Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Intervista/ Këshillon mjekja, ja si të mbroheni nga gripi vdekjeprurës” plus 9 more Lajmi i Fundit

loading...

“Intervista/ Këshillon mjekja, ja si të mbroheni nga gripi vdekjeprurës” plus 9 more Lajmi i Fundit


Intervista/ Këshillon mjekja, ja si të mbroheni nga gripi vdekjeprurës

Posted: 06 Jan 2017 08:29 AM PST

Gjendja e gripit në vendin tonë është alarmante, ku cdo ditë shtohen raste të rënda, deri në vdekje. Kjo virozë gripi e konsideruar shumë e rrezikshme mund të përhapet shumë shpejt dhe shfaq komplikime, të cilat mund të çojnë deri në fatalitet. Gjeorgjina Kuli, mjekja pediatre-infeksioniste, në një intervistë për ''Panorama'', pohon se riskun më ...

Këto shenja mos i anashkaloni kurrësesi, rrezikoni kancer në qafën e mitrës

Posted: 06 Jan 2017 08:24 AM PST

Një sëmundje shumë e përhapur është kanceri i qafës së mitrës. Mësohet se mbi 13.000 raste shfaqen çdo vit dhe mendohet që kjo sëmundje të jetë shkaku kryesor i vdekjeve tek femrat. Njihuni me disa shenja të cilat mund t'ju ndihmojnë për të kapur sëmundjen sa më shpejt të jetë e mundur. Dhimbje në këmbë ...

Replikat/ Qytetari:Tani që i paguajmë, pse nuk kemi drita? Rama: Bëj durim!

Posted: 06 Jan 2017 08:14 AM PST

Bisedat me qytetarët janë bërë një zakon për kryeministrin Rama. Një qytetar është ankuar dukë thënë se pse nuk ka drita, në një kohë kur bora ka mbuluar anembanë vendin. Për këtë çështje, ai e akuzon se janë futur qytetarë në burg, pse nuk kanë paguar dritat. Por Rama nuk e ka lënë me kaq, duke ...

Shoferi në Malësi të Madhe debaton me policin: “Të tana makinat i ke pa zinxhirë, pse vë kot gjobë”

Posted: 06 Jan 2017 08:06 AM PST

Reshjet e rënduara të dëborës kanë ndërgjegjësuar policët, duke i kërkuar shoferëve të vendosin zinxhirë. Por jo të gjithë ata janë 'bindur'. Në një video të siguruar nga JOQ, një polic në Malësinë e Madhe debaton me policin që i vë gjobë, duke u justifikuar se ashtu si ai po lëvizin të gjitha makinat, pa ...

Rrëfimi/ Refugjatja nga Iraku bie në dashuri me policin kufitar që në shikimin e parë(Foto)

Posted: 06 Jan 2017 07:53 AM PST

Një histori e pazakontë dashurie mësohet të ketë ndodhur mes një vajze nga Irani dhe një polici kufitar, që në momentin e parë që u shikuan. Një ditë, marsin e shkuar, 20-vjeçarja Noora Arkavazi dhe familja e saj; prindërit, vëllai më i vogël dhe motra, arritën kufirin serb. Ata ishin larguar nga shtëpia e tyre ...

‘’Demaskohet’’ Greta Koçi, i zbulojnë protezat e silikonit(Foto+Video)

Posted: 06 Jan 2017 07:46 AM PST

Greta Koçi ''viktimë'' e Vipave të Bllokut. Së fundmi, kjo faqe ka vënë në pah ndryshimet në të pasmet e këngëtares. Madje për ta treguar këtë me "fakte", ata kanë publikuar disa foto. Ndërkaq, "Vipat e Bllokut" kanë publikuar edhe një foto të Gretës në moshë më të re, për të bërë krahasim në fizikun ...

Lori Hoxha në shtrat, me ethe dhe e semurë, por ja çfarë e mban ngrohtë(Foto)

Posted: 06 Jan 2017 07:33 AM PST

Lori Hoxha vazhdon të provokojë ndjekësit e saj e veshur me trupin e saj. Me një foto të postuar së fundmi, Lori e veshur me bikini kthehet pas në kohë, duke i tregur ndjekësve të saj se është e sëmurë, por kujtimet e verës e mbajnë të ngrohtë. Bukuroshja e familjes Hoxha na rikujtoi dhe njëherë ...

Arrestohet “skifteri” shqiptar në Itali, iu gjetën në banesë kokainë, plumba dhe orë të vjedhura

Posted: 06 Jan 2017 07:24 AM PST

Gjykata italiane ka vënë para drejtësisë një 23-vjeçar shqiptar pas akuzave për trafikim droge, vjedhje dhe armëmbajtje pa leje. Mësohet se shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur nga mediat italiane, u arrestua pas një kontrolli nga policia dy ditë më parë rreth orës 16.30 të pasdites pas një kontrolli nga policia në ...

Moti i keq/ Emergjencat Civile informojnë situatën për akset rrugore sipas qarqeve

Posted: 06 Jan 2017 07:15 AM PST

Emergjencat Civile informojnë për situatën në akset rrugore deri në orën 15:30 si pasojë e motit të keq. Informohet se në disa akse nacionale ka pasur vështirësi në qarkullim, duke bërë të detyrueshëm përdorimin e zinxhirëve për automjetet, ndërsa disa zona në veri të vendit janë pa energji elektrike. Në tunelin Kalimashit sasia e dëborës ...

Fëmija nga Tirana humb rrugën, policia i vjen në ndihmë (Video)

Posted: 06 Jan 2017 07:05 AM PST

Një djalë i vogël nga Tirana për shkak të kushteve të këqija të motit ka humbur rrugën për në shtëpi. Në ndihmë atij i ka ardhur policia e qytetit. Në një video të postuar në faqen e Policisë së Shtetit, patrulla e përgjithshme merr djalin në automjet për ta dërguar në shtëpi. "A je ngrohtë këtu, ...

Related Posts :