Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Capo Dei Capi – Sezoni1 – Episodi 5” plus 4 more Filmaon.com

loading...

“Capo Dei Capi – Sezoni1 – Episodi 5” plus 4 more Filmaon.com


Capo Dei Capi – Sezoni1 – Episodi 5

Posted: 02 Jan 2017 08:42 AM PST

Capo Dei Capi – Sezoni 1 – Episodi 5


Il Capo Dei capi eshte një mini-serial gjashtë pjesë e që debutoi në Canale5 në mes të tetorit dhe nëntorit 2007, në Itali. Ajo tregon historine e Salvatore Rina, alias Toto u Curtu, një mafioz nga Corleone, Sicili. Rina është luajtur nga Claudio Gioè, dhe seri u drejtua nga Alexis Sweet dhe Enzo Monteleone. Filmi është frymezuar nga libri eponymous hetim-eGiuseppe D'Avanzo dhe Atilio BOLZONI.Një mini-serial ku tregohet jeta e Salvatore (Toto) Rinës, super-bosit të Cosa Nostras, përgjegjës për rreth 1 mijë vrasje në Siçili, ndër të cilat ato të prokurorëve Falkone dhe Borselino. Në vitin 1943, një djalosh 13 vjeçar, Rina punon në tokat e Korleones, fshatit të tij, ku gjen një bombë të groposur. Babai i tij vendos ta çojë bombën në shtëpi, për të fituar nga shitja e barutit. Bomba shpërthen dhe mbesin të vdekur vëllai i tij i vogël dhe babai duke e lënë Salvatoren krye-familjar në një moshë të vogël dhe varfëri. I lodhur nga varfëria, Toto, bashkë me shokët e tij Bernardo Provencano (Binu), Kaloxhero Bagarela dhe Biaxho Skiro, fillon të punojë për Luçiano Lixhon, roje i bosit Mikele Navarra. Toto përfshihet në vrasjen e Menikos, djali i mullixhiut të cilit i shiste grurin, dhe përfundon në burg. Ndërkohë, Skiro i kthehet shkollës. Gjashtë vjet më vonë, Toto, tashmë i rritur, lirohet. Jashtë e presin Provencano, Bagarela dhe një anëtar i ri i bandës, Luçiano Maino. Rina i kthehet botës së krimit duke filluar nga bosat e Korleones e deri në Palermo, duke u bërë pjesë e një organizatë të pamëshirshme, Cosa Nostras, i shtyrë nga ambicia për pushtet. Ndërkohë Skiro është bërë oficer policie. Fatet e të dyve kryqëzohen në dy anë të kundërta të ligjit.

YouTube

 The Walking Dead (2010) on IMDb
8.6/10

shikoks

netuks thevidks streks nowks

idowatch vidbks vidtoks promtks

shkarks

direkt1ks openks uptobox1ks filecloudks

uploaddx oboomks upfile uploaded1

The post Capo Dei Capi – Sezoni1 – Episodi 5 appeared first on Filmaon.com | Filma me Titra Shqip HD.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Yogi Bear (2010) HD

Posted: 02 Jan 2017 06:29 AM PST

Yogi Bear (2010) HD |  Animuar , Aventurë , Komedi |   01 Janar 2017


Një regjisor dokumentar udhëton në Jellystone Park për të xhiruar një projekt dhe më shpejt kalon shtigjet me Yogi Bear, ndihmës Boo-Boo e tij, dhe Ranger Smith.

YouTube

 The Walking Dead (2010) on IMDb4.6/10

shikoks

netuks thevidks streks nowks

idowatch vidbks vidtoks promtks

shkarks

direkt1ks openks uptobox1ks filecloudks

uploaddx oboomks upfile uploaded1

The post Yogi Bear (2010) HD appeared first on Filmaon.com | Filma me Titra Shqip HD.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vengeance (2009) HD

Posted: 02 Jan 2017 06:20 AM PST

Vengeance (2009) HD |  Aksion , Triller , Krim |   02 Janar 2017


Kur familja e vajzës së një kuzhinieri francez pëson pas një sulm të dhunshëm në Hong Kong ku mbeten të vdekur bashkëshorti dhe dy fëmijët e saj, ai betohet për hakmarrje.
Në ndihmë të tij bashkohen tre gjuajtës të cilët punojnë për mafian…

YouTube

 The Walking Dead (2010) on IMDb6.6/10

shikoks

netuks thevidks streks nowks

idowatch vidbks vidtoks promtks

shkarks

direkt1ks openks uptobox1ks filecloudks

uploaddx oboomks upfile uploaded1

The post Vengeance (2009) HD appeared first on Filmaon.com | Filma me Titra Shqip HD.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sinister (2012) HD

Posted: 02 Jan 2017 06:06 AM PST

Sinister (2012) HD Horror  , Mister |   02 Janar 2017


Elisoni (Ethan Hawke), është një shkrimtar që bazohet në krime të vërteta, ai e transferon familjen e tij në një shtëpi ku banorët e saj janë vrarë mizorisht. Në kohën që do të fillojë romanin e tij të ri, ai zbulon në papafingon e shtëpisë një kuti me xhirime të vjetra të cilat tregojnë mbi isa vrasje të kryera… Por me këtë veprim ai vë në rrezik dhe familjen e tij….

YouTube

 The Walking Dead (2010) on IMDb6.8/10

shikoks

netuks thevidks streks nowks

idowatch vidbks vidtoks promtks

shkarks

direkt1ks openks uptobox1ks filecloudks

uploaddx oboomks upfile uploaded1

The post Sinister (2012) HD appeared first on Filmaon.com | Filma me Titra Shqip HD.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Knight and Day (2010) HD

Posted: 02 Jan 2017 05:56 AM PST

Knight and Day (2010) HD |  Aksion , Komedi , Romancë |   01 Janar 2017


Një shtëpiake e thjeshtë përzihet me një spiun ndërkombëtar duke u munduar ta pastrojë emrin e saj.

YouTube

 The Walking Dead (2010) on IMDb6.3/10

shikoks

netuks thevidks streks nowks

idowatch vidbks vidtoks promtks

shkarks

direkt1ks openks uptobox1ks filecloudks

uploaddx oboomks upfile uploaded1

The post Knight and Day (2010) HD appeared first on Filmaon.com | Filma me Titra Shqip HD.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :