publike. Për më......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Policia Franceze terror ndaj shqiptar?ve, i ndalon me arm? dhe i zbret nga autobusi

Posted: 12 Jan 2017 11:21 PM PST

Nëse ju keni ndërmend që të lëvizni me makinën tuaj në Francë bëni mirë që të shmangni Avenue Foch dhe vendin Mazelle. Kështu e nis shkrimin "Lë republicain Lorrain", ku shpjegohet tortura që u është bërë turistëve shqiptarë në Metz. Arsyeja kryesore? Një operacion kontrolli nga ana e policisë, doganave dhe policisë kufitare. Autobusi me turistë nga Shqipëria është kontrolluar në Avenue Foch. Sipas medias franceze, ky ishte një operacion i parëndësishëm......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :