Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Çdo gjë që dinim për Hënën mund të ketë qenë e gabuar” plus 15 more Mistere

loading...

“Çdo gjë që dinim për Hënën mund të ketë qenë e gabuar” plus 15 more Mistere


Çdo gjë që dinim për Hënën mund të ketë qenë e gabuar

Posted: 10 Jan 2017 09:57 AM PST

Hëna, shoqëruesi ynë i vazhdueshëm i planetit tonë tashmë 4.5 miliardë vjet më parë, ndoshta është me origjinë nga trupat qiellorë të vegjël që kanë goditur Tokën, ndërsa ajo ishte ende në fillimet e saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sjelljet që e bëjnë jetën tuaj më të qetë

Posted: 10 Jan 2017 09:32 AM PST

Prej problemeve të ndryshme ne njerëzit duket se e çojmë të tashmen kot. Por duke u mëshuar disa sjelljeve praktike, e përditshmja jonë mund të bëhet më e qetë. Ja se cilat janë ato.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fundi i botës është shumë pranë? Çfarë po fshehë NASA? (Video)

Posted: 10 Jan 2017 08:27 AM PST

Gjatë ditëve të fundit është folur shumë mbi fundin e botës, por si qëndron e vërteta. Në youtoube qarkullon një video e publikuar nga NASA në të cilën thuhet se fundi i botës është shumë pranë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Misteri që fshihet brenda shkëmbit Majishan në Kinë (Foto)

Posted: 10 Jan 2017 06:02 AM PST

Shpellat Maijishan është emërtimi i kompleksit prej 194 shpellave të gdhendura në shkëmbin Majishan në Tianshui, të provincës Gansu në Kinën veriperëndimore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Asteroidi gjigant kaloi dje shumë afër Tokës, por rrezikon të rikthehet sërish

Posted: 10 Jan 2017 05:31 AM PST

Një asteroid me madhësinë e një ndërtese 10-katëshe kaloi pranë Tokës ditën e djeshme në gjysmën e distancës së largësisë së hënës nga planeti ynë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Konspiracionet dhe komplotet, të vërteta apo fryte të imagjinatës

Posted: 10 Jan 2017 04:27 AM PST

Historianët dhe politologët në SHBA po përpiqen të gjejnë se përse pikërisht në vendin e tyre teoritë e komplotit e besimi në to po njohin një lulëzim kaq të madh. S'ka rëndësi nëse bëhet fjalë për 11 shtatorin, zbritjen në Hënë apo vrasjen e Kenedit

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo ishte droga e preferuar e Hitlerit

Posted: 10 Jan 2017 04:21 AM PST

Methamphetamina ishte droga e preferuar e elitës nazist. Një dozë e lartë, që tani njihet si Crystal Meth. Furnizuesi i tyre mes viteve 1939 dhe 1945 ka shitur më shumë se 200 milionë pilula.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Raporti i Agjencive sekrete në SHBA: Ja kur do nisë lufta botërore

Posted: 10 Jan 2017 04:13 AM PST

Duket se presidenca e Donald Trump pritet të përballet me një rrezik në rritje të konflikteve ndërkombëtare dhe regres më të madh të vlerave demokratike në vitet e ardhshme. Ky paralajmërim ogurzi vjen nga vetë agjencitë e zbulimit në SHBA nëpërmjet një raporti të bërë publik të hënën, shkruan Haffington Post në gjuhën greke .

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet elementi i tretë kimik që përbën bërthamën e Tokës

Posted: 10 Jan 2017 03:23 AM PST

Shkencëtarët japonezë besojnë se kanë gjetur elementin i cili gjendet brenda bërthamës së Tokës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

7 "fatkeqësitë" që mund të ndodhin në 2017

Posted: 09 Jan 2017 11:20 PM PST

Italia në dorën e "Lëvizjes 5 Yjet", fundi i Evropës, një sulm i mundshëm bërthamor nga Koreja e Veriut, rënia e ekonomisë së Kinës. Janë pak a shumë këto fatkeqësitë që parashikohen nga bankat tregtare për vitin që sapo ka filluar. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Shokuese: Epoka e akullnajave po vjen!

Posted: 09 Jan 2017 10:39 PM PST

Dielli do të përjetojë një aktivitet diellor të ngjashëm me atë në shekullin 17 dhe 18, ku njerëzit e asaj kohe e përshkruan atë periudhë si "Epoka e Vogël e Akullnajave" që ngriu disa pjesë të Evropës dhe Amerikës, paralajmërojnë shkencëtarët solarë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NASA e pranon: Nuk mund të shkohet më larg se orbita e ulët e Tokës

Posted: 09 Jan 2017 01:16 PM PST

Duket se udhëtimi në Hënë mund të mos ketë ndodhur fare, kjo pasi sipas disa astronautëve NASA nuk e ka teknologjinë që mund të udhëtojë më larg se orbita e ulët e Tokës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

“Djali flutur”/ Historia e tmerrshme e 14 vjeçarit që jeton mes njëmijë e një dhimbjesh (FOTO)

Posted: 09 Jan 2017 11:57 AM PST

Ky fëmijë quhet Jonathan Pitre dhe është 14 vjeç.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Cilat sekrete të panjohura më parë i mori me vete Titanku?

Posted: 09 Jan 2017 11:06 AM PST

Tregimi tragjik i anijes së pathyeshme, që u mbyt pas përplasjes me një ajsberg, është shfaqur disa herë në filma, libra dhe dokumentarë. Shumë gjëra tashmë janë të njohura, por është pak e njohur se në mesin e 1.500 njerëzve që humbën jetën në "Titanik" me 15 prill 1912, kishte edhe bagazhe dhe gjëra të pazakonta për komoditetin e tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Epoka e Akullnajave po vjen!

Posted: 09 Jan 2017 10:40 AM PST

Dielli do të përjetojë një aktivitet diellor të ngjashëm me atë në shekullin 17 dhe 18, ku njerëzit e asaj kohe e përshkruan atë periudhë si "Epoka e Vogël e Akullnajave" që ngriu disa pjesë të Evropës dhe Amerikës, paralajmërojnë shkencëtarët solar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto shenja horoskopi janë të destinuara të divorcohen

Posted: 09 Jan 2017 10:20 AM PST

"Deri sa vdekja të na ndajë". Jo të gjithë i përmbahen, ndonëse kur martohen nuk e mendojnë kurrë se nuk do ta ngrysin jetën me personin që kanë përkrah në ato çaste.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :