Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

Forumi Shqiptar: “Sot fstojnë ditëlindjen .” plus 8 more

loading...

Forumi Shqiptar: “Sot fstojnë ditëlindjen .” plus 8 more


Sot fstojnë ditëlindjen .

Posted: 08 Jan 2017 07:29 PM PST

OT FESTOJNË DITËLINDJEN :
arthur hoda (55), kgojani (54), RRyma (49), tafil (43), Pashko Vasa (43), Bato (39), Vlora2003 (38), movie003 (37), MATURA00 (35), Rammstein (35), JeLiAh (34), SENADA (34), TheGenius007 (34), A_Dukagjini (33), edoni (33), VlonjateVogel (31), niki_shkupjan (31), NickMasterSF (29), edo_berat (17)
Emri: BAHRI QELLIMI.........................jpg  Shikime: 14  Madhësia: 44.0 KB
PERSHNDETJE I NDERUEMI LEXUES .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Jetesa ne fshat te braktisur !

Posted: 08 Jan 2017 03:03 PM PST

Pershendetje,

un jam student i psikologjise dhe kete vit kam ndermend qe te udhetoj tek fshati i babait tim per te qendruar aty rreth 5 muaj
ne shtepizen tone me qellim te studimit te pershtatshmerise se trurit ndaj situatave, aty jane vetem 2 shtepi te cilat jane te
banueshme me njerez dhe njihem me ta fatmirsisht ka internet dhe mendoj te marre nja 20 libra ose me shume per te mposhtur
monotonine ! perveq ketyre dy metodave te cilat i kam menduar per te mposhtur monotonine e fshatit do te isha shume mirnjohes
neqoftese mund te me ofroni ide te tjera.

Një skelet alieni në tokë?!

Posted: 08 Jan 2017 12:56 PM PSTNjë grup personash të cilët pretendojnë se janë kërkues të ngjarjeve paranormale, pretendojnë se kanë gjetur skeletin e dorës së një alieni që ka jetuar në shpellat e Perusë.

Ata besojnë se "dora gjigante me 3 gishta" është gjetur në tunelet e qytetit antik të Cusco dhe i përket një alieni, ose një krijese të lashtë që ka pasur ngjashmëri me njeriun.

Madje ky grup pretendon se ka gjetur edhe një kafkë, e cila po ashtu sipas tyre i përket krijesës misterioze.

Ky grup kërkuesish deri më tani ka refuzuar që të tregojë se saktësisht ku janë gjetur këto eshtra, të cilat nuk janë ekzaminuar apo verifikuar ende nga studiues apo shkencëtarë të ndonjë instituti të njohur.

/ Top Channel

Emri: 1483892154_1.jpg  Shikime: 24  Madhësia: 39.7 KB
Emri: 1483892174_2.jpg  Shikime: 38  Madhësia: 34.9 KB
Emri: 1483892183_3.jpg  Shikime: 22  Madhësia: 34.0 KB
Emri: 1483892190_4.jpg  Shikime: 40  Madhësia: 32.1 KB
Emri: 1483892198_5.jpg  Shikime: 20  Madhësia: 34.2 KB
Fotografitë e Bashkëngjitura
     

Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS

Posted: 08 Jan 2017 12:48 PM PST

Emri: 29203d1483872344-italia-jep-alarmin-shqipria-djepi-i-ri-i-isis-ja-cilat-qytete-godasin-terroris-.jpg  Shikime: 68  Madhësia: 27.4 KB


"Shqipëria është djepi i radhës i terroristëve të ISIS".
Alarmi vjen nga Italia ku në një artikull të saj e përditshmja "La Repubblica" shkruan për rritjen e rrezikut terrorist në Shqipëri.

Në artikullin me titull "Terrorizmi, flamujtë e ISIS në fshatrat shqiptare", e përditshmja italiane ngre alarmin e rritjes së rrezikut terrorist në Shqipëri, pasi sipas saj është rritur numri i personave të radikalizuar islamistë në vendin tonë.

Shkrimi është bazuar në informacionet e marra shërbimet e Inteligjencës italiane ku theksohet se rajoni më i afërt italian i cili pritet të goditet nga terroristët është ai i Puglias.

"Djemtë nga fshatrat e Leshnica, Zagorcan e Rremen, janë ata që sot bëjnë Eurpën të dridhet. Më i rrezikshmi nga ata qe Almir Daci, me origjinë nga Leshnica, ku drejtonte xhaminë e cila ka radikalizuar qindra persona. Almir Daci thuhet se ka vdekuar në marsin e shkuar në Siri." shkruan "La Repubblica".

Sipas inteligjencës italiane në rajonin e Pugias jetojnë prej kohësh shqiptarë me prejardhje nga këto qyteza jug-lindore të Shqipërisë. I tillë ishte dhe Ervis Alinji, i cili kishte emigruar që i vogël në Puglia së bashku me famijen e tij. Pak kohë më parë ai u kthye në Shqipëri, ku u radikalizua dhe u nis për Siri ku gjeti dhe vdekjen.

Por jo vetëm kaq, pasi shqiptarë të radikalizuar sipas gazetës italiane vijnë edhe nga zonat jug-lindore të Shqipërisë. Në artikull thuhet se ata janë eksponentë të kriminalitetit shqiptar që veprojnë në provincën e Barit dhe që merren me trafik armësh e lëndësh narkotike.

"Një faktor ky, që sipas inteligjencës italiane bën potencialisht më të rrezikshëm situatën, pasi mund të krijoj lidhje mes krimit të organizuar e organizatave terroriste."
Burimi:Express
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Valixhe me drogë në autobus drejt Gjermanisë, 3 në pranga

Posted: 08 Jan 2017 12:41 PM PSTTre persona janë arrestuar nga policia në pikën e kalimit kufitar, në Muriqan. Në pranga kanë përfunduar: Edmond Mulgeci, 57 vjeç, banues në Tiranë dhe dy kosovarët Dugagjin Lyta, 48 vjeç; Ekrem Burovci, 34 vjeç.

Policia kufitare ka ushtruar kontroll në autobusin e linjës Kosovë-Gjermani, me targë 07 183 CE. Efektivët kishin marrë informacione, ndaj urdhëruar gjithë pasagjerët të zbrisnin në tokë çantat e tyre.

Shofer i parë i autobusit ishte Ekrem Burovcim shoferi i dytë Dugagjin Lyta, dhe menaxher Edmond Mulgeci.

Gjatë kontrollit të çantave janë gjetur dy prej tyre pa pronar, ku brenda të cilave u gjet e u bllokua në cilësinë e provës materiale 20 kg kanabis.

Në këtë pikë kufitare janë bllokuar qindra kg kanabis, ndërsa qëllimi i vetëm i trafikantëve ka qenë nxjerrja e lëndës narkotike jashtë Shqipërisë./ tvklan.al

Diskuton llogjika...!

Posted: 08 Jan 2017 11:35 AM PST

Emri: BAHRI QELLIMI  ++++.jpg  Shikime: 43  Madhësia: 78.8 KB
pershndetje i nderuemi lexues
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Dij ta shpenzojësh ku duhet , ejo ku s'duhet . Lekun .

Posted: 08 Jan 2017 09:18 AM PST

Emri: BAHRI QELLIMI -+-.jpg  Shikime: 66  Madhësia: 62.3 KB
pershndetje i rrespektueshmi lexues .
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Pasta

Posted: 08 Jan 2017 08:53 AM PST

SHQIPËRIA 1878 , Kërkesë për ndihmë lidhur me emrat SHQIP të vendbanimeve nga Preveza në Nish !

Posted: 08 Jan 2017 06:55 AM PST

http://www.pictureshack.us/images/42843_lm.png

JAM NE PUNIM TE HARTES SE SHQIPERISE ETNIKE, ME DIMENZINE TE MEDHAJA, JU KISHA LUTUR KUSH I DI VENDBANIMET SHQIPTARE NE SHQIPERI KOSOVE CAMERI ILIRIDE MALESI SANXHAK TOPLICE E JABLLANICE ME EMRA SHQIP .Emri: 4160srez1.jpg  Shikime: 43  Madhësia: 53.6 KB
Fotografitë e Bashkëngjitura
 

Related Posts :