Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Çfarë do të ndodhte, nëse Toka nuk do të kishte fushë magnetike?” plus 14 more Mistere

loading...

“Çfarë do të ndodhte, nëse Toka nuk do të kishte fushë magnetike?” plus 14 more Mistere


Çfarë do të ndodhte, nëse Toka nuk do të kishte fushë magnetike?

Posted: 13 Jan 2017 08:38 AM PST

Është mbrojtësi i heshtur i Tokës – fusha magnetike. Por, çfarë do të ndodhte nëse Toka nuk do ta kishte këtë mbrojtje?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

NASA dërgon nënshkrimin e Obama’s në Mars [Foto]

Posted: 13 Jan 2017 08:36 AM PST

Barack Obama është shumë afër largimit nga Zyra Presidenciale, por nënshkrimi i tij do të qëndrojnë përgjithmonë në Mars, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky rreth i akullt që po sillet në lumë ka habitur të gjithë (Video)

Posted: 13 Jan 2017 07:02 AM PST

Duket sikur është bërë nga dora e njeriut, por ky rreth i përsosur prej akulli është totalisht një fenomen natyror.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pas të premtes, vjen e hëna, dita më e trishtë e vitit

Posted: 13 Jan 2017 06:39 AM PST

Ka dy mënyra si mund ta shohim janarin. Në një këndvështrim të parë e shohim si një "gotë gjysmë plotë" që për disa njerëz është koha e vendosmërisë, e përpjekjeve te reja dhe rivlerësimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kafeja turke, 6 “sekretet” që ndoshta nuk i keni ditur

Posted: 13 Jan 2017 03:47 AM PST

Të gjithë në shtëpitë tona kemi kafe turke të cilën me shumë dashuri dhe përkushtim prindërit tanë e pinë në mëngjes ose në mbrëmje.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Data 13 dhe dita e premte ja çka ndodh

Posted: 13 Jan 2017 02:50 AM PST

Të gjithë supersticiozët e botës e dinë që është e paevitueshme që e premte, datë 13, do të ketë gjithmonë. Të paktën një herë në vit sipas matematikës dhe kalendarit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të bësh zbulim shkencor me anë të një ëndrre

Posted: 13 Jan 2017 02:48 AM PST

Shpikjet shkencore kanë qenë përplot me histori interesante përgjatë historisë, duke përfshirë ëndrrat profetike të ngjashme me mistikën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Harroni numrin 13, numri më ters është 243

Posted: 13 Jan 2017 01:32 AM PST

Harroni numrin 13, numri më ters është 243, për çka dëshmojnë rezultatet e hulumtimeve të kompanive të sigurimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si quhet frika ndaj të premtes së 13-të

Posted: 13 Jan 2017 12:06 AM PST

A e keni ditur se frika nga e premtja datë 13, quhet triskaidekafobia, ndërsa ata që i frikësohen numrit 13 quhen triskaidekafobë?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

​Sot është "E premtja e zezë", ja çka pritet të ndodhë

Posted: 12 Jan 2017 11:49 PM PST

"E premtja e zezë" është një mit, por për dikë ajo përfaqëson më shumë se mitin. Dikush ka besuar që moti se shumë veprime nuk duhen bërë në ditë të premte sepse është ters. E premtja e zezë llogaritet kur kjo ditë bie në datën 13. Sot është e premte dhe është data 13. Së paku një fatkeqësi është paralajmëruar: një stuhi diellore do ta godasë tokën, thotë NASA.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sot duhet të bëni kujdes në gjithçka, është ditë e "mallkuar"

Posted: 12 Jan 2017 11:29 PM PST

​Të gjithë ata që po u shkojnë gjërat ters ditën e sotme, duhet të qetësohen dhe të presin të ndërrohet data në kalendar… është e premte 13.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sot e premtja e zezë, Horoskopi tregon se çfarë do t'ju ndodhë

Posted: 12 Jan 2017 10:19 PM PST

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 13 janar 2017

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nga ajo që keni frikë më shumë, ajo do të ndodhë

Posted: 12 Jan 2017 12:12 PM PST

Mendime dhe energji pozitive, jetë pozitive

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ishulli më i largët në botë që ka fshehur një mister me dekada

Posted: 12 Jan 2017 11:57 AM PST

Një nga ishujt më të largët të botës, pothuajse 2,000 kilometra nga toka më e afërt, është i mbuluar me akull pothuaj gjatë gjithë vitit. Nuk ka pemë apo kafshë dhe për këtë arsye për disa dekada të tëra ka qenë në gjendje që të fshehë një sekret të madh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Iluminati dhe misteret amerikane

Posted: 12 Jan 2017 10:31 AM PST

Qëllimi i Iluminatit është kryerja e Rendit të Ri Botëror, që nënkupton një qeveri të vetme mbarë-botërore dhe një sistem të njëjtë parash; një sistem i njëjtë monetar

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :