Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Milaim Zeka ia ‘fut?’ duart moderator?s shqiptare” plus 6 more

loading...

Bota Sot: “Milaim Zeka ia ‘fut?’ duart moderator?s shqiptare” plus 6 more


Milaim Zeka ia ‘fut?’ duart moderator?s shqiptare

Posted: 01 Jan 2017 10:01 AM PST

Milaim Zeka kohëve të fundit po habit me fotografitë që publikon në rrjetet sociale. Ai tash e sa ditë shihet teksa publikon fotografi nga pjesëmarrjet e tij në evenimente të ndryshme dhe në pozita tejet të palakmueshme. E fundit ishte pjesëmarrja e tij në ditëlindjen e producentit të njohur Ilir Geci, ku u pa teksa pozonte me disa femra mjaft tërheqëse. Ndërsa sot Zeka u pa në rrjetin social Instagram së bashku me moderatorën tashmë e re në ekranet televizive, dhe jo shumë e njohur për publikun Kadrie......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Da?iq: Vet?vras?se p?r Serbin? n?se prish? marr?dh?niet me k?to dy shtete

Posted: 01 Jan 2017 08:58 AM PST

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se qëllimi i Serbisë është të ndërtojë marrëdhënie me Shtetet e Bashkuara, por edhe vazhdimi i marrëdhënieve të mira me Rusinë dhe Kinën, si dhe përparimi drejt Bashkimit Evropian. Në një intervistë me agjencinë serbe të lajmeve – Beta, Daçiç tha se Serbia nuk mund të ndjekë një politikë të balancuar në mes të Perëndimit dhe Rusisë, pasi Rusia ka mbrojtur gjithmonë interesat e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

F?mija i par? i lindur n? Torino, me baba shqiptar

Posted: 01 Jan 2017 05:07 AM PST

Në Torino të Italisë, fëmija i parë që erdhi në këtë botë për vitin 2017 ishte një djalë. Ai u lind në orën 00.28 të 1 janarit. Fëmija është djalë i një babai shqiptar dhe një nëne italiane. Me ndërhyrje çezariane, lindja e të voglit shkoi mirë. Ai peshon vetëm 2 kilogramë e 100 gramë dhe nënë e bir ndodhen nën kujdesin e bluzave të bardha. Fëmija që e shihni në foto me prindërit, mori emrin Alesandro. Edhe në Prato të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Britanik?t e kthejn? nat?n e Vitit t? Ri n? nj? ‘masak?r’

Posted: 01 Jan 2017 02:14 AM PST

Britanikët kanë festuar mbrëmjen e Vitit të Ri në mënyrën e tyre e cila tashmë është bërë e njohur për të gjithë. Shumë prej tyre 2017 i ka gjetur duke u përballur me policinë, duke vjellë apo duke fjetur nëpër stola dhe pranë kazanëve të mbeturinave. Qindra njerëz kishin mbushur rrugët e qyteteve për të festuar dhe pritur ndërrimin e viteve, por siç mund ta shikoni edhe nga fotot, festa ka përfunduar në një kaos të vërtetë. Djem dhe vajza nuk......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

K?ta jan? artikujt m? t? lexuar nd?rkomb?tar t? vitit 2016

Posted: 31 Dec 2016 02:56 PM PST

Sigurisht, lajmet më të lexuara ndërkombëtare kanë qenë ato në lidhje me spektrin politik, e sidomos ato të zgjedhjeve të fundit që u mbajtën për presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Megjithatë, jo gjithkujt i intereson politika e një vendi të huaj, apo edhe të vet vendit të tij. E duke i ikur politikës, artikulli më i lexuar ka qenë “Pse martohemi me njeriun e gabuar”, ky lajm që ishte jo vetëm ndërkombëtar por edhe në Kosovë bënte bujë. Më......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

10 personat m? me ndikim t? vitit 2016

Posted: 31 Dec 2016 02:20 PM PST

‘Personi i Vitit’ është lista e kandidatëve të përzgjedhur vjetor, që tregon personin më me ndikim në botë, më të lexueshmin dhe më të kërkuarin, kjo për të mirë apo për të keq. NBC, pas një hulumtimi të gjatë, ka renditur 10 persona që këtë vit kishin më shumë influencë në mbarë botën. Donald Trump Trump është kandidati që u zgjodh si Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Simone Biles Gjimnazistja 19......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

?far? pritet t? ndodh? n? vitin 2017?

Posted: 31 Dec 2016 01:28 PM PST

Një konflikt mbi ngrohjen globale dhe turizëm i zgjeruar hapësinor. Ja çfarë parashikon i famshmi Nostradamus për 2017-n. Sipas ithtarëve të tij, filozofi francez i shekullit të XVI ka paraparë me saktësi të çuditshme një sërë ngjarjesh historike, përfshirë këtu 11 shtatorin dhe ngritjen e Adlof Hitlerit. Teoritë e konspiracionit thonë se, ai arriti të shihte që prej atëherë zgjedhjen e Donald Trumpit president. Madje, ka nga ata që shkojnë aq larg, sa të pretendojnë se Nostradamusi ka......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :