Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Putin rrethon Mosk?n me bateri raketash… ?far? po ndodh?” plus 7 more

loading...

Bota Sot: “Putin rrethon Mosk?n me bateri raketash… ?far? po ndodh?” plus 7 more


Putin rrethon Mosk?n me bateri raketash… ?far? po ndodh?

Posted: 10 Jan 2017 11:16 AM PST

Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se për të forcuar mbrojtjen ajrore të Moskës përreth kryeqytetit kanë vendosur sistemin raketor “S-400”. Në një deklaratë të publikuar nga ministria, thuhet se me qëllim forcimin e sigurisë ajrore të Moskës dhe zonës qendrore industriale në qytetin Podolsk, në afërsi të kryeqytetit kanë vendosur sistemin raketor të mbrojtjes ajrore “S-400 Triumf”. Më 11 janar, do të vendoset në funksion sistemi, thuhet në njoftim. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Acari nuk kursen as kafsh?t, ngrihet dhelpra n? lumin Drin

Posted: 10 Jan 2017 10:02 AM PST

I ftohti polar që ka përfshirë vendin tonë nuk po kursen as kafshët. Gjatë ditës së sotme është gjetur një dhelpër e ngrirë. Kafsha është gjetur në ujërat e lumit Drin në Krushë të vogël. Moti i ftohtë pritet të vijojë deri në fund të javës. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mbijeton n? -20 grad?

Posted: 10 Jan 2017 06:13 AM PST

Një burrë në Serbi i ka mbijetuar mrekullisht ngricës ndonëse i bllokuar për dy ditë e gjysmë në një pus, ndërkohë që termometri shënonte shumë gradë nën zero. Jezdimir Milic ishte larguar nga shtëpia mëngjesin e së premtes për të blerë ushqime përpara krishtlindjeve ortodokse, por nuk u kthye më. Jezdimir u gjet rreth 52 orë më vonë në një pus, ndërsa temperaturat në zonë ishin diku tek minus 20 gradë celsius. Ishte fqinji i tij, Goran Markovic, ai që e gjeti dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Evituan vajzat nga m?simi i notit n? shkollat zvicerane, ja si vendosi Gjykata e Strasburgut

Posted: 10 Jan 2017 06:04 AM PST

Një emigrant boshnjak në Zvicër është gjobitur me katër mijë franga për shkak se u ndaloi fëmijëve të tij përfshirjen në aktivitetet sociale e shkollore, ndërsa ngjashëm ka ndodhur edhe me turkun Aziz Osmanoglu (41), i cili, nuk i ka lejuar dy vajzat e tij të marrin pjesë në mësimin e notit. Kjo për shkak se “feja e tij nuk ia lejon një gjë të tillë.” Zvicra e quan detyrim pjesëmarrjen në orën e mësimit dhe si pjesë e integrimit të huajve, megjithatë disa muslimanë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gar? e ?mendur n? rrug?n me bor? – por p?rfundimi ?sht? tragjik

Posted: 10 Jan 2017 03:46 AM PST

Dy makina luksoze, një Range Rover dhe një Audi, kanë bërë një garë shpejtësie në një rrugë të mbuluar me dëborë. Gara ka ndodhur në qytetin Tyumen të Rusisë, rreth 2 mijë e 500 kilometra larg Moskës. Një videoregjistrues i montuar në kroskotin e automjetit Audi ka dokumentuar garën, ku fillimisht Audi ka kaluar Range roverin, duke ecur me 120 kilometra në orë, por më pas Range Rover ka kaluar Audin, pasi e ka çuar shpejtësinë në 163 km/h. Por, gara ka përfunduar në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nd?rroi jet? veprimtari Ramadan Berisha

Posted: 10 Jan 2017 01:11 AM PST

Me datën 07.01.2017 , veprimtari Ramadan Berisha u nda nga jeta në një moshë të shtyerë, i cili la pas vete një familje të madhe dhe një veprimtari të lavdishme në shërbim të kombit shqiptar. Në vitin 1981 u organizua në LNÇKVSHJ, që udhëhiqej nga Metush Krasniqi, nëpërmes Ymer Berishës, që ishte inkuadruar në Lëvizje nëpërmes meje e nëpërmes të cilit u organizuan edhe Shaban Jashari, Hamëz Jashari e Rifat Jashari dhe bashkë me ta edhe Adem Jashari etj. Ramadan Berisha, si shok i Shaban......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Njihuni me 10 familjet q? sundojn? n? heshtje bot?n

Posted: 09 Jan 2017 11:01 PM PST

Disa familje kanë arritur të mbajnë fuqinë dhe influencën për dekada me radhë. Por a ka mes tyre realisht një rend të ri botëror? Kush janë ata dhe çfarë kanë nën kontroll? A do të na pushtojnë? Gjejeni se kush qëndron mes këtyre familjeve.  10 familjet qe sundojne boten ne heshtje by news-al ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pyetja q? vrau Ilir Konushevcin (M?rgimin)

Posted: 09 Jan 2017 01:08 PM PST

Si është e mundur që armët që blihen, përshembull, 3 dollarë këtej në Shqipëri, të shiten 6 dollarë në Kosovë… Kjo pyetja që bëri Ilir Konushevci në një mbledhje në Krumë të Hasit, mendohet se ia mori jetën. Nëse nuk blije armën në Kosovë, nuk ishe patriot. Kështu shumë njerëz edhe pse kishin siguruar vetë armë, detyroheshin të blinin armë nga tregtarët e biznesmenët e armëve, që kur mundeshin i visheshin UÇK për ta legalizuar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :