Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Dëshira për të vjedhur apo sëmundja e Kleptomanisë (Video) Telegrafi Te Tjera

loading...

Dëshira për të vjedhur apo sëmundja e Kleptomanisë (Video) Telegrafi Te Tjera


Dëshira për të vjedhur apo sëmundja e Kleptomanisë (Video)

Posted: 09 Jan 2017 06:53 AM PST

Kleptomania është dëshira për të vjedhur, edhe nëse personi nuk ka nevojë ta bëjë këtë gjë.

Kleptomanët ndjenjë kënaqësi, tension dhe çlirim gjersa e bëjnë këtë, por shoqërohen me frikën se dikush mund t'i shoh dhe të turpërohen.

Për më shumë rreth këtij çrregullimi, ndiqni storjen e përgatitur nga RTV Dukagjini. /Telegrafi/

The post Dëshira për të vjedhur apo sëmundja e Kleptomanisë (Video) appeared first on Telegrafi.

Related Posts :