Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“iPhone 7 është më i mirë se Galaxy S7, këto janë arsyet” plus 22 more Express AutoTech

loading...

“iPhone 7 është më i mirë se Galaxy S7, këto janë arsyet” plus 22 more Express AutoTech


iPhone 7 është më i mirë se Galaxy S7, këto janë arsyet

Posted: 05 Jan 2017 01:26 PM PST

Ata janë celularët më të mirë në botë: iPhone 7 i ri dhe Galaxy S7 i Samsung.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si ngjyroset Lamborghini me ngjyrë ari (Video)

Posted: 05 Jan 2017 01:15 PM PST

Keni qenë kureshtar ndonjëherë se si aplikohet një ngjyrë speciale në një super-veturë?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu i paramendon Toyota veturat e së ardhmes (Foto/Video)

Posted: 05 Jan 2017 01:02 PM PST

Me zhvillimin e teknologjisë koncepti për makinën e së ardhmes vjen gjithnjë e më i ndryshëm.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Një BlackBerry i ri lansohet këtë vit, ja si do të duket (Video)

Posted: 05 Jan 2017 11:18 AM PST

Edhe pse njerëzit tani përdorin celularë më të sofistikuar – si iPhone 7 – dhe kanë braktisur celularët tradicionalë me tastierë QWERTY, TCL do të nxjerr një BlackBerry të ri të quajtur 'Mercury'.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dështon 'Super Mario Run'

Posted: 05 Jan 2017 11:15 AM PST

Super Mario Run, loja popullore që prej pak javësh është shkarkuar në iPhone, ka rezultuar një sukses mediatik, dhe një zhgënjim nga pikëpamja e fitimeve. Përballë 90 milionë shkarkimeve, vetëm 3% e përdoruesve ka marrë opsionin me pagesë të lojës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Rrjedhin online detajet e ZTE Blade V8 Pro të ri

Posted: 05 Jan 2017 10:18 AM PST

ZTE pritet të prezantojë disa telefona të ri të mençur në panairin teknologjik CES, që mbahet gjatë kësaj jave, ndërsa tani vetëm se kanë rrjedhur online detajet e ZTE Blade V8 Pro

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si është të përplasesh me veturë në një shpejtësi prej 190kmh (Video)

Posted: 05 Jan 2017 10:02 AM PST

E vërteta është se, aksidentet me veturë janë të tmerrshme, qoftë vetëm duke i shikuar apo edhe duke i përjetuar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Windows 10 me pamje të re (Foto)

Posted: 05 Jan 2017 09:27 AM PST

Microsoft e ka në plan që të rifreskojë dizajnin e Windows 10 përmes një përditësimi që do të arrijë këtë vit.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo është arsyeja pse Mercedes tërheq nga tregu 48 mijë automjete

Posted: 05 Jan 2017 08:54 AM PST

Mercedes Benz ka tërhequr afro 48 mijë makina SUV në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të rregulluar një problem që ndalon hapjen e airbag-ut në vendin e pasagjerit në rast përplasjeje, shkruan Associated Press.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Smartfoni i 240 eurove si iPhone 7 (VIDEO)

Posted: 05 Jan 2017 08:54 AM PST

Panairi ndërkombëtar i këtij viti i elektronikës, CES 2017, fitoi u heroin e tij të parë - Honor midrange smartphone 6x, i cili për pak para sjell performancë të jashtëzakonshme.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Asus prezanton celularin që bën foto në 92-megapiksel

Posted: 05 Jan 2017 08:12 AM PST

Përderisa Apple dhe të tjerët kanë bërë celularë me dy kamera, Asus ka shkuar një hap më tej – duke sjellë një senzor të trefishtë të kamerës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është laptopi që thyen çdo bankë (Video)

Posted: 05 Jan 2017 07:47 AM PST

Laptopi i ri për lojëra i Acer, i pari me ekran të lakuar, do të kushtojë 9,000 dollarë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Volkswagen prezanton modelin Atlas R-Line [FOTO]

Posted: 05 Jan 2017 07:38 AM PST

Modeli SUV i cili prodhohet për tregun Amerikan nga Volkswagen, tani vjen edhe me pakon R-Line.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbulohet pamja dhe data e lansimit të Galaxy S8 (Foto)

Posted: 05 Jan 2017 06:53 AM PST

Galaxy S8 i Samsung pritet të jetë një nga celularët më të mirë të vitit 2017, dhe data e lansimit të tij sapo është zbuluar.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Telefonat e vjetër që tani vlejnë mijëra euro

Posted: 05 Jan 2017 06:36 AM PST

Në faqen për blerjet online 'eBay' shihet sesi disa lloj celularesh të cilët tashmë kanë dalë nga tregu kushtojnë qindra apo edhe mijëra euro.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Apple ndalon aplikacionin e New York Times në Kinë pas kërkesës së Qeverisë

Posted: 05 Jan 2017 04:44 AM PST

Apple ka hequr aplikacionin e lajmeve të New York Times nga Appstore në Kinë, pas kërkesës së qeverisë, ka treguar kjo kompani, raporton Reuters.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja 5 mënyrat perfekte si t’iu mos harxhohet karburanti, kështu kurseni shumë

Posted: 05 Jan 2017 04:19 AM PST

Konsumi i karburantit të automjeteve varet shumë nga mënyra se si e ngasim atë. Nëse ne lëvizim qetë dhe duke respektuar rregullat, atëherë konsumi do të jenë minimale

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

SHBA, shitje rekord të veturave muajin e fundit

Posted: 05 Jan 2017 04:03 AM PST

Shitjet e veturave të reja në SHBA kanë shënuar rekord në 2016-ën, kanë treguar prodhuesit e veturave, transmeton koha.net.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Cili është dallimi ndërmjet ndërruesit manual dhe automatik të shpejtësive? [VIDEO]

Posted: 05 Jan 2017 02:41 AM PST

Për të kuptuar dallimin bazik ndërmjet këtyre dy llojeve të ndërruesve është shume e thjeshtë, njëri ndërron shpejtësitë automatikisht, ndërsa tjetri i ndërron kur ju e bëni një gjë të tillë. Por cilat janë dallimet teknike të funksionimit të tyre?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Dronët, tani kompjutera fluturues

Posted: 05 Jan 2017 02:31 AM PST

Dronët nuk janë më një fenomen mediatik i fillimeve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si ta rrisni vlerën e veturës?

Posted: 05 Jan 2017 02:06 AM PST

Nëse dëshironi ta shisni veturën tuaj, ndiqni hapat në vazhdim për ta rritur vlerën e saj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja arsyeja se pse po ju ndalet Iphone-i në ditë të ftohta

Posted: 05 Jan 2017 12:02 AM PST

Me siguri e keni përdorur telefonin jashtë gjatë këtyre ditëve edhe kur temperaturat janë regjistruar nën zero? 

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kur ta shihni këtë video, do të bindeni se Range Rover është bishë e vërtetë (Video)

Posted: 04 Jan 2017 11:53 PM PST

Që Range Rover është një nga makinat më të suksesshme të tipit SUV, kjo dihet, por e ka dëshmuar edhe kësaj radhe.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :