Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Njihuni me 43 vje?arin shqiptar, personin m? t? k?rkuar n? Spanj?!” plus 13 more

loading...

Bota Sot: “Njihuni me 43 vje?arin shqiptar, personin m? t? k?rkuar n? Spanj?!” plus 13 more


Njihuni me 43 vje?arin shqiptar, personin m? t? k?rkuar n? Spanj?!

Posted: 12 Jan 2017 09:37 AM PST

Shqiptarët jo pak herë janë “dhimbje koke” për policinë e vendeve të ndryshme. Dhe këtu nuk bën përjashtim as policia spanjolle. Së fundmi, një 43 vjeçar shqiptar, është personi më i kërkuar sot në Spanjë, i akuzuar për trafik të qenieve njerëzore. Bëhet fjalë për shqiptarin Durim Gremaj, 43 vjeç, i cili dyshohet nga Interpoli se fshihet në Spanjë. Policia spanjolle ka postuar sot në Tëitter fotografinë e tij duke i bërë apel qytetarëve që e......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shqiptari i rrethuar nga dhjet?ra ujq?r, por...

Posted: 12 Jan 2017 08:06 AM PST

Një djalë ka vendosur që të sfidojë të ftohtin dhe borën, por më shumë se këto, frikën për tu sulmuar nga ndonjë ujk. Ai ka publikuar një video në llogarinë e tij në Facebook një video nga Bjeshkët e Kosmaqit, ku nuk shihet asnjë njeri, por vetëm ulërima ujqërish, shkruan Bota sot. Lexuesi i gazetës Bota sot ka treguar ka qenë i rrethuar nga dhjetëra ujq, të cilët janë ofruar afër shtëpive në fshatin Krajkovë, nga të cilët për fat të mirë ka......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gjermani: Fal? aft?sive t? momentit shqiptari shp?ton mrekullisht nga aksidenti, austriakja ishte e dehur

Posted: 12 Jan 2017 05:47 AM PST

Një vozitëse e dehur rëndë nga Graci i Austrisë, të mërkurën mbrëma, ka shkaktuar një aksident në magjistralen A8 në drejtim të Mynihut, shkruan kleinezeitung.at. “Gjatë udhëtimi papritmas ajo merr anën e kundërt duke u përplasur frontalisht me veturën e një shqiptari nga Kosova,” përcjell botasot.info. “Fatmirësisht askush nuk mbeti i plagosur, pasi manovra e kujdesshme e shqiptarit solli vetëm një gërvishtje të lehtë të veturave.” Tepër e alkoolizuar Menaxherja 36......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zvic?r: Pedofili i dyshuar ?sht? shtetas i Maqedonis?, dhunoi seksualisht vajz?n shtat? vje?are

Posted: 12 Jan 2017 04:54 AM PST

RIDDES, 12 janar - Policia kantoniale e Wallis ka arrestuar një pedofil maqedonas, me banim në Francë. Ai akuzohet për dhunim të një vajze shtatë vjeçare. Ai është tmerri i gjithë prindërve: Një i panjohur merr në veturë vajzën shtatëvjeçare gjatë natës së 27 dhjetorit në Riddes. Pedofili i tmerrshëm i premtoi vajzës se do e dërgonte në shtëpi, megjithatë gjatë rrugës ai e ngacmoi seksualisht në mënyra të ndryshme. Më pas e la atë të lirë, shkruan......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Traktori i kaloi mbi gjoks, shp?toi pa l?ndime – ky ?sht? rr?fimi i mitrovicasit

Posted: 12 Jan 2017 02:05 AM PST

Një person në rrethinën e Mitrovicës, ka mbijetuar në një aksident të tmerrshëm. Mon Bahtiri, shpëtoi lehtë edhe pse u shkel nga traktori. Në muajin nëntor ky 62 vjeçar po mundohej ta ndez traktorin në oborrin e tij në Zhabar të Epërm të Mitrovicës. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

22 t? l?nduar nga p?rplasja e dy trenave n? Serbi

Posted: 12 Jan 2017 01:23 AM PST

Të paktën 22 persona janë lënduar gjatë përplasjes së mbrëmshme mes një treni mallrash dhe një treni pasagjerësh jo shumë larg Novi Sadit në Vojvodinë të Serbisë. Sipas informacioneve jozyrtare, aksidenti ndodhi mbrëmë rreth orës 20:00 kur treni i pasagjerëve i cili qarkullonte në linjën Novi Sad-Sombor Vërbas, goditi në vagonin e fundit të trenit të mallrave i cili shkonte nga drejtimi i Novi Sadit drejt Suboticës. Aksidenti ndodhi në vendbanimin Sajlovo të Novi Sadit, ndërsa për......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gani Geci ia m?syn maleve

Posted: 12 Jan 2017 01:13 AM PST

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, edhe pse nuk është shumë aktiv në politikë, atë nuk e ka ndalë i ftohti i madh që këto ditë të dalë në malet e fshatit të tij Llaushë. “Sot ne nji ditë dimri ne malet e fshatit Llaushë. Kafshet janë te egra veten kur janë te uritira për dallim nga njerzit qe janë te eger kure janë te ngopur”, shkruan Geci.   ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Publikohet n? rrjetet sociale videoja e 12 vje?ares q? b?n vet?vrasje

Posted: 12 Jan 2017 12:56 AM PST

Videoja e tmerrshme e një 12-të vjeçareje, e cila kryen vetëvrasje live në Facebook, është përhapur gjithandej dhe policia ka deklaruar se nuk mund të bëjë asgjë për ta ndalë. Katelyn Nicole Davis, e kishte xhiruar veten e saj live në Facebook me 30 dhjetor, duke treguar se ka qenë seksualisht e abuzuar nga një anëtar i familjes. Ajo kishte xhiruar gjithçka, deri te momenti i vetëvrasjes me varje. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Grushte dhe shkelma n? parlamentin turk, deputetit t? partis? s? Erdoganit i thyhen hund?t

Posted: 11 Jan 2017 11:51 PM PST

Parlamenti turk edhe njëherë është shndërruar në arenë të boksit. Me rastin e votimit të amendamenteve për ndryshime kushtetuese opozita dhe pozita nuk janë pajtuar për pikën e pestë, e cila gjë ka bërë që edhe kacafyten mes veti deputetët. Si pasojë e kësaj rrahje, mediat turke raportojnë se ndihmësit të shefit të grupit parlamentar të partisë së Recep Tayyip Erdogan, Fatih Sahinit i janë thyer hundët. Gjithashtu edhe disa deputetë kanë pësuar lëndime të lehta......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Homazhe p?r Ramiz Kelmendin

Posted: 11 Jan 2017 10:53 PM PST

Sot në orën 10:30 në hollin e Teatrit Kombëtar të Kosovës do të zhvillohen homazhe para arkivolit të gazetarit, publicistit dhe profesorit Ramiz Kelmendi. Ndërsa duke filluar nga ora 12:30 në ambientet e Teatrit Kombëtar do të zhvillohet edhe komemoracioni kushtuar jetës dhe veprës së Kelmendit. Varrimi i të ndjerit di të bëhet sot në varrezat e Prishtinës në orën 14:00. Gazetari dhe publicisti Kelmendi ndërroi jetë të mërkurën në moshën 86 vjeçare. Kelmendi ishte njëri nga......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Veseli i pik?lluar p?r vdekjen e Ramiz Kelmendit

Posted: 11 Jan 2017 02:53 PM PST

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka shprehur pikëllimin pas vdekjes së shkrimtarit, Ramiz Kelmendi i cili ndërroi jetë sot në moshën 86 vjeçare, njofton Klan Kosova. Veseli në Facebook ka thënë që Kelmendi ka lënë “shenja dalluese në ngritjen kulturore dhe arsimore të Kosovës”. “Me pikëllim mora lajmin për ndarjen nga jeta të njërit prej intelektualëve më të shquar të vendit tonë, Ramiz Kelmendit. Profesor, shkrimtar, gazetar, shqipërues i shumë veprave kulmore të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

T? dyshuarit p?r terroriz?m u paraburgos?n pa prova

Posted: 11 Jan 2017 02:50 PM PST

Masa e paraburgimit që u caktua ndaj 14 personave të arrestuar nën dyshimin se po planifikonin sulme terroriste në Kosovë dhe rajon, sipas vendimit të Gjykatës Supreme nuk i ka plotësuar kushtet ligjore të kërkuara me procedurë penale. Gjykata Supreme e Kosovës ka anuluar vendimet e Gjykatës Themelore të Prishtinës dhe Gjykatës së Apelit lidhur me paraburgimin ndaj 14 të dyshuarve për terrorizëm, duke kërkuar prova të reja nga Prokuroria. Masa e paraburgimit që u caktua ndaj 14 personave nën dyshimin se po......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E p?rz? n?n?n 92-vje?e nga sht?pia dhe e mban t? mbyllur p?r vite t? t?ra n? nj? stall? derrash

Posted: 11 Jan 2017 01:48 PM PST

Një grua e moshuar që ishte mbyllur në një stallë derrash për vite të tëra, më në fund është liruar pasi gjendja e saj e mjerueshme është filmuar dhe shpërndarë nëpër mediat sociale. 92-vjeçarja  Yong, ka deklaruar se ishte mbyllur në një stallë të vogël të derrave, pasi i biri i saj dhe nusja e tij e kishin përzënë nga shtëpia, pasi që sipas tyre ajo nuk mund kontrollonte veten dhe shpesh urinonte rrobat e veta. Ajo është filmuar brenda një stalle të......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

N?rron jet? Ramiz Kelmendi

Posted: 11 Jan 2017 01:37 PM PST

Ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare gazetari dhe publicisti Ramiz Kelmendi. Lajmin e ka bërë të ditur Adriatik Kelmendi i cili e kishte axhë tashmë të ndjerin. “Me pikëllim të thellë e zemër të thyer, të dashur familjarë, miq e dashamirë, ju njoftoj se sonte u nda nga jeta axha im, që e kisha shumë më shumë se axhë, Ramiz Kelmendi, në moshën 86-vjeçare. Për detaje të ceremonive mortore ju njoftojmë ndërkohë”, ka shkruar Adriatik Kelmendi në facebook. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :