Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Bota Sot: “Traktori i kalon mbi gjoks, shp?ton pa l?ndime” plus 9 more

loading...

Bota Sot: “Traktori i kalon mbi gjoks, shp?ton pa l?ndime” plus 9 more


Traktori i kalon mbi gjoks, shp?ton pa l?ndime

Posted: 11 Jan 2017 11:44 AM PST

Një person në rrethinën e Mitrovicës, ka mbijetuar në një aksident të tmerrshëm. Mon Bahtiri, shpëtoi lehtë edhe pse u shkel nga traktori. Në muajin nëntor ky 62 vjeçar po mundohej ta ndez traktorin në oborrin e tij në Zhabar të Epërm të Mitrovicës. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E rrall?: Qyteti i Ulqinit mbulohet nga bora

Posted: 11 Jan 2017 10:43 AM PST

Bora ka mbuluar edhe qytetin e Ulqinit. Reshjet e tilla në këtë qytet janë shumë të rralla. Kjo i ka befasuar edhe qytetarët e Ulqinit. Qytetarët e Ulqin janë befasuar sot. Ata si rrallë herë kanë parë borë në qytetin e tyre. Për këtë ata kanë filluar të bëjnë video e fotografi. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mustafa: Presidenti Herzog dha kontribut t? ?muar p?r lirin? e Kosov?s

Posted: 11 Jan 2017 10:23 AM PST

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-Presidentit Federal Gjerman, Roman Herzog, i ka shprehur ngushëllime Kancelares Angela Merkel dhe popullit gjerman. Duke shprehur ngushëllimet e Qeverisë dhe të popullit të Kosovës, kryeministri Mustafa ka vlerësuar rolin e ish-Presidentit Herzog në fuqizimin e rolit të Gjermanisë, me theks të posaçëm në marrjen e përgjegjësive ndërkombëtare, në një periudhë shumë të rëndësishme për Kosovën dhe......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Video e rrall?: Betimi i U?K-s? n? Prekaz

Posted: 11 Jan 2017 10:17 AM PST

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një video e betimit të pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës me 28 nëntor 1998 në Prekaz të Drenicës. ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

N? Australi po ‘piqen’ n? 40 ?C, derisa Evropa po ngrihet n? minus 40

Posted: 11 Jan 2017 08:45 AM PST

Në Sidney të Australisë sot janë shënuar temperatura të larta prej 40 gradë celsius, ndërsa qytetarët e këtij vendi ia kanë mësy plazheve që të freskohen. Meteorologët paralajmërojnë se në pjesën veri jugore të vendit, temperaturat të do të arrijnë në 47 gradë. Autoritet ua kanë ndaluar qytetarëve që ndezin zjarr në disa zona të caktuara, dhe apelohet që të konsumojnë së ma shumë lëngje që të mos dehidrohen. Ndërsa Evropa është......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse Fehmi dhe Xhev? Lladrovci nuk u takuan me Rifat Jasharin pas sulmit n? Prekaz

Posted: 11 Jan 2017 07:03 AM PST

Në këtë video, të postuar kohë më parë. mund ta kuptoni se pse Fehmi dhe Xhevë Lladrovci nuk u takuan me Rifat Jasharin, pas sulmit në Prekaz. Këtë mund ta kuptoni në minutën  03:50, në videon e mëposhtme: ...

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

N? Japoni mund t? flini gjat? orarit t? pun?s

Posted: 11 Jan 2017 06:34 AM PST

Pothuajse të gjithë punëtorët e zyrave kanë një mëngjes produktiv pas së cilit vjen pauza e drekës. E ajo çka është e mundimshme është koha pas pauzës ku me të vërtetë kemi nevojë për pak gjumë. E këtë mund ta bëni në Japoni. Fillimisht nuk është sekret që japonezët janë ndër personat me punëtorë në botë ku 23% punojnë 80 orë në javë si dhe 12% realizojnë 100 orë pune në javë, andaj edhe gjumi në punë......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pajisje e re p?r transportimin e zemr?s p?r transplantim

Posted: 11 Jan 2017 02:24 AM PST

Shumë organe të dhuruara nuk mbërrijnë në dhomën e operimit për shkak të kushteve të papërshtatshme për transport. Tashmë shkencëtarët në Siatëll po testojnë një pajisje të re, që ruan rrahjet e zemrës dhe shmang dëmtimin e saj gjatë transportit. Çdo vit, në Shtetet e Bashkuara, lista e pacientëve që kanë nevojë për transplantim të zemres shtohet me rreth 4 mijë pacientë të rinj, por ndërhyrje kirurgjikale kryhet vetëm për rreth 2500 prej......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E pabesueshme: Kufoma e kamikazit shp?rtheu n? morg

Posted: 11 Jan 2017 01:49 AM PST

Të paktën 23 persona janë vrarë në sulmet vetëvrasëse të ISIS-it gjatë një dite në Bagdad. Gjithashtu një makinë bombë vetëvrasëse shpërtheu në një treg me shumicë në lagjen shiite të Sadr City, Irak, duke vrarë të paktën shtatë njerëz dhe duke plagosur 15 të tjerë. Siç shkruajnë mediat e huaja, Policia vendase ka thënë se një anëtar i forcave të sigurisë dalloi bombarduesin dhe hapi zjarr, por nuk ishte në gjendje për të parandaluar......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Studimi p?r duhanpirjen

Posted: 10 Jan 2017 11:06 PM PST

Duhanpirja dhe efektet anësore të shkaktura prej saj i kanë kushtuar ekonomisë globale më shumë se një trilion dollarë në vit, e deri në vitin 2030 do të vrasë dy milionë njerëz më shumë sesa tani. Në këtë përfundim ka arritur një studim i Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe i Qendrës Kombëtare të Kancerit në SHBA. Kostoja tejkalon ndjeshëm të ardhurat globale nga taksat e duhanit, që sipas OBSH-së kapën vlerat e 269 miliardë dollarëve në......

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :