Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!
Ruaje këtë postim

“Jennifer Lopez zbuloi recetën e pijes që jep energji kur jeni të lodhur” plus 23 more Express Shneta

loading...

“Jennifer Lopez zbuloi recetën e pijes që jep energji kur jeni të lodhur” plus 23 more Express Shneta


Jennifer Lopez zbuloi recetën e pijes që jep energji kur jeni të lodhur

Posted: 08 Jan 2017 09:28 AM PST

Përveç që kujdesen për pamjen e tyre, yjet e mëdha në mënyrë të veçantë kujdesen për shëndetin. Një prej tyre është ylli i muzikës pop, Jennifer Lopez.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Me këtë përbërës të thjeshtë mund t'i hiqni lythat

Posted: 08 Jan 2017 09:14 AM PST

Para se të fillojmë, a e dini çfarë janë fibroidet? Fibroidet janë lythat e vogla në lëkurën tonë. Ekspertët e shëndetit anë e mban botës pretendojnë se këto lytha janë në fakt tumore beninje të indit lidhës.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ky është burri i parë në Britani që është zhtatzënë (FOTO)

Posted: 08 Jan 2017 08:45 AM PST

Hayden Cross është burri i parë në Britani të Madhe që është shtatzënë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja çfarë bëjnë njerëzit e suksesshëm të dielave

Posted: 08 Jan 2017 08:38 AM PST

Pa marrë parasysh se a e doni punën që e bëni apo jo, e diela mund të jetë ankth për ju për shkak të stresit që ju pret të hënën.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Vetëm një këso pompe zëvendëson 10 të zakonshme, ja si t’i duhet t’i bëni (video)

Posted: 08 Jan 2017 08:08 AM PST

Pompat e këtilla janë goxha më të vështira se ato të zakonshmet, mirëpo nuk janë 10 herë më të vështira, ndërkaq kanë 10 herë më shumë efekt

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si të përgatitni ëmbëlsirë Muchmallow (Video)

Posted: 08 Jan 2017 06:36 AM PST

Përbërësit:

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

E dini teknikën e zbrazjes së gjirit? Është shpëtim për çdo lehonë

Posted: 08 Jan 2017 05:12 AM PST

Pas laktacionit normal të lehonës së sapo bërë nënë, është e nevojshme ndihma e personelit mjekësor në maternitet, e infermiereve të patronazhit e shtëpisë së shëndetit apo e familjarëve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Keni grip? Ja ç’duhet të pini për ta mundur

Posted: 08 Jan 2017 05:02 AM PST

Vitamina C luan një rol kyç në ruajtjen e shëndetit të lëkurës dhe ndihmon antioksiduesit për të luftuar faktorët e plakjes, transmeton "Zeri". Filloni ditën tuaj duke konsumuar ujë të ngrohtë me limon të shtrydhur dhe në këtë mënyrë do të përmirësoni shëndetin tuaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kjo kërpudhë “magjike” kuron kancerin

Posted: 08 Jan 2017 03:49 AM PST

Kërpudha e cila në latinisht quhet "Inonotus obliquus" është një kërpudhë parazitare në mështekën e cila ngjan me një lëvore të djegur.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Si ndikojnë temperaturat e ulëta në shëndetin e njeriut?

Posted: 08 Jan 2017 03:35 AM PST

Tashmë dimri ka ardhur. Por çfarë ndodh kur i ftohti vjen papritur? Organizmi lodhet për t'u përshtatur shumë shpejt me kohën dhe kjo gjë shpesh është një problem për shumë persona. Reagimi i parë i trupit ndaj të ftohtit është ngushtimi i enëve të gjakut, sidomos në zonat periferike: duart dhe këmbët e ngrira janë tipike.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kujdes, pastrimi i borës mund të çojë deri në infrakt

Posted: 08 Jan 2017 03:23 AM PST

Në këtë kohë me temperaturat e ulëta mund që të ju shtohet presioni në zemër, ndërsa mundimet e mëdha mund të përkeqësojnë ngarkesën e saj dhe të shkaktojnë sulm në zemër.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Zbuloni gjininë e foshnjës vetëm me urinë dhe sodë buke!

Posted: 08 Jan 2017 02:04 AM PST

Për ta bërë këtë testim, së pari duhet t'i derdhni dy lugë gjelle sodë buke në gotë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Gurabije mjalti me grizë, shija më e mirë në botë

Posted: 08 Jan 2017 01:04 AM PST

Gurabije aq të shijshme dhe të buta do të gatuani shpesh.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Të gjithë e kemi qafën të shtrembëruar nga qëndrimi ulur: Ky ushtrim do t’jua kthejë në pozitën natyrore (video)

Posted: 08 Jan 2017 12:35 AM PST

Dr. Paula Moore, e cila është edhe kiropraktikuese, në video-spotet e veta sqaron shkaktarët dhe pasojat e shtrembërimit të qafës, por ajo që është më e rëndësishme është që jep edhe këshilla praktike se ç'duhet të bëni.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Këto 8 fakte për spermën do ju lënë gojëhapur

Posted: 07 Jan 2017 11:53 PM PST

Nga çfarë përbëhet sperma?

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Çfarë ndodh nëse nuk hani sheqer për tri ditë?!

Posted: 07 Jan 2017 10:54 PM PST

Një doktor suedez, Andreas Eenfeldt, sugjeron se është koha të ndaloni së besuar në mitet rreth ushqimit dhe t'i dëgjoni sinjalet që ua dërgon trupi.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Fakte të çuditshme që nuk i keni ditur për kërthizën

Posted: 07 Jan 2017 10:52 PM PST

Kërthiza është qendra e energjisë, që pasi stimulohet e shpërndan energjinë në të gjithë trupin, por edhe një prej zonave më të pista të trupit njerëzor.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja si ju ndihmon seksi që të mos sëmureni këtë dimër

Posted: 07 Jan 2017 02:45 PM PST

Mënyra më e mirë për ta forcuar sistemin tuaj imun dhe për të qëndruar larg ftohjes dhe gripit këtë dimër është duke bërë seks.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Kështu mund ta ulni temperaturën pa përdorur ilaçe

Posted: 07 Jan 2017 02:38 PM PST

Temperatura e lartë trupore , është më e bezdisshmja por janë gjetur disa metoda për ta ulur edhe pa përdorur ilaçe. Kur rritet temperatura do të thotë se pacienti është i infektuar ose ka një çekuilibër në trup.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pesë ushqimet dhe pije që rrisin imunitetin në dimër

Posted: 07 Jan 2017 01:16 PM PST

Frutat dhe perimet e freskëta janë më pak në dispozicion gjatë dimrit, prandaj ndonjëherë duhet të jemi kreativ në sigurimin e trupit me vitamina, minerale dhe materiet e tjera ushqyesve.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Pastroni mushkëritë me këtë ilaç natyral

Posted: 07 Jan 2017 11:54 AM PST

Lënia e duhanit është një sfidë serioze për shumë njerëz. Sidomos kur duhani shkakton pasoja si kolla specifike e "duhanxhinjve". Shumë psikologë pohojnë se lënia e duhanit është çështje vullneti, por jo të gjithë e kanë këtë "armë".

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Sekretet e dashurisë së përjetshme

Posted: 07 Jan 2017 11:15 AM PST

Çelësi i lumturisë bashkëshortore nuk është në ndjenjat e përhershme të dashurisë fëmijërore, por është në shprehitë e thjeshta të cilat mund t'i bëni që të forconi dashurinë me partnerin tuaj.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Martohuni me dikë që...

Posted: 07 Jan 2017 11:03 AM PST

Dëshironi martesë të lumtur dhe të sukseshme? Atëherë ndiqni këshillat më poshtë.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Ja pse duhet ta lyeni fytyrën me vodkë

Posted: 07 Jan 2017 10:28 AM PST

Është mahnitëse se si pija juaj më e pëlqyer si një martini ose vodka mund të përdoret në rutinën tuaj ditore.

This posting includes an audio/video/photo media file: Download Now

Related Posts :