Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Hakmarrja turke, bombardohen me avionë 100 baza të ISIS” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Hakmarrja turke, bombardohen me avionë 100 baza të ISIS” plus 9 more Lajmi i Fundit


Hakmarrja turke, bombardohen me avionë 100 baza të ISIS

Posted: 02 Jan 2017 08:01 AM PST

Avionët dhe tanket turke kanë shkatërruar 100 objektiva të ISIS në Sirinë veriore, vetëm pak orë sulmit terrorist në klubin e natës në Stamboll, në prag të vitit të ri, nga i cili mbetën të vdekur 39 persona. Pamjet nga ajri tregojnë se si avionët luftarakë lëshojnë raketa kundër vendqëndrimeve të forcave të ISIS pranë ...

Nga janari 2017, shqiptarët do paguajnë taksa të reja, ja cilat janë ato

Posted: 02 Jan 2017 07:54 AM PST

Për herë të parë, qyetarët shqiptarë që kanë një makinë me gaz, këtë vit do të paguajnë akcizë. Kjo taksë, që hyn në fuqi nga 1 Janari do t'iu rëndojë drejtuesve të automjeteve me gaz, 8 lekë për litër. Taksa të tjera që ndryshojnë duke filluar nga sot, të parashikuara në paketën fiskale janë dhe ...

Kamerat zbulojnë fakte tronditëse për vrasjen e ambasadorit grek në Brazil

Posted: 02 Jan 2017 07:39 AM PST

Zbulohen të dhëna tronditëse mbi vrasjen e ambasadorit grek në Brazil, Kyriakos Amoiridis. Kamerat e sigurisë jashtë shtëpisë së diplomatit kanë regjistruar momentin kur i dashuri i gruas së tij Sérgio Gomes së bashku me nipin Eduardo Moreira bëhen gati për të hyrë në banesë. Ata qëndruan përreth tri orë brenda saj dhe pastaj më ...

Rrëfimi i grabitësit në Tiranë: Vodha me armë për hakmarrje, humba gjithë paratë në bixhoz

Posted: 02 Jan 2017 07:34 AM PST

"Kam lënë të gjitha paratë në kazino, gjithë jetën time. Ndaj vendosa të grabis dy nga këto kazino, ku ka humbur mjaft para. Doja t'i grabisja vetëm për hakmarrje". Ky është pohimi i Ilir Lelos, 46- vjeçarit të arrestuar nga policia e Tiranës mbrëmjen e 30 dhjetorit të vitit të shkuar, pasi kishte grabitur një ...

Parashikimi i pabesueshëm: Në janar i ftohti deri në -14 gradë

Posted: 02 Jan 2017 06:59 AM PST

I ftohti që përjetuam ditët e fundit të vitit, që sapo mbyllëm, do të na shoqërojë edhe përgjatë muajit janar. Edhe pse ditët e para të janarit sollën një rritje të lehtë të temperaturave, i ftohti siberian duket se do të qëndrojë gjatë. Sinoptikanët kanë parashikuar reshje shiu dhe dëbore deri në mesjave, ndërsa fundjava ...

Kush i “spiunoi” shqiptarët, braktisën gomonen me 7.5 milionë euro drogë

Posted: 02 Jan 2017 06:51 AM PST

Policia italiane ka dhënë detaje të reja në lidhje me bllokimin e një gomoneje, që ishte nisur nga Shqipëria me marijuanë. Sipas shifrave të policisë italiane gomonia e bllokuar ditën e djeshme kishte plot 760 kg lëndë narkotike. Një ditë më parë policia shqiptare njoftoi se kishte alarmuar autoritete italiane për një gomone që ishte ...

Besart Berisha thyen rekordin e kampionatit Australian

Posted: 02 Jan 2017 06:45 AM PST

Nga një golashënues i madh, ish-futbollisti i Kombëtares Shqiptare bëhet kështu golashënuesi i të gjithë kohërave në kampionatin australian. Ky ishte goli numër 91 për Besart Berishën. Rekordi u thye. Në minutën e 30, ekipi i tij Melbourne Victory fitoi një 11-metërsh pas një prekje më dorë të njërit prej mbrojtësve të Necastke Jets. Skuadra ...

Alarm për gripin e shpendëve, mijëra raste në Bullgari e Greqi

Posted: 02 Jan 2017 06:40 AM PST

Organet greke të shëndetit janë vënë në alarm pasi në dy prefektura fqinje të Bullgarisë, në Plovdiv dhe Stara Zagora, organet vendase kanë dhënë urdhër për therrje masive të mijëra shpendëve të cilët janë konstatuar se kanë virusin e gripit H5N8. Gjithsej në zonat kufitare me Greqinë në Bullgari, janë regjistruar 15 vatra të infektimit ...

Euro barazim me dollarin? Çmimi i parashikuesve të tregjeve për vitin 2017

Posted: 02 Jan 2017 06:31 AM PST

Tregjet qe u hapen keto dite te para të 2017-es treguan per nje rritje te euros. Megjithatë jo çdo herë, dita duket që në mëngjes. Sepse, përgjithësisht, çdo fillim viti, ka tendencë për të ulur ose për të ngritur euron përtej asaj që meriton. Megjithatë, ka një ndjesi se ky vit për monedhën europiane do ...

Steven Gerrard frikësohet nga Pogba

Posted: 02 Jan 2017 06:20 AM PST

Steven Gerrard vlerëson mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba. Legjenda e Liverpoolit mendon që përparimi konstant i Paul Pogbas në Premier Ligë, është një kërcënim për të gjitha skuadrat kundërshtare. Gerrard thotë se Pogba është një fenomen dhe potenciali që ai ka, është i frikshëm për të si tifoz i Liverpoolit. "Mendoj që ai po ...

Related Posts :