Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“EMRI/ Ky është hajduti që vodhi “BMW” në servis, ja si i shmangu mekanikët” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“EMRI/ Ky është hajduti që vodhi “BMW” në servis, ja si i shmangu mekanikët” plus 9 more Lajmi i Fundit


EMRI/ Ky është hajduti që vodhi “BMW” në servis, ja si i shmangu mekanikët

Posted: 04 Jan 2017 07:52 AM PST

Policia ka arrestuar një 31-vjecar me banim në Tiranë pasi ka vjedhur një automjet tip “BMW” në një servis makinash. 31-vjecari i dënuar edhe më parë për vjedhje, është arrestuar brenda pak minutash nga Policia. Ai ka ruajtur momentin qe mekaniket ne servis nuk e kishin mendjen, ka hypur në makinë, e cila ka qenë ...

Krim i rëndë, vret nënën, dy motrat dhe vëllanë

Posted: 04 Jan 2017 07:43 AM PST

Një person ka vrarë nënën e tij 80-vjeçare, dy motrat dhe vëllain e tij. Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në veri të Turqisës në provincën Trabzon. Menjëherë pas krimit, Policia ka rrethuar në banesë të dyshuarin për vrasjen dhe e ka arrestuar. Dyshohet se krimi i rëndë ka ardhur nga një "atak histerie" që ...

Historia/ U kapën me 30 kg drogë, arratisen pas vendimit të gjykatës

Posted: 04 Jan 2017 07:32 AM PST

Arrestimi në Kamëz i 2 kushërinjve me rreth 30 kg hashash, mbrëmjen e 22 tetorit nga seksioni i antidrogës është kthyer në një "telenovelë" të vërtetë mes institucioneve ligj-zbatuese, çka ka sjellë dhe arratisjen e tyre me datën 15 Dhjetor. Lajmi është mbajtur i fshehtë duke mos u bërë publik ashtu siç ndodh zakonisht me ...

Terror në Napoli, të shtëna me armë mes turmës, plagosen 4 persona

Posted: 04 Jan 2017 07:24 AM PST

Një person ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë në mes të turmës duke lënë të plagosur 4 persona. Ngjarja ka ndodhur në qendër të Napolit dhe mësohet se një vajzë 10 vjecare është qëlluar në këmbë. Gjithshtu janë plagosur edhe 3 persona të tjerë. Mediat italiane shkruajnë se nuk dihet me cfarë ngjarjeje kemi të ...

Duma: 22 vjeçari me 3 gr hashash çohet drejt vdekjes, Eskobari bredh i lirë

Posted: 04 Jan 2017 07:11 AM PST

Duke iu referuar rastit tragjik te 22 vjecarit Estref Halili i cili i dha fund jetes ne paraburgimin e Rrogozhines nje dite me pare, PD thote se me Edi Ramën kryeministrer, "Klement Balili që e kërkon gjysma e policive të Europës, e cilësohet nga CNN si, Eskobari i Ballkanit, trafikanti më i madh i drogës ...

Tahiri: Muri në Mitrovicë do të shembet brenda janarit

Posted: 04 Jan 2017 06:53 AM PST

Muri i ndërtuar në Mitrovicë “nën dirigjimet nga Serbia", do të rrënohet gjatë muajit janar, ka thënë për Radion Evropa e Lirë, ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri. Sipas saj, vendimi për rrënimin e tij bazohet në ligjet e Kosovës të cilat nuk lejojnë kufizimin e lirisë së lëvizjes. Muri në Mitrovicë ...

Luante “online”, por mamaja i del me të brendshme në “kamera”

Posted: 04 Jan 2017 06:50 AM PST

Bjergsen, një nga lojtarët më profesionistë të League of Legends, është turpëruar në sy të botës ndërkohë që po luante në "streaming". Gjatë një loje "online", i riu danez ishte aq i përqendruar sa nuk e kuptoi se mamaja e tij, e veshur vetëm me të brendshme, hyri në dhomë dhe kamera e kapi të ...

Suedi, video nga vendi ku shqiptari u vra me 22 plumba

Posted: 04 Jan 2017 06:45 AM PST

Një shqiptar nga Kosova eshte qëlluar me 22 plumba mbrëmjen e së martës (3 janar) në Suedi. Ngjarja ndodhi në qytetin Malmö, ku është vrarë me armë zjarri shqiptari Alban Ibraj, i cili jetonte prej vitesh me familjen në Suedi. I riu u dërgua në spital me urgjencë për ndërroi jetës. Policia lakale bëri me ...

Mercedes Benzi A-Class, me 400 kuaj fuqi

Posted: 04 Jan 2017 06:40 AM PST

Mercedes në vitin 2015 promovoi versionin e rimodeluar A-Class, por ndryshimet vizuale në këtë rast nuk ishin aq të theksuara. Sidoqoftë, gjermanët për në fund të 2017-ës apo për vitin 2018 janë duke përgatitur një brez të ri të A-Class (W177), ku një prej mostrave (e maskuar) testuese është tashmë në rrugë. Revista britanike Auto ...

Arrestohet në Morin, kosovari i kërkuar në Gjermani

Posted: 04 Jan 2017 06:34 AM PST

Një 26 vjeçar nga banues në Prishtinë u arrestua nga policia kufitare në Morin të Kukësit, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet gjermane. Në pranga përfundoi Kushtrim Dragusha (Marku), pasi ndaj tij ishte lëshuar një urdhër-arresti për vjedhje me dhunë. "Ndaj këtij shtetasi, Gjykata Lokale e Ahrensburg ka lëshuar Urdhërin e Arrestit nr. ...

Related Posts :