Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Me pasaportat e k?tyre 16 shteteve mund t? pushtoni bot?n” plus 8 more

loading...

Bota Sot: “Me pasaportat e k?tyre 16 shteteve mund t? pushtoni bot?n” plus 8 more


Me pasaportat e k?tyre 16 shteteve mund t? pushtoni bot?n

Posted: 04 Jan 2017 09:53 AM PST

Nëse udhëtimi është pasioni juaj, atëherë duhet të merrni nënshtetësinë e një prej shteteve të poshtëpërmendura. Me një pasaportë belge apo gjermane mundtë pushtoni botën. Në më shumë se 150 aeroporte do t’ju duhet të tregoni vetëm pasaportën dhe asgjë më shumë. Mjafton të keni leket dhe zbuloni sa shtete mund të vizitoni me ketë pasaporta:  16. Shtetet e Bashkuara të Amerikës- 155 shtete 15. Japonia  14. Norvegjia 13. Belgjika  12. Holanda  11.......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rendi i ri ballkanik mes Turqis?, Rusis?, SHBA dhe BE-s?

Posted: 04 Jan 2017 09:13 AM PST

Për këtë shumica e vëzhguesve pajtohen, por mbetet e paqartë sesi do të ishte ndarja nëpër rajone të ndryshme. Në lidhje me rajonin e Ballkanit dy janë pikat kryesore të programit të politikës së jashtme amerikane: paralajmërimi i “izolimit”, kjo do të thotë tërheqja e Amerikës nga pyetjet ndërkombëtare dhe në anën tjetër përmirësimi i marrëdhënieve me Moskën si shoqëri mes “burrave.” Nëse Trump i zbaton paralajmërimet e tij, kjo vetëm se do ta......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nikolic t? premten n? Sht?rpc? - feston Krishtlindjet Ortodokse?

Posted: 04 Jan 2017 07:59 AM PST

Presidenti serb Tomislav Nikolic ka paralajmëruar se të premten, një ditë para Krishtlindjes ortodokse do të qëndrojë në Kosovë. Nikolic do të qëndrojë në Shtërpcë ku do të marrë pjesë në kremtimin e Krishtlindjes, ka bërë të ditur departamenti për marrëdhënie me publikun i Presidentit të Republikës së Serbisë. Presidenti i Serbisë për herë të fundit ishte në Kosovë në Gazimestan për Vidovdan në vitin 2014.  ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Aeroplani huq pist?n, 164 pasagjer?t p?rjetojn? tmerrin

Posted: 04 Jan 2017 06:52 AM PST

Një aeroplan pasagjerësh doli jashtë pistës me 171 persona në bord, vetëm pasi ai zbarkoi në qytetin perëndimor rus të Kaliningradit. Siç shkruajnë mediat e huaja, njëra nga “këmbët” e aeroplanit ishte dëmtuar dhe pasagjerët e tmerrar u desh të evakuohen përmes një “rrëshqitëse emergjence”. Aeroplani Aeroflot A321, i cili po fluturonte prej Moskës, kishte shtatë anëtarë të bordit dhe 164 pasagjerë. Ai thuhet se u ndalua rreth 150 metra nga pista. Si pasojë, shtohet......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hajdut?t n? Paris grabisin kasafort?n 500 kg me diamante

Posted: 04 Jan 2017 03:17 AM PST

Një kasafortë me peshë 500 kg, në të cilën ndodheshin 180 diamante me një vlerë prej 250 mijë eurosh është vjedhur nga persona ende të paidentifikuar. Ata kanë arritur të futen natën në argjendarinë e vogël, e specializuar në punimin e diamanteve. Pasi kanë thyer derën dhe në mungesë të alarmeve apo kamerave, ata kanë marrë pa problem kasafortën, e cila nuk ka qenë e salduar në mur. Një tjetër vjedhje është kryer edhe në një lokal të vogël ngjitur, ku......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqiptari sulmoi policin? austriake gjat? arrestimit, akuzohet p?r grabitjen e veshmbathjeve

Posted: 04 Jan 2017 01:37 AM PST

Kitzbühel, 4 janar – Hapjen e një dere në Shtëpinë e Pensionerëve e ka shfrytëzuar një grabitës, që është futur pa problem dhe është veshur me tesha të reja duke i lënë të tijat aty, shkruan media e Tirolit Jugor, tt.com. Kur roja e pa grabitësin, alarmoi policinë, që e kishte gjetur menjëherë. “Në momentin ku policia tentoi t’ia lidhë duart, ai u bë agresiv dhe me grushta tentoi të largohet. Policia përdori sprej dhe mejte elektrike për ta neutralizuar. Si pasojë e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kim Jong-un k?t? jav? feston dit?lindjen, e pabesueshme sa vjet i mbush

Posted: 03 Jan 2017 11:28 PM PST

Shteti komunist i Koresë së Veriut është ndër më të izoluarit në botë, duke gënjyer njerëzit për sukseset e Qeverisë. Një nga këto sekrete është edhe mosha e diktatorit Kim Jong Un. Por më në fund është zbuluar edhe mosha e tij. Kim Jong Un ka lindur më 8 Janar 1984. Pra, ai është 32 vjeç. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Prifti italian akuzohet p?r orgji me 15 femra n? kish?

Posted: 03 Jan 2017 10:54 PM PST

Autoritetet italiane kanë njoftuar se janë duke e hetuar një prift katolik nga Padova, i cili dyshohet për orgji në famullinë e tij. Andrea Contin 48 vjeçar, një famullitar në Kishën e San Lazzaro po dyshohet se jeton përmes fitimeve të pamoralshme dhe dhunës psikologjike. Hetimi kishte filluar pas tri femra, anëtare të famullisë ishin ankuar për sjelljen e tij, raportoi The Times. Pas hetimeve të para autoritetet italiane kanë gjetur tashmë lodra të seksit dhe video pornografike. Contin raportohet se është me......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

LDK nes?r b?n homazhe p?r Tahir Zemajn

Posted: 03 Jan 2017 01:46 PM PST

Anëtarë të kryesisë se Lidhjes Demokratike dhe dega e kësaj partie në Deçan pritet të bëjnë homazhe pranë varrezave të Tahir, Enis dhe Hasan Zemajt në Strellc të Epërm të Deçanit. Në një njoftim dërguar medieve bëhet me dije se homazhet do të bëhen nesër nga ora 12:00.  Nuk dihet nëse në homazhe do të marrë pjesë edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Në dy vitet e fundit janë organizuar akademi përkujtimore nën përkujdesjen......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :