Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Gjashtë shenjat e një sulmi në zemër” plus 18 more Express Shneta

loading...

“Gjashtë shenjat e një sulmi në zemër” plus 18 more Express Shneta


Gjashtë shenjat e një sulmi në zemër

Posted: 04 Jan 2017 09:26 AM PST

Simptomat e një sulmi në zemër mund të ndodhin edhe një muaj më parë, por shumë njerëz nuk i kushtojnë vëmendje. Burrat janë më të prirur për dhimbje gjoksi, ndërsa gratë shpesh përjetojnë vështirësi në frymëmarrje

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes: Më shumë se tri kafe në ditë ndikojnë në madhësinë e gjokseve…

Posted: 04 Jan 2017 07:57 AM PST

Shumica e njerëzve konsumojnë kafe çdo ditë dhe kjo e bën kafen pijen e dytë më të njohur në botë, menjëherë pas ujit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është arsyeja përse disa femra kanë qime në mjekër

Posted: 04 Jan 2017 07:13 AM PST

Dalja e qimeve në fytyrë, është mëse normale për një mashkull, ndërkohë për një femër nuk është aspak e zakontë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Mjekët vietnamezë gjejnë gërshërë në barkun e njeriut pas 18 vjetësh

Posted: 04 Jan 2017 07:01 AM PST

Një vietnamez është në shërim pas kirurgët hoqën një objekt të mprehtë nga barku i tij, sipas të gjitha gjasave i mbetur nga një operacion kirurgjik në vitin 1998. Njeriu ka jetuar një jetë normale, pa qenë në dijeni për mjetin kirurgjika në trupin e tij.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Supa me efekte mbresëlënëse kundër gripit

Posted: 04 Jan 2017 06:00 AM PST

Kjo supë funksionon si një medikament i blerë në farmaci në trupin tuaj pasi dy përbërësit e saj kryesorë janë mishi i pulës dhe qumështi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Hiqni puçrrat brenda nate vetëm me aspirinë…

Posted: 04 Jan 2017 04:56 AM PST

Puçrrat janë dukuria më e pakëndshme për shumicën e njerëzve, pasi që janë të bezdisshme, të gërditshme dhe aspak tërheqëse.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Buka kallamboçe lufton këto sëmundje

Posted: 04 Jan 2017 03:32 AM PST

Misri vazhdon të jetë numër një për të mbajtur konstant nivelin e kolesterolit në gjak, pasi ul ndjeshëm grafikun e yndyrës në gjak. Ai luan rol në prodhimin e energjisë trupore te njeriu.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëm 3% e njerëzve e kanë shkronjën “X” në duart e tyre! Çfarë do të thotë kjo për fatin tuaj?

Posted: 04 Jan 2017 02:15 AM PST

Kjo është metodë e lashtë, e cila është përdorur nga egjiptianët e lashtë dhe grekët për ta parashikuar të ardhmen e dikujt.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

5 arsye përse duhet të bëni kolonoskopi

Posted: 04 Jan 2017 02:12 AM PST

Kanceri i zorrës së trashë është gjithnjë në rritje. Ajo që është shqetësuese është se gjithnjë dhe më tepër është ulur edhe kufiri i moshës, dhe gjithnjë dhe më tepër persona në moshë të re preken nga kjo sëmundje e heshtur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zukatja e cila nuk ndalet

Posted: 04 Jan 2017 01:29 AM PST

Tinitusi është zhurma e cila duket që krijohet në vesh apo në kokë. Mund të jetë fishkëllimë, tingëllimë, gjëmim, kumbim, apo impuls, dhe vetëm pacienti mund ta dëgjojë zhurmën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një zbulim fantastik: Emërtohet organi i ri i njeriut (VIDEO)

Posted: 04 Jan 2017 12:27 AM PST

Posa është klasifikuar një organ i ri njerëzor në traktin e tretjes, i quajtur mezenterium. Edhe pse i dimë të gjitha rreth strukturës së tij, funksioni i tij mbetet i panjohur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto nëna rrezikojnë të lindin fëmijë të sëmurë

Posted: 04 Jan 2017 12:03 AM PST

Fëmijët e lindur nga nënat me artrit reumatoid mund të kenë shanset më të larta se mesatarja për zhvillimin e epilepsisë. Sipas një studimi të ri fëmijët e lindur nga nënat me artrit reumatoid ishin 1/3 më të rrezikuar për t'u prekur nga epilepsia nga mosha 4 vjeç, sesa fëmijët e tjerë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Paralajmërim i ekspertëve: Nëse nuk lindni deri në moshën 30, rrezikoni të mbeteni pa fëmijë

Posted: 03 Jan 2017 11:48 PM PST

Geeta Nargund, njëra nga ekspertët kryesorë të Britanisë në trajtimin e infertilitetit ka publikuar një paralajmërim për gratë: Nëse nuk lindni deri në 30 vjet, rrezikoni të mbeteni pa fëmijë

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes baballarë, ju mund të ndikoni në vdekjen dhe sëmundjen e fëmijës

Posted: 03 Jan 2017 10:43 PM PST

Mosha, përdorimi i alkoolit dhe faktorët tjerë të stilit të jetës të baballarëve të rinj, mund të shkaktojnë defekte të lindjes te fëmijët, si dhe te gjeneratat e ardhshme, paralajmëron një hulumtim i ri.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes se çfarë blini! A e dini domethënien e etiketave në pemët dhe perimet që i blini?

Posted: 03 Jan 2017 10:32 PM PST

Kur blini pemë dhe perime në dyqane, a i keni vërejtur disa ngjitës në to? Nëse po, a e dini domethënien e tyre?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Nuk dëshironi të shpenzoni për t’u ngrohur në dimër? Bëni këto 4 gjëra!

Posted: 03 Jan 2017 10:31 PM PST

Gjëja e parë që mendoni përpara se të hapni diçka në shtëpi për t'u ngrohur, është fatura në fund të muajit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pse është mirë për të ngrënë vezë çdo ditë?

Posted: 03 Jan 2017 01:13 PM PST

Vezë janë një burim i shkëlqyer i amino acideve, hekurit dhe antioksidantëve, ndërsa mund të përgatiten në mënyra të ndryshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Keni probleme me mëlçinë? Provoni këtë metodë të thjeshtë

Posted: 03 Jan 2017 12:18 PM PST

Mëlçia është një ndër organet më të rëndësishme të trupit, pasi kryen shumë funksione jetike. Mes tyre është bashkimi i proteinave dhe pastrimi i gjakut nga helmet e ndryshme, si dhe është organi i vetëm që mund të rigjenerojë vetveten. Cerozat e mëlçisë si hepatiti A, B dhe C janë sëmundjet që e rrezikojnë më shumë këtë organ.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes! Këto 6 sëmundje shkaktohen nga stresi

Posted: 03 Jan 2017 11:15 AM PST

Stresi është një përgjigje fiziologjike normale ndaj ngjarjeve që na bëjnë të ndihemi të kërcënuar ose na prishin balancën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :