Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Forumi Shqiptar: “Sot festojnë ditëlindjen :” plus 10 more

loading...

Forumi Shqiptar: “Sot festojnë ditëlindjen :” plus 10 more


Sot festojnë ditëlindjen :

Posted: 06 Jan 2017 07:51 PM PST

SOT FESTOJNË DITËLINDJEN
ankth', raziel, the end, pjeter (64), faton begolli (44), rimi_ (43), Agim2 (43), Genti73 (41), Kosovarja_UK (38), djal me cika (38), Marli (37), Ketrushja (37), DejvDejv (37), laetitia (37), uendi (37), TheVaLo, bubu (36), WILD BOY ZZZ (36), beri (35), Erdie (34), Erdeta. B (34), vli (34), Erka (34), KosovoBoy (34), Tania (33), JETA-Gjilan (33), <GRUPI> (32), joanna (32), CuTe-BruneTTe (31), toni174 (31), lolushka, _Alda_ (30), -Alda-, lleeddii, *ShkoDranE*, ylberi i art (25), Valonis
Emri: BAHRI QELLIMI[[.jpg  Shikime: 23  Madhësia: 66.2 KB
PESHNDETJE INDERUEMI LEXUES .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Taksa/tatime mbi fitimet nga Paypal?

Posted: 06 Jan 2017 01:15 PM PST

Une kam me shume se nje vit qe marr fitime nga interneti nepermjet PayPal ne llogarine time bankare shqiptare per nja dy biznese qe kam ne internet si psh fitime nga videot ne Youtube.

Sipas nje ligji, rezidentet ne Shqiperi duhet te deklarojne te ardhurat personale vjetore nqs keto kalojne 2 milion leke te reja (une i kalova 2 mil ne 2016). Mbas deklarimit i paguhet shtetit 15% te te ardhurave vjetore.

Une do i paguaja me gjithe qejf po frika eshte se keta mund te kerkojne llogari se nga kane ardhur keto te ardhura, dokumente qe vertetojne aktivitetin tim, licensa apo ndoshta dhe duan qe te regjistrohem si biznes. Dmth, nqs bej deklarimin mund te hapen telashe te tjera.

Pra, doja nje opinion nga dikush i fushes apo qe ka pasur experience apo dhe ka degjuar per raste te ngjashme.

Cfare me duhet te bej? Duhet ti deklaroj keto te ardhura qe vijne cdo muaj nepermjet Paypal ne llogarine bankare? Apo seshte problem fare?

UEFA publikon formacionin ideal

Posted: 06 Jan 2017 12:41 PM PST

Emri: c622bf1de9f50108224396c3ea84fdee.jpg  Shikime: 31  Madhësia: 45.0 KB

Tifozët zgjodhën 11-shin ideal të vitit në sondazhin e zhvilluar në faqen zyrtare të UEFA-s. Më shumë se 7 milionë votues preferuar një formacion të përbërë nga futbollistë më së shumti të kampionatit spanjoll, por figurojnë edhe nga ai italian dhe gjerman. Real Madrid ka 4 lojtarë, ndërsa 3 të tjerë janë të Barcelona. Në formacionin ideal me reshtimin 4-3-3 janë edhe lojtarë nga Juventus, Bayern Munchen dhe Atletico Madrid.

Porta mbrohet nga Buffon. Në repartin e mbrojtjes janë Ramos, Pique, Bonucci dhe Boateng. Mesfusha përbëhet nga Iniesta, Kroos dhe Modric. Në sulm janë finalistët e Topit të Artë, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Antonie Griezmann. Votuesit më të shumtë janë nga Europa, 48% e tyre, ndërsa ekipi i preferuar është Real Madrid thuajse çerekun e pëlqimeve.
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

33 të vdekur në burg

Posted: 06 Jan 2017 12:35 PM PST

Emri: vlcsnap-5672-03-03-20h01m46s601.jpg  Shikime: 55  Madhësia: 27.3 KB

Pas asaj në burgun "Manaus" ku humbën jetën 56 të burgosur, një tjetër tragjedi ka ndodhur në një burg në Brazil. Sipas një njoftimi të Ministrisë së Drejtësisë, 33 të burgosur janë gjetur të vdekur në Roraima.

Autoritetet bëjnë me dije se tashmë situata është nën kontrollin e forcave të rendit. Ministria e Drejtësisë së Brazilit njofton se masakra ka ndodhur për shkak të një grindje mes bandave rivale brenda burgut./ tvklan.al
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Eshte e njejta gje?

Posted: 06 Jan 2017 12:09 PM PST

Ju pershendes.
Kam disa vite me syze per shkak se nga larg nuk shikoja mire. Por gati nje vit nuk i perdora me syzet, por ju riktheva vizites se mjekut i cili pas vizites me percaktoi dhe numrin e xhamave. Por pas disa kohesh rastesisht nje miku im beri vizite te nje mjek qe njihte dhe po ashtu u vizitova dhe une. Edhe mjeku i dyte me dha recete me numrin e xhamave. Por ne pamje te pare mua me duken te ndryshem.
Emri: 20161211_190256.jpg  Shikime: 53  Madhësia: 28.3 KBEmri: 20161211_190326.jpg  Shikime: 13  Madhësia: 27.6 KB
A eshte i njejti numer ne dy recetat e mjekeve?
Fotografitë e Bashkëngjitura
  

Urime :

Posted: 06 Jan 2017 11:25 AM PST

Emri: BAHRI QELLIMI  XXX.jpg  Shikime: 32  Madhësia: 36.5 KB
pershndetje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Ne ke qeh me i ba mir....!

Posted: 06 Jan 2017 10:34 AM PST

Emri: BAHRI QELLIMI   XX.jpg  Shikime: 54  Madhësia: 63.6 KB
pershndetje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Bani rrespekt : Atij që të don e t'rrespekton me zemër , n'qoft mashkull n'qoft femën.

Posted: 06 Jan 2017 07:02 AM PST

Emri: BAHRI QELLIMI ].jpg  Shikime: 61  Madhësia: 75.1 KB
pershndetje i nderuemi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Transport tirane-podgorice me date 08/01/2017

Posted: 06 Jan 2017 06:36 AM PST

pershendetje.
kam nje avion per ne berlin nga podgorica ne oren 9 te mengjesit che po mundohem te gjej ndonje menyre transporti nga durresi/tirana apo dhe shkodra si mundesi te fundit.
kam pare qe ka mikrobusa qe mund ti blesh biletat online por qe nisen shume vone. nqs dikush mund te me ndihmoj ju lutem shkruani cfardolloj informacioni.

Kosova lëshon urdhërarreste për 57 serbë të dyshuar për krime lufte

Posted: 06 Jan 2017 03:43 AM PST
Kosova lëshon urdhërarreste për 57 serbë të dyshuar për krime lufte


05.01.2017 15:49

Hetimet kundër këtyre të dyshuarve janë duke i kryer prokurorët vendës të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës.
Kosova lëshon urdhërarreste për 57 serbë të dyshuar për krime lufte

Autoritetet kosovare të drejtësisë kanë shpallur në kërkim 57 të dyshuar serbë për krime lufte në Kosovë.

Ata, dyshohen se gjatë viteve 1998-1999 kanë kryer krime lufte kundër popullatës civile.

Kërkesat për arrestim ndërkombëtar të tyre janë lëshuar me vendim të gjyqtarëve të procedurës paraprake të EULEX-it dhe gjyqtarëve vendës.

Hetimet kundër këtyre të dyshuarve janë duke i kryer prokurorët vendës të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës.

Këto të dhëna i ka ofruar për Insajderin, Prokuroria e Shtetit e Kosovës.

Këto raste të hetimeve janë duke u ndërmarrë pas bartjes së lëndëve dhe kompetencave nga prokurorët ndërkombëtarë tek ata vendës.

Prokuroria ka thënë se EULEX-i ka transferuar 50 raste të krimeve të luftës.

Këta prokurorë deri tash kanë ngritur vetëm dy aktakuza, kundër pjesëtarëve të UÇK-së. Njëri prej tyre është Fatmir Limaj.

"Gjithsej 50 raste janë të transferuara nga EULEX-i tek prokurorët vendorë. Prej tyre, të arkivuara janë dy raste me dy persona, të pezulluara janë njëzetë 20 raste me 112 persona", ka thënë Ekrem Lutfiu, zëdhënës në Prokurori.

Ai ka bërë të ditur se dymbëdhjetë raste me dyzetepesë persona janë në fazën preliminare të hetimeve. Ndërkaq, hetimet janë pushuar në 13 raste me nëntëmbëdhjetë persona të dyshuar.

Prokuroria Speciale ka nxjerr vendim për fillim të hetimeve në pesë raste, kundër njëzetepesë personave.

Prokuroria ka thënë se po kërkon që të ndalohen 57 të dyshuar për krime lufte.

"Kundër pesëdhjeteshtatë të pandehurve janë lëshuar letër rreshtimet", ka thënë Lutfiu.

Letër rreshtimet ndërkombëtare obligojnë secilin shtet që nëse takojnë këta të dyshuar, t'i ndalojnë dhe t'i njoftojnë autoritetet kosovare, të cilat pastaj fillojnë procedurat e ekstradimit në Kosovë. /Insajderi.com

Sot festojnë ditëlindjen :

Posted: 06 Jan 2017 12:13 AM PST

SOT FESTOJNË DITËLINDJEN :Emri: BAHRI QELLIM  1.jpg  Shikime: 43  Madhësia: 52.7 KBPERSHNDETJE I NDERUEMI LEXUES .
Medi1, Esat Vajmadhi (65), Cani (53), merita5 (43), dv76 (41), topciu76 (41), donna76 (41), Dafina (38), Romeo (37), EDJONA (37), Goofey (36), jakobin (36), MAVERIK (35), tila (35), Fitim (35), Anxhelo-- (34), Anxhelo (34), klina (34), korcarja03 (32), fabia (31), nebi (30)
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Related Posts :