Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Mali i Zi po p?rparon drejt integrimit euroatlantik” plus 2 more

loading...

Bota Sot: “Mali i Zi po p?rparon drejt integrimit euroatlantik” plus 2 more


Mali i Zi po p?rparon drejt integrimit euroatlantik

Posted: 07 Jan 2017 03:05 PM PST

Zyrtarët malazezë theksojnë se Mali i Zi po shënon përparime të dukshme drejt integrimeve euroatlantike dhe ata besojnë se së shpejti do të bëhet anëtare e plotë e NATO-s. Edhe përfaqësuesit ndërkombëtarë në Podgoricë Malin e Zi e cilësojnë si shtetin më të përgatitur në rajon për integrimet evroatlantike. Në këtë kuadër ata i bënë thirrje opozitës në Mal të Zi që të kthehet në parlament dhe të bëhet pjesë aktive e tij. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ballkani p?rfshihet nga temperatura tejet t? ftohta

Posted: 07 Jan 2017 02:05 PM PST

Në malet e Bosnje e Hercegovinës u shënuan temperaturat më e ultë në Ballkan, në minus 27 gradë Celsius. Vala e të ftohtit pushtoi edhe brigjet e Detit Adriatik. Në qytetin kroat Split, temperatura e ajrit është minus shtatë gradë, që është temperatura më e ulët në 50 vitet e fundit. Rekordi paraprak është prej 23 janarit të vitit 1963, kur në Split janë matur minus nëntë gradë Celsius. Për shkak të temperaturave të ulëta dhe stuhive të fuqishme, deri në gadishullin......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Qeni shqyen k?mb?n e vog?lushes 6-vje?are (+18)

Posted: 07 Jan 2017 12:59 PM PST

Një vajzë 6 –vjeçe në Britani është sulmuar egërsisht nga një qen Bulldog, i cili i ka shkaktuar plagë të tmerrshme. Vajza është shtruar menjëherë në spital, ku i është nënshtruar një operacioni, pasi plagët e marra ishin të shumta. Ka qenë nëna e vajzës ajo, e cila ka bërë të mundur ta shpëtojë të bijën. Ajo ka qënë në shtëpi gjatë kohës që vajza ishte jashtë duke luajtur dhe pasi ka dëgjuar britmat e së bijës ka dalë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :