Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Fëmijët s’kanë nevojë për antibiotikë” plus 14 more Express Shneta

loading...

“Fëmijët s’kanë nevojë për antibiotikë” plus 14 more Express Shneta


Fëmijët s’kanë nevojë për antibiotikë

Posted: 11 Jan 2017 08:57 AM PST

Shkencëtarët pohojnë se në mënyrë që t'u rritet imuniteti, fëmijët kanë nevojnë për mikrobe, jo për antibiotikë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Efektet pozitive të çokollatës gjatë shtatzënisë

Posted: 11 Jan 2017 08:57 AM PST

Shtatzënia është një eksperiencë unike në jetën e çdo femre. Edhe sikur të mos jetë shtatzënia juaj e parë, kujdesi duhet të jetë gjithmonë maksimal.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë tregojnë aknet për shëndetin tuaj?

Posted: 11 Jan 2017 05:29 AM PST

Aknet nuk janë vetëm një problem estetik që na bënë të ndihemi në siklet.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si mund ta parandaloni dhimbjen e belit

Posted: 11 Jan 2017 03:51 AM PST

Njerëzit që punojnë gjithë ditë ulur kanë probleme të shumta me belin. Mjafton një lëvizje e gabuar dhe ju gjendeni përballë një rreziku, i cili nuk ju lë të lëvizni lirshëm dhe ju krijon dhembje të forta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Trajtimi i dhëmbëve me metodën e re

Posted: 11 Jan 2017 01:47 AM PST

Ndodh shpesh që për shkak të ndonjë infeksioni apo tronditjeje, mishi i dhëmbëve të infektohet. Një ekip studiuesish në Kolegjin Mbretëror të Londrës kanë zbuluar një metodë të re për të stimuluar rinovimin e qelizave që jetojnë në mishin e dhëmbëve duke përdorur ilaçe për Alzheimerin.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hiqni qimet e sqetullave brenda pak minutave vetëm me limon dhe sheqer!

Posted: 11 Jan 2017 12:20 AM PST

A keni problem me rritjen e shpejtë të qimeve në sqetullave, apo keni vështirësi t'i hiqni ato?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

6 Sekretet për të mbajtur gjatë aromë të mirë. Njerëzit do ju duan pranë më shumë!

Posted: 10 Jan 2017 11:04 PM PST

Aroma e mirë ndikon shumë edhe në vlerësimin që bëjnë të tjerët për ju.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

A zgjoheni ndonjëherë natën dhe s’mund të lëvizni? Ja përse! (Foto)

Posted: 10 Jan 2017 10:30 PM PST

Imagjioni, sikur jeni brenda këtij skenari. Në mes të natës, ju jeni duke fjetur. Papritur, zgjoheni dhe s'mund të lëvizni. 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dëshironi që bananet t’i ruani sa më gjatë të freskëta? Duhet ta bëni vetëm një gjë (video)

Posted: 10 Jan 2017 10:28 PM PST

Sa më shumë që të qëndrojnë, shansi më i madh është që bananet të marrin ngjyrë të errët dhe të bëhen shumë të buta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Me cilat ushqime dhe pije shmangni fryerjen e barkut?

Posted: 10 Jan 2017 01:42 PM PST

Nëse keni fryerje dhe ngërçe, në vend të tentimit për të eliminuar shkaktarin e problemit, përpiquni që të fusni në organizëm këto ushqime që do ju ndihmojnë që të ndjeheni më mirë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Me këtë lëng e forconi sistemin imunitar dhe e ulni kolesterolin

Posted: 10 Jan 2017 01:26 PM PST

Konsumimi tri herë në ditë i një gjysmë gote me lëng portokalli, për një javë para ngrënies, do të largojë infeksionet respiratore, thonë ithtarët e metodave tradicionale të trajtimit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Test i gjakut do të parashikojë se si plakemi?

Posted: 10 Jan 2017 01:11 PM PST

Çdo herë që njerëzit më të vjetër në botë festojnë ditëlindjen, në mënyrë të pashmangshme u bëhet pyetjea se cili është sekreti i jetëgjatësisë së tyre.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si mund ta parandaloni dhimbjen e belit

Posted: 10 Jan 2017 01:08 PM PST

Njerëzit që punojnë gjithë ditë ulur kanë probleme të shumta me belin. Mjafton një lëvizje e gabuar dhe ju gjendeni përballë një rreziku, i cili nuk ju lë të lëvizni lirshëm dhe ju krijon dhembje të forta.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hundët, duart dhe truri - çfarë bën të ftohtët në trupin tonë

Posted: 10 Jan 2017 10:44 AM PST

Vala e të ftohtit që ka prekur kontinentin dhe pasojat e temperaturave të ulëta në organizmin e njeriut

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto gjëra rreth seksit duhet t’i dijë secila femër

Posted: 10 Jan 2017 10:37 AM PST

Seksualiteti është diçka që mësohet tërë jetën, dhe secila grua duhet të punojë në këtë fushë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :